Přejít na obsah

OCTA II. RS TDI - zkušenosti


Doporučené příspěvky

  • o rok později...

No, bohuzel po zkusenostech bych do tohodle motoru znova uz nesel.

 

Mám 2010 dotazenou z Svycar:

 

150tis km - vymena vstriku, rail cerpadla, setrvak DSG

190tis km - prdla hlava

 

Co jsem se bavil s mechanikem, tak praskani hlav na 2.0TDi CR je zcela "normalni" a prdnout to muze v podstate kdykoliv po 150tkm. Je tam spatny material a tenka stena mezi ventilem a chladicim kanalem (cca 2mm). Svarit to v podstate nejde a pokud jo, tak je to jen kratkodoby reseni, za chvili to prdne znova...

 

Ted cekam na nastrel ceny opravy, ale cekam cca 40tis za novou hlavu a praci

 

Po oprave premyslim ze to poslu do sveta a pujdu od koncernu do haje.

 

ahoj,musim si přisadit - mam měsíc dovezene RS combi dsg-235000km motor CEGA - po dvouhmote,dvě čida dpf a senzor tlaku +chladič spalin a ted mi to žere vodu,nový vyměník oleje,voda furt mizí,bilej kouř za studena - jsem nasranej-všichni slintaj jakej je comonnrail bomba motor,pritom je to stejný šrot jako Bkd - je to sráč a na koncern jsem nasranej ,protože ty sráče zaměrně vyvíjejí !!!!! poslední dobrý tdi je ASZ

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Rád bych oživil toto téma svým dotazem. Váhám nad pořízením OII RS FL 2.0 Tdi 125kW. Odrazovalo mě od koupě přečtení x článků, kde si lidi stěžují na velkou poruchovost, praskání hlav apod.., ale jednalo se vesměs o první generaci CR.

Dočetl jsem se, že motory s označením CFGB (2. generace), má tyto "mouchy" již odladěné. Zajímají mě vaše zkušenosti.

Pokukuji i po benzínu v RSu, ale ta spotřeba i pořizovací cena je daleko vyšší než u TDi.

 

Děkuji za názory

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...