Přejít na obsah

Brněnská knajpa # 4x4+2 O:-)


SKAJA

Doporučené příspěvky

Kabelem to jede Praha / Brno víceméně tím maximem, s pingem je to už o něco horší

3202159614.png

 

...ale přes Wifi je down cca na půlce

3202163703.png

 

Nicméně jsem vzal ten nejnižší "standardně" nabízený, mají však ještě Internet 5+, což by měl být oficiálně 5/1 Mb/s, avšak neoficiálně 10/1 Mb/s a vzhledem k tomu, že to chci primárně na mobil / tablet a notebook - vše WWW stránky a pak TV na youtube/update, bude to stačit a hlavně běžet? Jelikož jsem to vzal bez úvazku, mám 40/4 za plných 649 Kč + modem 50 Kč, avšak u té 5/1 (10/1) by to bylo 400 Kč + 50 Kč modem. Zase záleží, jestli to za těch 250 Kč rozdílu stojí :unsure: Každopádně jsem paní asi 3x na telefonu ujišťoval, že žádný upis a jejich akce nechci, i když to tam mají za 300 Kč (+50 Kč modem) na 3. měsíce a pak po 449 Kč (+50 Kč modem), ale je to min. na 12 měsíců a já opravdu nevím, jak v tomto podnájmu budu dlouho... Pořád chci kupovat svůj byt, jen se rozšoupnout :wallbash:

Odkaz ke komentáři

To je, ale na WWW stránky?

 

Nic nestahuji (tím myslím filmy a nic velkého), jen občasné nějaké PDFko, nějakou tu mp3 ale jinak lautr nic, opravdu jen WWW stránky či e-maily. Ale jak říkám, stojí to za ten rozdíl peněz? Za 250 Kč si toho moc nekoupím, zase ale za 4 měsíce je to už tisícovka...

Odkaz ke komentáři

Díky za proměření :palec: Co to máš za wifi?? ...To je G - 54 mb/s :huh:

 

Jinak při prohlížení webu rozdíl mezi 40 a 10 IMHO nepoznáš. Možná při načítání nějakých mega obrázků a stahování velkých PDF, ale nebál bych se toho. Skoro bych řekl, že od nějakých 2 mb/s je to spíš o pingu/serveru/PC, jak rychle odpoví a vyrenderuje se to.

Odkaz ke komentáři

Taky koukni, jestli nejsou v dosahu silný sousední wifi sítě, a podívej se na jakým kanálu vysílají a kdyžtak změn kanál na aspoň o 2 rozdílný od těch ostatních. Zvlášť pokud rozšíříš šířku kanálu na 40MHz, tak je to náchylnější na rušení okolníma sítěma. Může se pak stát, že sice budeš mít bandwidth 150Mbps, ale ztrátovost takovou, že stejně nepojedeš víc než předtím.

Odkaz ke komentáři

Zvláštní, těch 150 by to mělo zvládat. Dokonce by v tom ntb měla být wifi Intel® Centrino® Advanced-N 6205 se dvěma anénama, takže 300 Mb/s (pokud by měl dvě antény i router). Ale je pravda, že ta základní 2 dBi anténka na routeru je dost na pikaču, tak možná je to tím :huh:

 

A nebo si prostě jen nesedí, já jednou řešil problém, že jsem měl router 300 Mb/s a USB klienta 300 Mb/s a komunikovalo to na prt. Pořád ta rychlost kolísala, ačkoliv byl super signál. Tak jsem pořídil do PC novou kartu a od té doby je tam 300 stabilně.

Odkaz ke komentáři

Pokud má ten router i AP mód, tak by tam šel určitě udělat survey scann na wifi v dosahu, nebo zkusím kouknout, měl by být nějakej program, kterej bys hodil na NB. Nejčastěji je v routeru nastavený defaultně kanál na AUTO, což se bohužel ve většině = channel 1.

Sice prý by routery měli umět měnit kanál podle míry zarušení, ale co mám zkušenost, v zarušeným prostředí je mnohem lepší manual mód.

 

EDIT: inSSIDer 4

Upraveno uživatelem Jack_Reacher
Odkaz ke komentáři

Navíc wifi je jedna věc, ale já mám telku zapojenou kabelem skrz update FW (stahuje si zcela sama) a taky na Youtube a kábl bych už od sousedů táhnul těžko.

 

Kolik??? To ani UPC nenabízí, má max 240 Mb/s a to ještě s nějakým spešl modemem, aby to vůbec mohli garantovat...

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Líbí se mi, jaká se tu kvůli výměně čelního skla rozvinula diskuse ... . Má zkušenost je taková, že mi nikdy nikdo nenutil "zalepení" skla, vždy se sklo měnilo. Ano, vím, že výměna skla má svá rizika, ale stejně to sklo je po nějaké době  a porci kilometrů "osekané" a poškrábané, navíc u staršího auta se už začíná i odlepovat, takže vždy výměna. Mě tedy ca 1000,-kč/rok a spoluúčast 1000,- nezabije, takže sklo mám pojištěné a měním, když je potřeba. 
    • bigfavo vaša objednavka je už pripravena a zajtra ju posielam
    • tak potom si treba nastudovat, ze kedy sa opravuje a kedy meni a ked s tym ides do servisu, tak predsa zhodnotia, v akom je to sklo stave a navrhnu nejake riesenie. ci co len tak niekde das auto s tym, ze netusis, co sa s nim bude diat? to pochybujem.
×
×
  • Vytvořit...