Přejít na obsah

Tomíkova 1.6 55Kw


Doporučené příspěvky

No já když jsem to tam nalil, tak to bylo taky nad zlomem. jsem si na tebe vzpomněl :palec: , ale auto bylo trochu nakloněné dozadu(což je na vypouštění oleje moc dobré) a tak to bylo nalité na měrce. Po nastartování se zaplnil filtr a čerpadlo a je ho přesně akorát. No ještě jsem tam trochu kápnul aby se neřeklo.

Odkaz ke komentáři

jsem našel v "Jak na to ?", že pokud člověk jezdí delší trasy, dálnici a hory, je lepší udržovat olej kolem hranice C (a hranice C je nad vyšráfovanou částí mezi horním zlomem a šráfováním).... :palec:

 

Každopádně je pravda, že auto jsem měl taky nakloněné na rampě - sice jen minimálně - jak píšeš ty Tomáši :palec: A taky je pravda, že mírné naklonění auta na parkovišti udělá na rysce taky dobrého půl centimetru. No, asi už to přestanu řešit, mám najeto přes 500 km, výfuk mi nehulí, auto jede. A to je hlavní :palec:

Odkaz ke komentáři

Asi tak nějak no. Já to mám přesně jak končí šrafování-teda samozřejmě nahoře ne dole :)

 

Jo a jakmile Oktě člověk začne dělat servis, tak si samozřejmě vymyslí Okta vždycky něco grátis. Během zkušební jízdy abych trochu motor ohřál a projel s novým olejem mi praskla H4. Den před tím prý zase tátovi nesvítila parkovačka na druhý straně.

 

No když už teda servis-tak teda servis ;)

 

Tož jsem koupil nový obě H4 OSRAM Night Breaker a žárovičky do parkovaček. Tak uvidíme zítra v terénu ale i v garáži to proti zdi svítí docela parádně :palec:

Odkaz ke komentáři

njn to sa aj mne stava ;) ! Ale mam pocit ze tieto H4 vydrzia pomerne dlho- ja som menil snad 2 krat a svietim stale! Naproti tomu v otcovom VW nestiham tie H7 meniť ;) ! Najlepsie bolo ked dosiel kamarat ze mu nesvieti jedno svetlo (tiez H7 ) a dokial to zaparkoval u mna do garaze nesvietilo uz ani druhe :P !

Inak OI ma paradny pristup k svetlam :) , na nových autach pomaly treba rozobrat pol predku kvoli ziarovke :palec: !

Odkaz ke komentáři

jo tak přístup je tam vcelku dobrej. Akorát objímka žárovičky pravé parkovačky nešla vytáhnout z paraboly, tak musely nastoupit malé kombinačky.

 

Jsem slyšel, že u některých vozů je potřeba vyndávat světlomet kvůli výměně či co...no príma vychytávka :)

 

Jo a byly tam H4 Philips (něco na způsob těch Osram night breaker)-denní svícení nemám takže svítím celým autem a vydrželi mě tam 3 roky. :palec: Vlastně jsem s nimi auto koupil-takže nevím jak dlouho tam byly před tím

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

jůůů jsem včera zapomněl písnout. Včera to bylo přesně tři roky co jsem Oktu v Německu koupil. Jak ten čas ale letí... :D

 

Z letošních událostí snad jen oprava zadních el. stahovaček a teď na podzim výměna motorového oleje. Jinak nic.

 

Spotřeba - hmmm při courání v mrazech, na sněhu a zimních bačkůrkách se nějak ne a ne dostat pod 9l/100 :lol: No uvidíme co na jaře.

 

Takže spokojenost přetrvává i po těch třech letech :P

Odkaz ke komentáři
jůůů jsem včera zapomněl písnout. Včera to bylo přesně tři roky co jsem Oktu v Německu koupil. Jak ten čas ale letí... :D

 

Z letošních událostí snad jen oprava zadních el. stahovaček a teď na podzim výměna motorového oleje. Jinak nic.

 

Spotřeba - hmmm při courání v mrazech, na sněhu a zimních bačkůrkách se nějak ne a ne dostat pod 9l/100 :lol: No uvidíme co na jaře.

 

Takže spokojenost přetrvává i po těch třech letech :P

:D

Mne sa naopak zda ze mi to zerie v zime menej. To bude tym ze v zime jazdim dost opatrne, teda nieže by som v lete opatrne nejazdil, ale rad jazdim razantnejšie a casto chodievam jazdit do kopcov :(

Odkaz ke komentáři

myslis??? Ide normalne, ako vzdy. No ale nejaky pan mechanik by sa na nu mohol pozriet uz, bo na diagnostike bola naposledy tak 4 roky dozadu ;) ! Uz by sa s nou trebalo trochu pohrat no - to trhanie pri tých vyššich otackach som tiez este neriesil :blink: ! Najradsej by som to cele rozobral, kasnu poslal do lakovne a motor niekam do Deutschlandu, alebo ku vam do CR, nech mi tam ozivia nejake spiace koniky :blink: ! A v tom som sa zobudil ;)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Pustil jsem se do preventivní prohlídky startéru.

Ne že by teda jako blbnul (ťuk. ťuk), ale tak nějak už prohlídku potřeboval. Dle všeho na něj nebylo celých 11 let sáhnuto.

 

Demontáž je teda lahůdka. Přístup celkem na dvě věci :palec:

 

Dal jsem ho ke známému co dělá startéry a altíky. Rozdělal, promazal a zkontroloval. No a já ho potom už jen trochu zrenovoval zvenku :palec:

 

Protože Oktu co nevidět čeká 2x 300Km-spojil jsem to i s celkovou prohlídkou: kontrola kapalin, vyčištění rozdělovače+promáznutí ložiska, vytření filtrboxu a kontola filtru

post-28-1311457378_thumb.jpg

post-28-1311457407_thumb.jpg

post-28-1311457438_thumb.jpg

post-28-1311457460_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...