Přejít na obsah

Tomíkova 1.6 55Kw


Doporučené příspěvky

Škoda Octavia 1.6 55Kw AEE
Modrá metalíza s perleťovým efektem
Rok výroby 1999, modelový ročník 2000
Výbava GLX, ABS, 2x airbag, centrál na klíč, 4x el. okna+zrcátka, el. šíbr

Koupil jsem ji v Německu před vánoci roku 2007 po prvním majiteli se servisní knížkou a 76 000Km na tachu.

Aktuální stav tachometru: 114 600Km

Provedená údržba a opravy:

jaro 2008 - rozvody, kabinový filtr
léto 2008 - olej v motoru + filtr
podzim 2008 - zapalovací trafo(preventivně)
léto 2009 - svíčky, kabely, víčko a palec rozdělovače, vzduchový filtr
léto 2010 - stahovačky zadních oken
podzim 2010 - olej v motoru +filtr
léto 2011 - demontáž, prohlídka, vyčištění, promazání a natření startéru
léto 2012 - olej v motoru + filtr, nové litinové svody výfuku

léto 2013 - regulátor dobíjení na altíku

jaro 2014 - olej v motoru + filtr

léto 2014 - nový střední a zadní díl výfuku

léto 2014 - nové zadní brzdové válečky

podzim 2014 - levá + pravá přední stahovačka okna

léto 2015 - nový "O" kroužek mezi tělesem termostatu a hlavou + nová chladící kapalina

jaro 2016 - renovace + generálka startéru (očištění nástřik, promazání) + nová volnoběžka

Provedená vylepšení:

nové gumové koberečky, zástěrky na všechna 4 kola, kola z lehkých slitin AEZ Xylo 15´, očištění a natření náprav, bubnů, kotoučů a třmenů,gumová vana do kufru


Pár fotek:

post-28-1245687012_thumb.jpg

post-28-1245687031_thumb.jpg

post-28-1245687048_thumb.jpg

post-28-1245687076_thumb.jpg

post-28-1245687101_thumb.jpg

post-28-1245687145_thumb.jpg

Upraveno uživatelem TomášT
Odkaz ke komentáři

uprimne - nechipoval bych to, jak jsem rikal tri roky jsem ji mel a nedelal bych to, jezdil jsem s chiplou i nechiplou a nevyplati se ti to :)

 

s timhle motorem to neudela tolik jako s jinejma bohuzel :D

 

a vis ceno bych se byt tebou nebal?17tek s gumou 205 :D na spotrebe a rychlosti nepoznas nic a udela to velkou paradu ;) i posilovac rizeni to vydrz. vse vyzkouseno :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Jasně že projde :D Ale spíš mě překvapuje jak ten čas neuvěřitelně letí. Když jsem s ní byl na TK po tom dovezení z DE, tak jsem si říkal cha cha dva roky ty než utečou...no a je to tu :palec:

 

Výfuk je po generálce, brzdy jsem měl taky rozdělané a skontrolované, nové svíčky a vlastně i valná část zapalování, filtry...světla svítí, ostřikovače stříkají, klakson troubí.. :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Takže dneska jsem absolvoval technickou a emise :palec:

Emise naprosto OK, lambda v pořádku...

 

Technická kontrola též bez závad(všechny kolonky prázdné)...prostě nebylo co najít :)

 

Technik STK mi říkal(když s tím popojížděl po dílně), že nemá chybu jak se vrhá ten motor za plynem, stačí se pedálu lehce dotknout a už jde bez jakékoliv prodlevy do otáček a že i podle sluchu šlape ten motor jako švýcary ;) :)

Tak mám zase na dva roky snad pokoj :)

Upraveno uživatelem TomášT
Odkaz ke komentáři

Vypadá hezky je vidět že se o ni staráš, taková klasik Octa nevybočující nějak z řady všech ostatních.

Jen doporučim pokud chceš opravdu dosáhnout kvalitního vnějhšího vzhledu tak se podívej na www.detailing.cz

To že si spokojen když to naleštíš nějakým přípravkem noname značky je dobře , ale tam uvidíš že to jde o dost lépe!!! :) Sám jsme si myslel jak to mám suprově naleštěný sonaxem, ale když sem viděl co tam s těma věcma dokážou, tak hned na jaro objednávám nějaký ty příprvky a pouštím se do leštění a voskování kokty, aby byla jak nová možná i lepší :)

post-621-1260481563_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

A je tu druhé výročí koupě!!!

 

Dnes jsou tomu přesně dva roky co jsem ji koupil.

 

Poruchy žádné :palec:

Letos se jí dostalo nových kol z lehké slitiny a nových zimních kol. Sehnal jsem chybějící zakončení sacího potrubí. Vyměnil, svíčky, kabely, víčko a palec rozdělovače. Vzduchový filtr je taky nový. Generální opravou prošel výfuk.

 

Pod stromeček dostane sněhové řetězy a po novém roce denní LED svícení a nový olej do převodovky :P

 

Celkově najeto 84112Km.

 

Nu co dodat....uvidíme co přinese tento rok. Pro Oktu už jedenáctý a pro mě třetí :o ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...