Přejít na obsah

Cvakání v motoru


Guest bicker2

Doporučené příspěvky

Zdar pánové

Mám Octavii II 2006 1.9TDI 77Kw k.m.bxe.Jelikož poslední dobou jsem zpozoroval, že se mi z motoru ozívá neustále cvakání tak dle všech zkušeností jsem šel po hydroštelech. Po sejmutí vaček, oprahdu hdro. značně propoučtěla olej a na můj vkus měla nadměrnou známku opotřebení. Je pravdou že moje oct. má 220000Km. Ale nebylo mi moc jasné proč se to stalo když motor dostáva kvalitní olej a za studena se k němu chovám jak k miminku.

A hle....Pod deklem na ventily je v horní části vahadlovka pro vstřikovače.Vypadá jako vačka ale je půlena pro 1a2 vsřikovač a druhá je pro 3a4vstřikovač.Jde o to že tato vahadlovka má po celé délce udělaný mazací kanálek a na začátku a konci jsou tyto kanálky zaslepené válečkama z nějakého měkého matroše.asi AL. jde o to že vahadlovka je jak říkám půlena to znamena že se jedná o celkem 4xzáslepky.Problém byl v tom, že z toho TŘI!!! záslepky byly rozházené po motoru a tím pádem jelikož zde se strácel veškerej mazací tlak tak došlo k:1, Nevymezení hydroštelů, 2 Špatnému mazání celeho motoru. a k dannému cvakání.

Proběhlo zaslepení, výměna hdroštelu a motor si opět šepotá.

Doufám, že se toto někomu nestane a když jo tak aspoň se podělím jak na to. Bicker2

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Zdar pánové

Mám Octavii II 2006 1.9TDI 77Kw k.m.bxe.Jelikož poslední dobou jsem zpozoroval, že se mi z motoru ozívá neustále cvakání tak dle všech zkušeností jsem šel po hydroštelech. Po sejmutí vaček, oprahdu hdro. značně propoučtěla olej a na můj vkus měla nadměrnou známku opotřebení. Je pravdou že moje oct. má 220000Km. Ale nebylo mi moc jasné proč se to stalo když motor dostáva kvalitní olej a za studena se k němu chovám jak k miminku.

A hle....Pod deklem na ventily je v horní části vahadlovka pro vstřikovače.Vypadá jako vačka ale je půlena pro 1a2 vsřikovač a druhá je pro 3a4vstřikovač.Jde o to že tato vahadlovka má po celé délce udělaný mazací kanálek a na začátku a konci jsou tyto kanálky zaslepené válečkama z nějakého měkého matroše.asi AL. jde o to že vahadlovka je jak říkám půlena to znamena že se jedná o celkem 4xzáslepky.Problém byl v tom, že z toho TŘI!!! záslepky byly rozházené po motoru a tím pádem jelikož zde se strácel veškerej mazací tlak tak došlo k:1, Nevymezení hydroštelů, 2 Špatnému mazání celeho motoru. a k dannému cvakání.

Proběhlo zaslepení, výměna hdroštelu a motor si opět šepotá.

Doufám, že se toto někomu nestane a když jo tak aspoň se podělím jak na to. Bicker2

Mam bohuzel stejný problém, šlo by popsat nejaky detail.jak sis s tim pohral

Diky mo

Odkaz ke komentáři

jaky detaily te zajimaj? Je to celkem casta zavada u PD.

 

Vymenis, vacku, hydra, loziska vacky a zaslepis diry ve vahadlech. To muzes zavarit, nalisovat jiny zaslepky, vyrezat zavity, zalezi jen na tobe. Kdyz uz to mas vsechno dole, rovnou pretesnit vstriky, tesneni na tandemu, gufero vacky a rozvody.

 

Pak mas zase na nejakej cas pokoj :)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 11 měsíců později...

Zdar pánové

Mám Octavii II 2006 1.9TDI 77Kw k.m.bxe.Jelikož poslední dobou jsem zpozoroval, že se mi z motoru ozívá neustále cvakání tak dle všech zkušeností jsem šel po hydroštelech. Po sejmutí vaček, oprahdu hdro. značně propoučtěla olej a na můj vkus měla nadměrnou známku opotřebení. Je pravdou že moje oct. má 220000Km. Ale nebylo mi moc jasné proč se to stalo když motor dostáva kvalitní olej a za studena se k němu chovám jak k miminku.

A hle....Pod deklem na ventily je v horní části vahadlovka pro vstřikovače.Vypadá jako vačka ale je půlena pro 1a2 vsřikovač a druhá je pro 3a4vstřikovač.Jde o to že tato vahadlovka má po celé délce udělaný mazací kanálek a na začátku a konci jsou tyto kanálky zaslepené válečkama z nějakého měkého matroše.asi AL. jde o to že vahadlovka je jak říkám půlena to znamena že se jedná o celkem 4xzáslepky.Problém byl v tom, že z toho TŘI!!! záslepky byly rozházené po motoru a tím pádem jelikož zde se strácel veškerej mazací tlak tak došlo k:1, Nevymezení hydroštelů, 2 Špatnému mazání celeho motoru. a k dannému cvakání.

Proběhlo zaslepení, výměna hdroštelu a motor si opět šepotá.

Doufám, že se toto někomu nestane a když jo tak aspoň se podělím jak na to. Bicker2

Cago,me to dělá úplně stejne,auto mam v opravě a ze 4 zatek tam nebyla ani jedna a našli se jen tři.ty dve vacky se dali nové ale cvaka to furt ale uz o dost méně

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...