Jump to content

Jiří 12

OctaviaClub
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jiří 12

 1. Pokud by měl někdo stejný problém,tak částečně vyřešeno. Stačí páku tlačit více k sobě, ne silou,prostě poctivě jako v autoškole a zlepšilo se to tak o 75%.Ale občas při prvních pár řazení je sem tam ještě takové malé kopnutí cítit.Také jsem vypozoroval,že se to stane téměř vždy, když vyjíždím z parkoviště, kdy auto nechám lehce rozjet z kopce a rovnou řadím 2.Úplně stejný problém řešili i na VW fóru,ale doteď ještě na to nikdo nepřišel.Myslím si ,že to bude nějaká vůle v seřízení řazení,která se potom teplem vymezí.
 2. Jojo, maxidot to není, ale v manuálu píšou, že by to tam být mělo, o maxidotu píšou až na druhé straně.
 3. Zdravím chlapi,omlouvám se pokud už se to tu někde řešilo,ale nenašel jsem z toho žádný závěr.Mám Octavia II 1.4 tsi z roku 2012 a ve funkcích nikde nemůžu najít teplotu oleje, i když by podle manuálu tam být měla. Četl jsem něco ,že se nemusí zobrazovat kvůli intervalu výměny oleje, někdo zase říká ,že to tak není ,nejsem teda z toho moc moudrý.Interval tam byl z autorizáku na 30000 km,nějaký QI6, ale měním po 10000 km.Je možné ji teda nějak aktivovat,nebo to počítač neumí? Předem mockrát děkuji za rady.
 4. Olej bych dal jedině originál ,jaký tam patří lze snadno zjistit v autorizáku a i ho tam případně koupit.Sice stojí celkem dost,ale zase se nemění tak často,aby to byla taková investice a hlavně má člověk jistotu.
 5. Nebo porovnat ještě s nějakým jiným ,kdyby byla možnost.
 6. To už záleží co člověk preferuje, pokud dokonce někdo nabízí diesel s nějakou historií a dobré výbavě tak by ho klidně bral. Měnit poctivě olej ,kupovat kvalitní palivo a vydrží. Co se týče té 1.4 tsi 110 kw tak jsem nad ní sám uvažoval a nepřijde mi to na tuhle dobu jako nějaký extra motor ,který mě přesvědčil ,oproti starší 1.4 tsi. Podle mě obrovská prodleva na plynu v nižších otáčkách než se roztočí turbo, těch 20 kw je už pak znát ,ale musí se rychle točit ,jinak ani o moc líp tak nejede. Možná zkusit ještě variantu 1.8 tsi 132 kw.
 7. Díky za odpověď a fotky , taky bych mohl i klapku prohlídnout ,ale jak vidím tak je to možná i zbytečný,já mám najeto asi 43tis., snad ten olej teda nic není ,zkusím vyčistit a uvidím jestli se pak objeví znovu. Ten olej za tím vzducháčem už asi pak vyletí výfukem kdyby ho bylo víc. Trojka by měla teda táhnout dobře, není třeba problém v benzínu? Jednou jsem nabral špatnej benzín a dokonce N98 a chování auta byla katastrofa...Od té doby beru většinou stovku a auto jede pěkně, nebo třeba nějaký problém právě v tom turbu? Nebo už si člověk časem na to zvykl tak mu potom přijde ,že tolik netáhne
 8. Až bude trochu líp tak to zkusím rozebrat a trochu vyčistit.Nebo někdo další třeba napíše jestli se s tím už potkal. Tak to přeju ať slouží spoustu dalších kilometrů.
 9. Aha , olej je u toho vstupu do turba, ten druhý obrázek , jinak není nikde.V tom sání jste to nekontroloval? A jinak všechno v pohodě? Kolik máte najeto? Taky to teď bude rok co ho mám.
 10. Díky za tip , snad to nic nebude,ale zase to všechen ten olej pak jde pomalu do turba a to asi moc dobrý není ne? Právě mě zajímalo jestli se ozve někdo se stejným motorem , jestli si něčeho podobnýho nevšiml.Myslíte že je to ten díl 35? Zdá se mi ,že je to těsnění na tu vzdálenější trubku ,ale možná mi to jen přijde.
