Přejít na obsah

volnobeh otacky


Guest Mišel

Doporučené příspěvky

ahoj, nikdy jsem si toho nevsiml tak se ted ptam, jestli je normalni, ze O1 74 kw drzi volnobeh na cca 600 otackach. motor se dost klepe, ale dnes jsem cistil vahu a klapku, tak jestli to neni tim... na LPG to nedela a v tah je ok...

Odkaz ke komentáři

panove a damy... cim muzou byt zapricineny otacky i pri zahratem motoru ten bazmek drzi na 60, auto se trepe :help:

a za studena nastartuju v pohode, sytic drzi 3 sekundy 1100ot a pak to padne na 600, uz me to i jednou chciplo :-)

Odkaz ke komentáři

píchni to na VAG a podívej se jestli něco nepíše a taky jaký hodnoty ukazuje teplotní čidlo chladící kapaliny. To čidlo totiž posílá 2 signály, první do budíků (tam může ukazovat dobře) a druhý signál to ŘJ (tento signál může být špatný a pak se od toho odvíjí další věci) :)

 

EDIT: možná by ještě pomohlo přetěsnit sání vzduchu (ty parohy co vedou do motoru), u mě si to na jednom válci přisávalo falešnej vzduch a dělalo to bordel, po výměně těsnění se to hodně zlepšilo ;)

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

vcera jsem pane kupoval novy teplotni cidlo a namontoval,no dnes rano zase nastartuju, 3 sekundy 1100 a pak 600 a klepacka :) faktem ale je, ze to neni origo cidlo, ale to by vadit nemelo, nebo se pletu? neznam vyrobce, ale stalo 110 kc v mototechne :-) ukazal by mi vag spatnou klapku, nebo vahu nebo treba snimac na klikovce a ventilech? :-)

Odkaz ke komentáři

Ahoj Miso, nene, prave ze me nesviti zadna kontrolka, ale volnobeh neni v poradku evidentne, nekoukl by ses mi na to prosim? pokud by vag vubec neco ukazal, kdyz na me ten muj exkabel kaslal :)

 

konny to me nerikej, asi bych zkusil ten vag a pak az vymenu.. ;)

jinak jsem tam mel origo cidlo a bylo cerny jak uhel, tek kov myslim, ktery je vnoren do kapaliny... cidlo bylo stary asi rok a pul..

 

jo a lambda je stara 10 mesicu, kabely jsem jeste za 10 let nemenil ani rozdelovac.. svicky stare cca 20 tis km

Upraveno uživatelem Mišel
Odkaz ke komentáři

takže další poznatky:

 

byl jsem včera na diagnostice u p2p, zjistili jsme následující:

 

00525 - prosím dobrou duši, jestli mi sem nehodí tabulku z VISu, co tahle chyba znamená a c ji zapřičiňuje

00537- tuto chybu mám vyjetou, takže vím o co se jedná, možná příčina - svíčky, kabely, netěsnost výfukového systému

 

jinak je diagnostika bez chyb, přičemž jsem si nechal právě lambdu vyměňovat u Škoda servisu za originál Škoda, cenovka tehdy 4500,- je na autě necelý rok, takže nechám auto zkontrolovat, jestli neuchází někde u vlnovce a uvdíme.

Včera jsem měl auto zvedlý, a krom vysypanýho katu se mi nezdá, že by byla někde díra :D

Odkaz ke komentáři

Tak ještě jeden poznatek:

 

dnes ráno jsem oddělal sání, vyčistil ho (bylo tam solidního bordelu) a vyměnil jsem svíčky za jinačí - už jeté.

 

zjištění:

 

pokud komukoliv poskakuje volnoběh, oddělejte sání a vyměnte tesnění na dolních parohách, na horní se opravdu vykašlete, ty jsou dost silné a ani po 10 letech nejeví známku opotřebování :lool: zato ty dolní (které mají přečuhovat) jsou totálně namaděru, spálený a zatvrdlý jak beton - na 95% právě tudy fouká vzduch přímo k ventilům, protože po nastrojení jsem otočil klíčkem, proběhla hitparáda kontrolek (ovšem správných) a nastarotval jsem již bez problémů a otáčky se většinou držely na 800, semtam to poposkočilo ale to jen kvůli tomu, že jsem tam nešdal kroužky nové, které jsem hned dneska objednal a zítra namontuju zároven s novými svíčkami a kabelama, mám je tam už 10 let a u rozdělovače jsou naprasklé.

 

lovu a úspěšným opravám třikrát zdar :D

 

zítra po výměně těchto věcí za nové budu ještě informovat :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...