Přejít na obsah

Můj tmavomodrý svět :-D


Doporučené příspěvky

Zdravim všechny členy OC

po dvou letech, během kterých vlastním tuto Octavii a vyhledávám pomoc tady na fóru, jsem se rozhodl že se taky "pochlubím". :)

Je to moje první auto. Původně jsem chtěl Peugeot 206, pak Fabii I hatchback ale nakonec mi spadla do klína tahle Octavia kombi. Po tom co jsem se "vyježďoval" v tátově krátký Felicii sem měl trochu strach z takhle dlouhýho auta ale dneska bych nic než kombika nebral :). Je to dovoz z německa, při koupi měla najeto 117 tisíc, teď po dvou letech už je na ní nějakých 163 tisíc bez závažnějších závad. :)

Nemůžu si stěžovat, docela to jede a kombinovaná spotřeba je 4,6 l/100 km :)

 

Octavia I Combi

rok výroby: 2003

motor: 1.9 TDI 81 kW

stav tachometru: 163 000

výbava Elegance, paket STYLE

něco z výbavy: multifunkční volant, Maxi Dot, elektrická okna (4x) i zrcátka, zadní parkáč, climatronic, výhřevy předních sedadel, dálkový centrál, senzor stěračů, dvojitá podlaha v kufru

 

Provedené úpravy:

přední RS nárazník

LED denní svícení

sportovní maska Milotec

mračítka Milotec

reflexní samolepky na zadním nárazníku

řadící páka ze Superba

RS pedály

krátký prut antény

polepení částí interiéru stříbrnou folií s imitací karbonu

podsvícení odkládací schránky pod rádiem

 

Provedené opravy:

výměna rozvodů a oleje

výměna filtrů

výměna předních i zadních brzdových destiček i kotoučů

výměna jednoho parkovacího čidla

výměna obou pravých zámků

výměna obou naklápěcích motorků předních světel

 

nic dalšího mě nenapadá, tady je pár fotek:

 

Pár dní po nákupu:

post-6391-0-75863000-1341950327_thumb.jpg

 

V současnosti:

post-6391-0-77497100-1341950426_thumb.jpgpost-6391-0-26144300-1341950447_thumb.jpg

 

Vyznávám decentní úpravy, žádný mega giga tuning :D

Upraveno uživatelem milkyss
Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Zimní aktualizace :) :

 

Zatímco letní kola odpočívaj, dostali novou barvu.

Inspiroval jsem se zde: http://www.octaviaclub.cz/clanky/videonavod-zmena-barvy-kol-gumou-ve-spreji-535.html

 

post-6391-0-10096000-1359135666_thumb.jpg

 

 

Polepení částí interiéru stříbrnou folií a podsvícení odkládací přihrádky pod rádiem pomocí LED pásku:

post-6391-0-47686100-1359135758_thumb.jpg

 

 

Do jara mám ještě v plánu nainstalovat zadní stropní svítilnu z Octavie 3.. aby nebyla vzadu taková tma :)

Upraveno uživatelem milkyss
Odkaz ke komentáři

Díky za přivítání, kladný ohlasy i kritiku :palec:

 

Jinak takhle vypadá ta zadní stropní svítilna z O3:

 

post-6391-0-45511700-1359290560_thumb.jpg

 

je dost velká (možná až moc, nevim co to kluci ve škodovce vymysleli za dyzajn :D ), tak nevim jak to tam bude vypadat ;)

 

pěkná octa :) mi osobně se teda nelíbí ta milotec maska ale jinak povedený kombík :) náhodou ten face nárazník ti doma nezůstal ?

ta maska se mi poslední dobou taky nějak nezdá.. uvažuju že tam vrazim zpátky origo a trošku jí poladim (nějaký lakování nebo polep, novej znak)

face nárazník pořád mám ale neni na prodej, šetřim si ho kdybych náhodou třeba potkal srnu nebo tak něco :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Konečně se trošku oteplilo tak sem se pustil do montáže stropní lampičky z Octavie III. Docela sem se bál toho řezání do stropu ale bylo to uplně v pohodě a to nejsem kdoví jak šikovnej :) . Někomu se to může zdát jako pěst na oko (lampička je trošku monstrózní a vůbec vzhledově nezapadá do interiéru :) ) ale funkci to splní a já mám radost že se mi něco povedlo jak sem si plánoval :P .

post-6391-0-85806400-1365623128_thumb.jpg

post-6391-0-70364900-1365623146_thumb.jpg

post-6391-0-61449300-1365623154_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...