 11. Zdravím, dnes jsem kontroloval měrku a všiml jsem si ,že jsou u turba skvrny od oleje , oddělal jsem vzducháč a v sání je to docela mastný od oleje , může to být z odvětrání??? ,nebo to věstí příchod nějakého problému??? Olej jinak vůbec neubývá.
 12. No to jo ,tam už je to celý na výměnu. Tam jsem se neptal na ten VIN , v autorizáku mi řekli že tam patří olej G 052 171 A2 a potvrdil mi to i ten pan Sixta ,tak jsem ho z toho obchodu objednal.
 13. Aha ,to se pak mrknu ,něco jsem slyšel ,že kvůli těm synchronům ,zase na druhou stranu jen tak pro zasmátí mám známého, který má starýho citroena a tam se řadí jenom přes zuby a jezdí pořád ,tak aji pochybuju, že tam nějakej olej vůbec ještě má.
 14. Zkusím to ještě ověřit, ale ještě předtím jsem se ujišťoval ,jestli je to opravdu on, celkem mě překvapilo když jsem četl jaký je problém neorigo olej u těch 6q převodovek.Jinak řazení i u té dvojky jde všechno dvěma prsty, když jsem říkal co to občas udělá tak mi nikdo nechce ani věřit
 15. To je pravda ,ale že by na oleji za 700 šetřili už aji na barvě loga? Mají celkem velký sortiment věcí a když jsem byl vyzvedávat bylo tam vždycky dost lidí ,tak jsem si myslel ,že to nemusí být špatný obchod. To je pravda ,ale s tím logem jsem si na to teď nevzpomněl. To mi teda asi zbývá už jen zkusit koupit olej z autorizáku a znovu vyměnit.
 16. S tím logem je to dobrý postřeh, na obrázku taky měli barevné logo a přišlo mi černobílé, kupoval jsem to na ML PARTS ,objednal jsem to tam ,protože tam kupuju aji olej do motoru a filtry
 17. Tak jsem se ptal a prý by to mohl být ten synchron ,ale to by zase prý dělalo problém i při zařazení ve vyšší rychlosti, takže zatím stejně nevím. Výměna synchronu by by stála cca 12 tisíc bez vyndání převodovky...Dneska jsem ujel skoro 50 km a nestalo se to ani jednou. Olej jsem zjišťoval v autorizáku a pak ho podle čísla koupil ,podle popisu to originál být asi má ,ale taky mě napadlo jestli jsem náhodou nekoupil nějakýho šm*jda, přece jen jsem to nekoupil od autorizáku tak člověk nikdy neví, litr stál tak 700 Kč ,ještě mi jedna flaška zbyla
 18. Díky za odpověď , toho se právě nejvíc bojím, ale zase se mi nezdá že synchron by se projevoval v nízkých otáčkách ,když ji tam zkusím dát klidně ve 40 tak jde bez problémů.Olej jsem dával origo. Zkusím se poptat a dám vědět.
 19. Zdravím, prosím o jakoukoliv radu, vůbec mě už nenapadá co by to mohlo být, jestli někdo neřešil, nebo nevěděl co s tím.Hledal jsem i tady na fóru,ale nikde jsem na nic podobného nenarazil. S příchodem zimy pozoruji špatné řazení dvojky, dokud se nezahřeje motor (při ohřátém motoru jde všechno bez problémů). Zhruba při každém druhém řazení trochu chytne zuby a zavibruje páka jako kdybych nedošlápl spojku, ale přes žádný odpor nejde. Zajímavé že to dělá pouze při nízkých otáčkách hlavně při řazení z jedničky kdy padnou na cca 1000-1200 , pokud jedničku vytočím více, nebo i podřadím na dvojku d
 20. Děkuji za odpovědi,zkusím se tedy poptam v autorizovaném
 21. A neřeknou mi v autorizáku ,že mi ho max vymění?Protože dávat to do autorizáku s jejich cenama....
 22. Dobrý den , chtěl bych vyměnit olej v převodovce.Motor 1.4tsi 90kW ,rok 2012 .Jaký tam správně patří ? Jaký dávají ve výrobě? Mohl bych použít třeba castrol 75w 90??
×
×
 • Create New...