Přejít na obsah

CB radio stanice


Váš názor...  

27 hlasů

  1. 1. Co Vy a CBčko v autě

    • Mám CB v autě, spokojenost
      14
    • Chci si dát CB do auta
      7
    • Nevím co by mi to přineslo
      3
    • Určitě ne, je to zbytečnost
      2
    • Mám CB v autě, je to k ničemu!
      1
    • 10CH už dávno není info kanál, tak k čemu CB?
      1

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Caute lidicky, mate nekdo zkusenosti s umistenim CBcka v interieru OI? Pokud ano, prosim podelte se o ne. Fotky by byli nejlepsi. Odkládací kastlik mezi radiem a climatronikem bych chtel zachovat. Takze napady dat CB tam rovnou zavrhuji :) Mam Alamat 296 a chci ji zacit pouzivat i v osobaku. Antenu jsem po dlouhem rozhodovani nakonec vybral Sirio Triflex která je k nerozeznani od seriove VW a umi FM, GSM i CB. Elektricke zapojeni uz mam vice mene vyresene taky (kdyby nekdo chtel, rad se s nim podelim)

 

Odkaz ke komentáři

nevím proč tak zarytě trváš na zachování odkládacího prostoru pod radiem..je to totiž si jediný schůdný řešení pokud by jsi nemusel na něj šahat tak by to možná šlo do kastlíku,ale jinak netuším kam bych vkusně takovou krabici dal. Pak ještě do dveří u řidiče do tý kapsy,ale jestli na to potřebuješ kouknou za jizdy.....nebo z boku ke spolujezdcovi na tunel ,sice bude mít z toho radost,ale...nej bude zrušit kastlík,pak dej foto jsem zvědav...

Odkaz ke komentáři
nevím proč tak zarytě trváš na zachování odkládacího prostoru pod radiem..je to totiž si jediný schůdný řešení pokud by jsi nemusel na něj šahat tak by to možná šlo do kastlíku,ale jinak netuším kam bych vkusně takovou krabici dal. Pak ještě do dveří u řidiče do tý kapsy,ale jestli na to potřebuješ kouknou za jizdy.....nebo z boku ke spolujezdcovi na tunel ,sice bude mít z toho radost,ale...nej bude zrušit kastlík,pak dej foto jsem zvědav...

Ten kastlík pod rádiem je sice nejschůdnější řešení, ale pro mě osobně nejhorší. 1.každý lapka i přes folie vidí, že má cenu rozbít okno, protože krom rádia si odnese i CBčko za 4,5tis bez větší námahy. 2. rámeček na 296 (tahle vysílačka je měnší než kastlík) vypadá vážně nemožně. 3. fakt ten kastlík hodně využívám, vzdal jsem se kvůli něj i origo navigace.

Nemůžu se rozhodnout mezi prostorem u diagnostické zásuvky, musel by se ovšem dost vyříznout a nebylo by v tom uhlu vidět na displey CBčka (u 296 jsou nejduležitější čudlíky na majku, takže by se do dalo se zatnutými zuby přežít) nebo nad prostorem u otvírání kapoty, kdy by se v origo držáků dala i celkem pěkně naštělovat aby na ni při troše snahy dalo i za jizdy kouknout. Umistění majka by šlo na pruduch ventilace, sice by byl na levou ruku (kdo je pravak a ma odvysilanou nejakou tu delší relaci dá mi za pravdu, že levá strana není moc ideální) ale vzhledem ke kratkosti relaci typu "Janek250 na kanal, dejte někdo info jak to vypadá na prahu" by to mohlo projít.

Určitě udělám fotky i popis celé instalace. Máte někdo zkušenosti s tou anténou Sirio triflex? Mě se moc líbí že na ni pojede i radio a že ji nebudu muset neustale montovat a demontovat,jak pako. A že nikdo nebude vědět že jsem na kanále. (Při srážce s JZDákem co řídí kamion, je to vážně obrovské +) Jen je otázka kolik dokáže příjmout a vysílat. Někde jsem našel že kluci brali v pohodě kolem 20km což je dle me praxe na kanále hodně slušné... uvidíme jestli se to potvrdí i v praxi.

Odkaz ke komentáři

Nevím, co si to montovali kluci,tak byli to kamionáci,takže se tak nějak znali. Ale jen kvůli dopravě kterou hlasí v rádiu á co 5min,nevím. Osobně zkušenost s CB nemám,několikrát mi ji nabízeli.Jednou bylo využití,že jela šipka dopředu z zjištovala cestu těžký,tak to se hodilo,ale to bylo vyjimečně. Každopádně jsem zvědav na výsledek :palec:

Odkaz ke komentáři

sibidlo sem mel vzdy pridelany nad levou nohou na plastu s diag. zasuvkou. 296 se tam urco krasne vleze, mel sem tam zirkona a to je rozhodne vetsi krabice;) akorat ta antena, nevim nevim, rozhodne bych od ni necekal zadny zazraky, minimalni zaklad byl vzdy DV27R 120cm ci neco delsiho jako 9+ atd.

 

jo kde sou ty casy "buml repy 34fm"

Upraveno uživatelem buml
Odkaz ke komentáři
sibidlo sem mel vzdy pridelany nad levou nohou na plastu s diag. zasuvkou. 296 se tam urco krasne vleze, mel sem tam zirkona a to je rozhodne vetsi krabice;) akorat ta antena, nevim nevim, rozhodne bych od ni necekal zadny zazraky, minimalni zaklad byl vzdy DV27R 120cm ci neco delsiho jako 9+ atd.

