Přejít na obsah

Divné zvuky při akceleraci


Doporučené příspěvky

Ahoj. Možná už se to tu někde řešilo ale já jsem to tu nikde nenašel... Když jedu třeba 80km/h a šlápnu na to tak slyšim zvuk jakoby bych měl někde v nárazníku nějakýho ptáka co dělá ,,vrruu" :lool:. Nebo když jedu rychleji tak do levotočivé zatáčky ale jen pod plynem... nevím jak přesně mám zvuk popsat... ani nahrát to nejde...nesetkal se s tim někdo?? můj automechanik mi řekl, že to slyší poprvé... ložisko vyloučil... nemůže to být třeba od převodovky? díky

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Už jsi to vyřešil?Já mám něco podobného.Při rychlosti kolem 80-100km/hod při prudším sešlápnutí plynu mi z toho lezou divné zvuky, jakoby něco drhlo.Pořádně to neumím popsat, je to divný zvuk.Při vyřazení na neutrál je klid.Dělá je jen při vyšší rychlosti a zátahu pod plynem.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
  • o 2 roky později...

Chlapi, přišli jste na něco? Mám to samé a nevím už co s tím....  Děkuji. 

V 10. 5. 2016 at 9:49, fuegotomass napsal:

Mám úplně stejný problém ,co to bylo vyřešilsto ,díky za odpověd

 

 

Ahoj, přišel si na to čím to bylo? 

 

V 8. 5. 2013 at 20:50, reinxed napsal:

Ozývá se to někde od motorového prostoru na levé straně u řidiče.Hlavně ať to není od převodovky.

Možná i nějaký kloub, no nevím. Budu muset do servisu.

Ahoj přišel si na to čím to bylo? 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Jsem na tom stejně, můj poznatek je ještě jeden, mám to už druhou sezónu, přes léto se to velmi zklidnilo a vždy v zimě to dělá opět, takže je tam závislost na teplotě venku. Automechanici zatím na nic nepřišli. Prý je vše ok.

A ještě k tomu musí být nerovnosti na silnici, takže v tahu pod plynem a křivá silnice. Po ubrání to ihned přestane.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Mám podobný problém na O2 Scout. Při akceleraci se začne ozývat divný zvuk (jako by něco drhlo, závislé na nerovnosti silnice a průjezdu zatáčkou). Mě se to ozývá spíše z pravé strany. Technik ze škodovky říkal, že by to na převodovce nemělo být (doufám). Vyměnil vnitřní kloub pravé poloosy, ale to nepomohlo. 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Páni , mal som presne taký istý problém, ktorý som vylučovacou metódou riešil asi rok. Odporúčam výmeniť vonkajšie homokinetické klby, obidva naraz, 

I keď klby nevykazujú ich charakterickú závadu (hučanie pri zatáčaní),je v nich malá vôľa, ktorá zapríčiňuje pri prudkej acelerácii to vrčavé hučanie.

Odkaz ke komentáři
V 24. 2. 2020 at 18:46, igi napsal:

Páni , mal som presne taký istý problém, ktorý som vylučovacou metódou riešil asi rok. Odporúčam výmeniť vonkajšie homokinetické klby, obidva naraz, 

I keď klby nevykazujú ich charakterickú závadu (hučanie pri zatáčaní),je v nich malá vôľa, ktorá zapríčiňuje pri prudkej acelerácii to vrčavé hučanie.

Chystám se na to stejný a udělám i ložiska. 

Podle mě je právě tady problém. Je to závislý na jízdě pod plynem a rozhoupání podvozku.

Uvidíme. 

😊

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...