Přejít na obsah

Brzdy a vibrace volantu


Djoseph

Doporučené příspěvky

Ono ty gumy kdyz jsou starsi,trochu nabudou a ten cep tam neplave tak lehce jak by mel.

Mne se stavalo ze kdyz jsem to namazal nebo bylo vlkho,bez potizi. Vyschlo to a uz bylo citit jak se volant chveje pri brzdeni.

Tot muj nazor.

nestoji to zaden balik,tak bych udelal prvne toto a pak bych zkusil dal.

Nebo jak radi i jini,zkus prohlednout ulozeni napravy a pod.

Odkaz ke komentáři

Ono ty gumy kdyz jsou starsi,trochu nabudou a ten cep tam neplave tak lehce jak by mel.

Mne se stavalo ze kdyz jsem to namazal nebo bylo vlkho,bez potizi. Vyschlo to a uz bylo citit jak se volant chveje pri brzdeni.

Tot muj nazor.

nestoji to zaden balik,tak bych udelal prvne toto a pak bych zkusil dal.

Nebo jak radi i jini,zkus prohlednout ulozeni napravy a pod.

Jedna super jistota vyměnit za větší průměr už 288mm neháže.Co jsem na foru tak jsem nečetl příspěvek že by se kroutily, moje skušenost je že to u 280mm kotoučů dělá síla kotouče je jen 20mm oproti 288mm má 25mm.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

ahoj kluci potreboval bych radu zkusenych.. naskytl se PRVNI problem ktery se mi nedari diagnostikovat a proto prosim o RADU zkusenejsi

 

nevim co se kde stalo ale uz to pozoruji delsi dobu a objevuje se to prave jen zridka a ne pokazdy.. :lol:

 

dnes cesta do Hradce Kralove a zpet (cca 150km) cestou tam az na privadec dobry a pred HK v rychlosti cca 130- 140km na +- 2500 - 3000ot se po ubrani plynu (chvilkove brzdeni motorem pri dojeti auta predemnou) a po naslednem pridani na 5tku se zniceho nic rozvibroval volant..ale nebyla to klasicka vybirace ale spis takovy to chozeni volantu jak kdyby nebyly vyvazeny kola.. po ubrani plynu a brzdeni motorem NIC vse OK po seslapnuti spojky nic vse OK po seslapnuti a stani na spojce a plynu na cca 2000 ot nic motor zadne vibrace normalni zvuk po pusteni spojky opet na 5tku a rychlost cca uz 90km/h a akceleraci ..volant zas zacal pochodovat cim rychleji tim vibroval vic pri sundani nohy z plynu nic pri podrazeni na 4rku (rychlost cca 60-70) a pridani plynu k udrzeni rychlosti.. volant vibruje ale ne tolik jako pri cca 120km/h ale volant chodi nataci se v rozmezi +- 1cm .. co by to mohlo byt ??

 

po zastaveni chcipnuti vylozeni veci a nasledne nastartovani a jizda zpet cca 10km nic a pak na privadeci na Pardubice opet pri rychlosti kolem 150 ot cca 3000 po ubrani a nasledne plynule akceleraci opet vibrace pak uz jsem jel max 80km/h a vibrace porad a navic jsem zjistil ze po zatoceni doprava a pod plynem v ostrejsi zatacce se od kola ozyvaji zvuky jako kdyz klepe desticka na kotouc tk ... tk... tk pri vyssi rychlosti tk.tk.tk.tk :D :D :( a zatacka doleva nic volant vklidu zadna vibrace zajimave .. po dojeti domu jsem jel hned na rampu a pri baterce jsem skontroloval vsechny srouby a vse OK jak na naprave tak na kolech 15min jsem tam sasil a pak jsem to jel projet a NIC ani pri vysoke rychlosti ani pri nizke ci dobrzdovani, akceleraci ..proste NIC jako by se nic nestalo a nejhorsi ze ani nic nebouchalo !!! vule na homokinetaku minimalni cca milimetr smer tahu leva-prava.. spojka neklouze ani neboucha..

 

 

tak vubec nevim co by to mohlo byt ...NETUSITE ?? budu vdecny za kazdou radu

 

 

jinak vymeneno pred par mesici zpet (rijen/listopad) .. kulaky,silenbloky, komplet ulozeni tlumicu, vymena brzdovych desticek.

 

jinak 1,9TDi 81kW ASV r.v.2004 ..najeto 190 347Km

Upraveno uživatelem spirus89
Odkaz ke komentáři

to jsem si taky myslel ale zas desticka by nerozvibrovala rizenni aniz by nevydavala nejaky klepani prece ne ??