 

jo kde sou ty casy "buml repy 34fm"

Nemáš náhodou nějaký fotky? Nekopal jsi se do ni nějak extremně často? Kde jsi měl drzak micka? Zase aby byl poruce, ale ani zbytečně neupozorňoval lapky na to že je v autě síbo...

Taky bych si tam dal 1,5metrovej bič, ale dost často Viki stojí mimo garáž! Nebudu dělat druhou díru do střechy abych pak chodil a před i po jizdě demontoval bič z patky! (na osobaku nějaké konzolky na uchycení nepřipadají v úvahu antena potřebuje protiváhu, jinak je její délka k ničemu) Magnetka je fajn,ale za 3s si lapka vydela 1.600,-kc jen diky štipacím kleštím a koax máš skřípnutý přes dveře... Napadlo me dát bič místo antény rádia. Šlo by to v pohodě, za cca 500,-kč dokoupit spliter a připojit na i radio. Jenže je tu stejný problém s montáží i demontáží a tentokrát uplně pokaždé i při cestě do teska ať si můžeš poslechnout nějakou ohranou písničku. Samozřejmně u tesca tě o5 čeká demontáž z patky... O tu Triflex se nemusiš starat vůbec a navíc nikdo z řidičů z povolání nevídí že jsi na kanále. Jestli se dostanu s vysiláním i poslechem na dosah kolem 10km, budu u tohodle prcka spokojeny...

Každopádně díky moc za příspěvek :)

Odkaz ke komentáři
Nevím, co si to montovali kluci,tak byli to kamionáci,takže se tak nějak znali. Ale jen kvůli dopravě kterou hlasí v rádiu á co 5min,nevím. Osobně zkušenost s CB nemám,několikrát mi ji nabízeli.Jednou bylo využití,že jela šipka dopředu z zjištovala cestu těžký,tak to se hodilo,ale to bylo vyjimečně. Každopádně jsem zvědav na výsledek :)

Ja zkušenost se CBčkem mám, používám ho v práci (jo řidič z povolání, ale skalní kamioňák nejsem). Tak vím že jediná dobrá doprava na rádiu je akorát pro pražáky. Ostatní regiony jsou aktuální jak tejden starý noviny. O koloně se dozvíš, až když v ní stojíš. Nebo objíždíš navárku, která tam už hodinu není. Když už jsme u dopravního zpravodajství, brašule si pořídíl vlajkovou loď od TomTomu tuším 930traffic a ta přímá zpravy z RDS od PČR a to je panečku mazec. Jel jsem s ni z prahy na moravu a když mi v praze řekla že na vysočině je kolona ve které se sdržím 25min jestli to chci objet nebo čekat, tak jsem koukal jak péro z gauče. Za pul hodiny my hlasila že zpoždění v koloně bude už jen 5min. Popojižděli jsme asi 2min. Fajk parádí mašinka! Zapomněl jsem říct že tyhle informace z RDS jsou ZADARMO!!! Žádný připojování na internet a nějaký stahování. Připojíš speciální radiový káblík a už vidíš jak to naskakuje. Načítá to uplně všechny informace ne jen ty na Tvoji aktuální trase.

Odkaz ke komentáři

Kastlik i diag zasuvky je idelani reseni :-)a pokud se bojis chmataku tak proste vyndaci reseni ala antiradar, strcim do prihradky, napichnu na zasuvku, protahnu prut pres kufrove dvere a jedu. Samo ze na jezdeni sem a tam po regionu je to o nicem porad nandavat a vyndavat ale na delsi cestu se to da :)pevna reseni na tvrdo nemam moc rad.

Odkaz ke komentáři
tak bohuzel, ani dvoumetr nafocenej nemam, a ted lezi i s drzakem nekde na pude, jeste mrknu, jestli ji nema nakej kolega v aute, ze bych ji blejsknul

Kdyby se Ti podařila nějaký povedený nápad na umístění i blejsknout, byl bych Ti móóóc vděčný. Po dovolené se už do toho chci pustit :-D

Odkaz ke komentáři
tak,co? Jak to nakonec dopadlo? Dal jsi to do auta nebo ne?

Právě jsme se vrátili z chorvatska, cestu tam i a z5 jsme tentokrát zvládli s ručkou Dragon SY-101. Dostřel sice mizivý, ale i tak... info jsem parkrát dostal. RDS na TOMTOMovi v madarsku ani v chorvatsku zatim není.

Do té Alamatky bych se rád pustil přístí víkend, jestli se podaří přes týden dohnat všechny resty co se tu nahromáždili když jsem byl na dovolené :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
Ja mam tez 296 a narval sem ji mezi sedak spolujezdce a tunel. Jezdim stejne porad solo tak se sedackou nikdo nemrd..... Je i docela schovana

 

Díky moc za typ, tohle misto me vubec nenapadlo ;) Nemas fotku? Ja sice o vikendech jezdim furt full, ale kdyby to nevadilo tem kozenym sedackam... at to radeji prekazi spolujezdci nez me ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

zdravím všechny...já tam cb stanici mám,naladěný kamioňáckej kanál 10.tam sice neříkají co 5.min kde je kolona na kterým tankodromu zvaný dálnice,ale dozvím se od kolegů kde zrovná chrání a pomáhají...a zrovna tak předávám tuhle informaci rád dál.Nemusím český policejní atrapy a honiče vlastního ega,nebo výběrčí pokut za cokoli.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...