Přejít na obsah

Tomíkova 1.6 55Kw


Doporučené příspěvky

Škoda Octavia 1.6 55Kw AEE
Modrá metalíza s perleťovým efektem
Rok výroby 1999, modelový ročník 2000
Výbava GLX, ABS, 2x airbag, centrál na klíč, 4x el. okna+zrcátka, el. šíbr

Koupil jsem ji v Německu před vánoci roku 2007 po prvním majiteli se servisní knížkou a 76 000Km na tachu.

Aktuální stav tachometru: 114 600Km

Provedená údržba a opravy:

jaro 2008 - rozvody, kabinový filtr
léto 2008 - olej v motoru + filtr
podzim 2008 - zapalovací trafo(preventivně)
léto 2009 - svíčky, kabely, víčko a palec rozdělovače, vzduchový filtr
léto 2010 - stahovačky zadních oken
podzim 2010 - olej v motoru +filtr
léto 2011 - demontáž, prohlídka, vyčištění, promazání a natření startéru
léto 2012 - olej v motoru + filtr, nové litinové svody výfuku

léto 2013 - regulátor dobíjení na altíku

jaro 2014 - olej v motoru + filtr

léto 2014 - nový střední a zadní díl výfuku

léto 2014 - nové zadní brzdové válečky

podzim 2014 - levá + pravá přední stahovačka okna

léto 2015 - nový "O" kroužek mezi tělesem termostatu a hlavou + nová chladící kapalina

jaro 2016 - renovace + generálka startéru (očištění nástřik, promazání) + nová volnoběžka

Provedená vylepšení:

nové gumové koberečky, zástěrky na všechna 4 kola, kola z lehkých slitin AEZ Xylo 15´, očištění a natření náprav, bubnů, kotoučů a třmenů,gumová vana do kufru


Pár fotek:

post-28-1245687012_thumb.jpg

post-28-1245687031_thumb.jpg

post-28-1245687048_thumb.jpg

post-28-1245687076_thumb.jpg

post-28-1245687101_thumb.jpg

post-28-1245687145_thumb.jpg

Upraveno uživatelem TomášT
Odkaz ke komentáři

uprimne - nechipoval bych to, jak jsem rikal tri roky jsem ji mel a nedelal bych to, jezdil jsem s chiplou i nechiplou a nevyplati se ti to :)

 

s timhle motorem to neudela tolik jako s jinejma bohuzel :D

 

a vis ceno bych se byt tebou nebal?17tek s gumou 205 :D na spotrebe a rychlosti nepoznas nic a udela to velkou paradu ;) i posilovac rizeni to vydrz. vse vyzkouseno :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Jasně že projde :D Ale spíš mě překvapuje jak ten čas neuvěřitelně letí. Když jsem s ní byl na TK po tom dovezení z DE, tak jsem si říkal cha cha dva roky ty než utečou...no a je to tu :palec:

 

Výfuk je po generálce, brzdy jsem měl taky rozdělané a skontrolované, nové svíčky a vlastně i valná část zapalování, filtry...světla svítí, ostřikovače stříkají, klakson troubí.. :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Takže dneska jsem absolvoval technickou a emise :palec:

Emise naprosto OK, lambda v pořádku...

 

Technická kontrola též bez závad(všechny kolonky prázdné)...prostě nebylo co najít :)

 

Technik STK mi říkal(když s tím popojížděl po dílně), že nemá chybu jak se vrhá ten motor za plynem, stačí se pedálu lehce dotknout a už jde bez jakékoliv prodlevy do otáček a že i podle sluchu šlape ten motor jako švýcary ;) :)

Tak mám zase na dva roky snad pokoj :)

Upraveno uživatelem TomášT
Odkaz ke komentáři

Vypadá hezky je vidět že se o ni staráš, taková klasik Octa nevybočující nějak z řady všech ostatních.

Jen doporučim pokud chceš opravdu dosáhnout kvalitního vnějhšího vzhledu tak se podívej na www.detailing.cz

To že si spokojen když to naleštíš nějakým přípravkem noname značky je dobře , ale tam uvidíš že to jde o dost lépe!!! :) Sám jsme si myslel jak to mám suprově naleštěný sonaxem, ale když sem viděl co tam s těma věcma dokážou, tak hned na jaro objednávám nějaký ty příprvky a pouštím se do leštění a voskování kokty, aby byla jak nová možná i lepší :)

post-621-1260481563_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

A je tu druhé výročí koupě!!!

 

Dnes jsou tomu přesně dva roky co jsem ji koupil.

 

Poruchy žádné :palec:

Letos se jí dostalo nových kol z lehké slitiny a nových zimních kol. Sehnal jsem chybějící zakončení sacího potrubí. Vyměnil, svíčky, kabely, víčko a palec rozdělovače. Vzduchový filtr je taky nový. Generální opravou prošel výfuk.

 

Pod stromeček dostane sněhové řetězy a po novém roce denní LED svícení a nový olej do převodovky :P

 

Celkově najeto 84112Km.

 

Nu co dodat....uvidíme co přinese tento rok. Pro Oktu už jedenáctý a pro mě třetí :o ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak Rapid neprošel na STK. Uvolněná spona před středním dílem výfuku. Je to ještě originál, takže budu muset vyměnit, jinak obal na zadním dílu výfuku je první vrstva již hodně zničená, tak budu muset odstávající přebytky odřezat abych byl minimálně dva roky pojízdný. průměr objímky na trubku před střední díl výfuku náhodou nevíte ? dělají se dva typy. @Lancelot, četl jsem tvůj příspěvek, že jsi také řešil zadní díl výfuku, někdy 202x. Již jsi měnil ? Nesvítí nám jedna dioda ve třetím brzdovém světle- řešil jste někdo opravu ? je to za zadním sklem a mám takové tušení, že se jedná o led.
    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
×
×
  • Vytvořit...