 

jinak dneska jsem to mel na zvedaku a vse co se tyce ulozeni silacu kulaku cepu vporadku poloosy bez vule ve smeru nahoru dolu doleva doprava diagnostika absolutne bez chyb

 

jedine nad cim jsme se pozastavili bylo : auto na neutral zvednute tudiz vyvesene kola po zatoceni na jedne strane ve smeru jizdy se i druhe kolo motalo ve smeru jizdy nemelo by jit spis druhe proti smeru ? a bylo to jak v rejdu tak v primem smeru.. treba ne ..ted nevim

 

jinak domnenka pada po nezjistene zadne vule nebo chyby Zatim bud na pravy venkovni kloub nebo na ulozeni poloosy v diferencialu ..

 

takze z H*v*na alespon neco..

 

ale kazpodadne budu rad za kazde rady co by to mohlo byt

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 roky později...

Ahoj,chtěl bych poradit jestli nemá někdo zkušenosti s vibrací při brzdění. Mám cca půl roky vyměněno na předku silentbloky ramen,tyčky řízení,stabilizační tyčky tlumiče,pružiny,čepy a hlavně kotouče.Staré kotouče od kterých předek vibroval. Problém je,že po půl roce jsem,tam kde jsem byl před tím.Není to kopání do volantu,ale vibrace předku a kope do pedálu. Mám i nové bubny a obložení.Zkoušel jsem za jízdy zatáhnou ručku a vibrace tam jsou,ale nevím zda je to i kotoučema,protože ty vibrace jsou když brzdím až z rychlosti nad 90km,jinak ne a hlavně ,až když se vše ohřeje za studena nevibruje nic,ani zadek na ručku. prosím o názor,radu na co se zaměřit. Kotouče jsou TEXTAR+DESKY TEXTAR.........

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Proměř házivost kotoučů , nesmí být větší než 0,03mm. Mám nyní stejný problém a textary jsem po roce zkroutil. Ale jezdím svižně a pár krát jsem brzdám dal zabrat a nyní mám házivost 0,06mm a auto cuká brzdění. Když jsou brzdy studené tak to ještě jde, ale jak se ohřejí tak je to horší. Bohužel 280mm brzdy jsou háklivé. Přečetl jsem o tom stohy článků, důvodů je vícero. Mohou to být už nějaké vůle v ložiscích kol, házivost nábojů, vybité silenbloky na nápravě, kulové čepy, vůle mezi těhlicí a třmenem,zatuhlé vodící čepy....

Já už to řeším změnou za větší 288mm brzdy, které s kroucením nejsou tak háklivé. Držím palce.

Upraveno uživatelem Martin_TDi
Odkaz ke komentáři

no nyní jsem četl zajímavý komentář a prý je to dáno koncepcí FS-III brzdiče a způsobu uchycení. Hlavně v tom,že desky nejdou na kolmo ke kotouči,něco na tom bude,protože spousta lidí měnilo kde co a stejně to nepomohlo,a někdo má v háji kde co na podvozku a vibrace brzd nemají....Prý to vlastně není ani zkroucení kotoučů,jako takové,ale nerovnoměrné dosedání desek na kotouč a po té nerovnoměrné opotřebení plochy,následují vibrace.Prostě zkusím vyměnit vodící čepy a ty gumová lůžka na třmenu a podívám se úchylkoměrem i na házivost kotoučů a nábojů,ale ložiska tedy neslyším........jinak tedy nevím...

Odkaz ke komentáři

Já na 1.6 vyměnil snad vše dokonce i těhlice, takže i náboje a ložiska, třmeny jsem zrepasoval a stejně se to kroutí a kroutí a to už s ní nejezdím já... Nejvíc ale zabralo co už tu někdo zmiňoval někde taky, koupit kotouče 288*25 a stočit je na 280, pak tam ale nejdou nový desky musí se ubrat materiál i na nich a ty pak vydrželi nejdéle ale taky to přišlo (15tkm), ještě možná zkusím dát úplně nový třmeny, aby to držení desek bylo co nejrovnější... ty třmeny používá hromada aut i těžká Yetina a jezdí bez problémů, ale je fakt že tam to ještě asi nebude tak opotřebený jak na starších autech a vyrezlý ten spodní vodící "zobáček" co to přitlačuje k těhlici, tak leda že by mělo vliv toto nebo už fakt nevím... na tom že to jde šikmo něco asi bude, když jsem dal lakovaný kotouč bylo po jízdě jasně vidět že deska nejde rovně podle toho jak se jak sjížděl od kraje a pomalu si to sedalo...

