Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Sign in to follow this  
Steew

výměna žárovky

Recommended Posts

čau asi se budu ptát jako uplnej blbec ale nevim si rady a nechce se mi jezdit do servisu. mám OII combi a přestalo mi svítit světlo, tak si chci vyměnit žárovku a ouha :) sundám ten plastovej kryt a chci vytáhnout tu patici s žárovkou, ale nejde. je to tam nějak zajištěný nebo tak něco nebo se musí použít větší síla? :) i když to už sem taky zkoušel a vytáhl sem maximálně tak konektor. vůbec na to tam není vidět, takže nevím.. jen doufám, že se nemusí vyndávat celé světlo... díky za jakoukoliv radu

bez vyndaného světla se neobejdeš... Takže znova rozpoj ten konektor, pak vyšroubuješ bílou plastovou matici, zatáhneš za kovovou páku která je z vnitřní strany světlometu a světlo jde bez problému vyndat ven.

K výměně žárovky je pak třeba demontovat plastový kryt na světle (máš-li xena, drží ho krom kovových drátů ještě 2 šrouby torx. odděláš kryt a jsi vevnitř.

díky díky za radu... a jestli tě můžu využít ještě k jedný radě? koukám že máš asi přehled. neporadil by si mi jak vyndat zadní světla u combíka? dík moc

Jak vyměnit žárovky i s vyjmutím předních světel máš v manuálu od strany 244. Neuvádíš co máš tak sem jinde našel že před FL a chceš zadní světla FL (O III se opravdu ještě nevyrábí ;) ). El. Zařízení.pdf

Edited by šulda

Cau
zarovku H7 jsem dal bez problemu,ale za boha nemuzu prijit na to jak vyndam tu parkovacku
ruku mam dorvanou a výsledek zadnej
tak jestli někdo vi jakej figl v tom je tak prosim o radu

Tú stačí len vytiahnuť. Skús použiť úzke kliešte. Rukou sa to vyberá ťažko, hlavne ak máš facelift.

jj mam facelift

tak uz to mam hotove,me proste prislo divny za to jen zatahnout,ale je to tak

kazdopadne dekuju za radu