Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
popelák

výhody a nevýhody automatické převodovky

Recommended Posts

u DSG se musí pravidelně měnit olejová náplň...

doživotní olej je u manuálů a i to je pitomost, doporučuje se měnit tak po 120 tkm

pravidelně měnit olej u automatu znamená po těch 200 tisísích km, jak to každej tvrdí?

Ahoj,

minulý týden v CB auto Plzeň:

olej - 6 litrů 2300,-

filtr 360,-

práce 550,-

počkej, to jako fakt? Vždyť kastle automatu nemá tak velkej prostor, aby tam šlo 6 litrů oleje, no ne? Kámoš na Passatu s DSG dával za výměnu a práci cca 1500 Kč :blink:

Mám Octávku 1,9 s DSGéčkem a je tam skutečně 6 litrů oleje podle dílenského manuálu. Jestli kámoš zaplatil 1500,- tak mu tam asi nalili PP 90H :rolleyes:

Mám Octávku 1,9 s DSGéčkem a je tam skutečně 6 litrů oleje podle dílenského manuálu. Jestli kámoš zaplatil 1500,- tak mu tam asi nalili PP 90H :rolleyes:

po kolika km jsi měnil olej?

Tak, dnes ráno jsem navštívil servis na tu výměnu oleje. Vše proběhlo Ok, starej olej nebyl černej, ani nějak špinavej. Dohromady jsem platil 3 200 Kč i s prací. Olej se opravdu mění po 60 000 Km. jenže další nemilá zpráva. Klepe mi setrvačník, dělá to jen, když auto stojí, za jízdy je to v poho. O tom jsem ale věděl, jen jsem tušil, že to ten setrvačník nebude. Bohužel. Pak mi chybí vpředu manžeta a někde mi kape chladič :/

Chtěl bych se vás zeptat, jaký obchod byste mi doporučili na nákup ND na dvojkovou Octavii. Konkrétně potřebuju levou přední manžetu, levý silentblok motoru a praskla mi pravá přední pružina (asi únava materiálu).

Přední pružiny mám doma skoro z nového auta-mělo najeto 9000 a dávaly se sportovní.Když tak napiš SZ.Manžetu doporučuji origo.Ve čtvrtek jsem měnil manžetu známému,koupil ji v Kelly a oproti origo tedy materiál nic moc.