Přejít na obsah

Dveřní světýlka


romario

Doporučené příspěvky

Prosim o radu.Uz hodiny prohledavam fora nekde to bylo i s fotkama v zadnich dverich , ale proste neumim pouzivat vyhledavani nebo fakt nevim.

Menil jsem tapece a tak jsem se dostal k dvernim svetylkum.Chci poprosit zda byste mi nekdo dost polopaticky poradil jak je zapojit aby svitily v prednich i zadnich dverich.Mam 1.9TDi MR98 SLX ale svetylka jsem ve dverich nemel.Tak v kterych mistech svetylka pripojit?Nebo aspon prosim odkaz na temu kde se to resilo.Vim ze v tom tematu nekdo pouzival svetylka z audi ale fakt to nemuzu najit.Tak prosim o pomoc.

Odkaz ke komentáři

jasne uz jsem se natrvalo presunul sem protoze na skodahome to je fakt vopruz,90% uzitecnych temat je smazanejch a zustavaji tam jen temata typu otazka - uz se to resilo - zamykam.To je fakt prinosny

 

Ja to napsal na obe abych oslovil i zbytek lidi kteri jeste nepresli sem.

 

to prochy:na tohle tema je tam zalozeno asi 10 topicu(jenom ty co jsem fakt poctive prohledal) a vsechny konci presne tvoji odpovedi a v lepsim pripade odkazem na to tema kde to opravdu bylo rozepsano ale kdyz odkaz pouzijes tak dostanes stale castejsi odpoved ze tema neexistuje nebo je smazano.To je fakt na nic.Venoval jsem tomu hledani dobrych par hodin(vyhledavac,postupne prochazeni urcitych sekci) a az potom jsem napsal tuhle temu.

Odkaz ke komentáři
jasne uz jsem se natrvalo presunul sem protoze na skodahome to je fakt vopruz,90% uzitecnych temat je smazanejch a zustavaji tam jen temata typu otazka - uz se to resilo - zamykam.To je fakt prinosny

 

Ja to napsal na obe abych oslovil i zbytek lidi kteri jeste nepresli sem.

 

to prochy:na tohle tema je tam zalozeno asi 10 topicu(jenom ty co jsem fakt poctive prohledal) a vsechny konci presne tvoji odpovedi a v lepsim pripade odkazem na to tema kde to opravdu bylo rozepsano ale kdyz odkaz pouzijes tak dostanes stale castejsi odpoved ze tema neexistuje nebo je smazano.To je fakt na nic.Venoval jsem tomu hledani dobrych par hodin(vyhledavac,postupne prochazeni urcitych sekci) a az potom jsem napsal tuhle temu.

 

 

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...t&p=1254533

Odkaz ke komentáři

to Olisoft : mam TDi 81kW MR98 vybava SLX,kdybys mel chvilku a kouknul mi na to,budu vdecny.Jak jsem psal,pokud bys vedel byl bych rad za odpoved typu + zapojit napr na cerveny v A slouku , - na (ja nevim) treba cerny ve svazku vedoucim od motorku stahovacky.Cele je to samozrejme priklad.A zajem bych mel i o zapojeni pro zadni dvere.Predem moc dekuju.

Odkaz ke komentáři

Oli: našels?

já myslím - ale teď vyloženě střelba od boku - že v principu (+) kdekoli ve dveřích, někde na mozku, (-) spínaný dveřním spínačem oddělený přes tu diodu...

taky se mrknu do DP

 

Edit: (-) jak jsem psal - napíchnout se na vedení od dveřního spínače, jde to do ŘJ dveří. (+) by mělo jít při origo zapojení ven ze dveří přes svorkovnici na A sloupku, nevím, jestli jde ko komfortky, nebo přímo na +30. Přesto bych zkusil napíchnout na stálý +30 u ŘJ dveří. Důležitá je ta dioda na oddělení okruhů, jinak by to mohlo např. vyhazovat pojistku vnitřního osvětlení

příklad pro O1 Elegance MR 2001, AHF: (-) hnědo žlutý, (+) červenohnědý tlustý

Odkaz ke komentáři

radši to sem napíšu než budou hořet auta :)

 

spínané mínus se bere z dveřního mikrospínače

plus se bere z komfortní jednotky

 

auta s centrálem (bez el oken)

+ - jednotka centrálního zamykání T23b/ 20 (23 pólová svorkovnice pozice 20) barva drátu červeno černá

- - přední dveře vedení ze zámku z konektoru T8b/8 barva drátu hnědo žlutá

- zadní dveře vedení ze zánk z konektoru T6b/6 barva drátu modrá

 

auta s komfortní elektrikou (el okna)

1997-2001

+ - jednotka komfortní ele. T23a/18 barva drátu červeno černá

- - přední dveře dveřní zámek T8b/8 nebo dveřní jednotka T29b/18 barva hnedo žlutá

- zadní dveře dveřní zámek T6b/6 nebo dveřní jednotka T18b/5 barva drátu modrá

 

2001 dál

 

+ - jednotka komfortní ele. T23a/20 barva drátu červeno černá

- - přední dveře dveřní zámek T8b/8 nebo dveřní jednotka T29b/18 barva hnedo žlutá

- zadní dveře dveřní zámek T6b/6 nebo dveřní jednotka T18b/5 barva drátu modrá

Odkaz ke komentáři

Vaša: díky, teď je to naprosto jasné, jak je to z továrny.

 

Ale jen teoreticky - když vezmu + přímo ve dveřích z napájení ŘJ, tak by to přece mělo fungovat stejně, ne? Akorát nebudu muset tahat ze všech dveří drát... předpokládám, že ze sloupků do ŘJ komfortu není natažena příprava. Jistě, nebude to jako originální zapojení. Nebo je tam nějaké jiné riziko?

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o rok později...
  • o 5 let později...
  • o 3 měsíce později...

podle el. schématu varovná světýlka ve dveřích žádná jednotka nehlídá, je k nim přiveden plus (30) (který ke dveřím nemám doveden, jelikož origo světýlka nemám) a zemní se mikrospínačem dveřního zámku na ukostření kabelového svazku dveří. Barevné označení a číslo schématu souhlasí s tím,

co uvedl Vaša, tímto mu díky a já to jdu podle toho zítra zapojit

... no jasně - komfort vlastně hlídá svícení toho světýlka a po nějaké době ho odpojí, to mi nedošlo.

Proto se ptám, líná huba - hotové neštěstí http://forum.octaviaclub.cz/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/palec.gif

 

(PS - ale když dám místo sufitky LEDky, tak se nerozteče http://forum.octaviaclub.cz/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/tongue.gif )

už mlčím

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...