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

ahoj,tak jsem změřil nyní házivost předních kotoučů a je to 0,03mm kotouče krásně sjeté a také nehází.....Vibrace je prostě po ohřátí a nenapadá čím to je.Zkoušel jsem ještě vůle na zadních kolech a ani nehrknou,jedině by to mohli dělat ty bubny po ohřátí,protože tam ta vibrace byla po zatažení ručky,ale jsou nové cca půl roku i obložení.......

Odkaz ke komentáři

já osobně si myslím,že to bude bubnama.Včera jsem jel 40km a předek nic,až na konci cesty jsem zatáhnul ručku a auto se celé klepe.Je to znát i na předku ,ale to jdou ty vibrace od zadku,prostě to klame.......bylo by to i logické,když brzdím zlehka tak docela ok,ale jak na to začnu šlapat z vyšší rychlosti a začne víc brzdit i zadek,tak vibrace....Až budou peníze na víc koupím nová ložiska i lepší bubny,měl jsem tam Meyle a asi nic moc.............

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

tak jsem dnes rozdělal zadní buben,kde bylo cca před 8 měsíci měněno obložení+komplet pružiny+bubny vše meyle a víc nikdy. Já ty vibrace mám skutečně od bubnů,teď je to již jasné. Bubny nepravidelně škrtají už když sněmy otáčím volně rukou ,tak jsem se koukl dovnitř a buben hezky sjet,ale hází je to vidět pohledem sjetí není kolem dokola stejné,půlka má jinou hloubku než druhá.....a obložení ani nemluvit,klínek na doraz,už když jsem je dal nové tak poskočil do 2/3 nyní po ojetí cca 0,5mm po obvodě je na doraz. To obložení meyle nemá tu správnou tloušťku,jako original. Proto ty vibrace,až z větší rychlosti.Asi se pořádně opřou,až na to začnu více šlapat,jinak asi ani nebrzdí. Vím,že zadek brzdí málo,ale mě asi vůbec při brzdění po městě....no nic koupím nové lepší bubny a original obložení,bubny koupím textar,protože kotouče mám super nezvlněné....

Odkaz ke komentáři

Tak vidis, ja jsem ti to psal, ze to bude bubnama. Ja s nima mam taky porad problemy, uz nejaky cas pri pomalem dobrzdovani mi auto jakoby houpe, proste jak kdyby byly bubny zase ovalne a tak asi pul otacky pribrzdi a pul otacky nebrzdi, ted to neresim, protoze uz na to nemam silu to zase resit a tak misto opravy poridim misto novych bubnu kotoucove brzdy. Nad takovym resenim jsi nepremyslel? Auto by pak melo i lip brzdit... ;)

Odkaz ke komentáři

Jednoduché zjištění oválu zadních bubnů je buď zajed na válce na stk a nebo zatáhnout při jízdě s kopce bez plynu za ruční brzdu kde je znatelně poznat houpavost vozu.

Laboroval jsem na své O1, ale vždy bez úspěchu.Jelikož najedu na brzdy 100 000 km tak vždy koupím kvalitu a je klid.

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Řeším teď takový už téměř nevyřešitelný problém. Měnil jsem zadní bubny + obložení. Jedna strana bez jediného problému.

Na druhé straně se mi po sešlápnutí pedálu zablokuje kolo a nejde odblokovat jinak, než odjištěním klínku. Buben při protáčení lehce škrtá, tohle mi dělají obě strany stejně.

Bubny a obložení Meyle. Na brzdící straně jsem už vyměnil kompletně celý mechanizmus samostavu a prase. Jediný co zůstalo origo je akorát ten plechový štít. Dělá to neustále a vůbec se mi to nedačí odstranit.

 

Absolutně to nechápu. Nesetkal se s tím někdo?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj,

 

tak dnes vyměněny zadní trubky(original)+hadice pod nápravou+brzdové válečky,bubny,obložení,rozpěrky(original),pružiny,lanovody jinak vše TEXTAR....Musím se přiznat byl to porod,hlavně ty brzdové trubky,zarostlé ani hnout se jim nechtělo. Měl jsem nové zadní+úchyty na nápravu,tak mě bylo jedno jestli to půjde povolit u prasátek(nešlo),ale nešlo to ani nad nápravou za hadicí. Naštěstí hadice se povolit povedla,i když se matice na trubce ani nepohnula,tak jsem ji nechal být a točil hadicí,stejně nazpět jinak bych musel měnit trubky až od předku....také proběhla oprava tandemového čerpadla,protože se samozřejmě hýbala ta trubička na které je navlečena hadice a utíkal podtlak(vyfrézoval jsem si přírubku přesně na průměr trubice a navlékl přes vrch a zalepil). Nyní brzdy o něčem jiném,hlavně zadek.Ručka se krásně vrací,samostavy nastaveny automaticky ,že kola nepřibržďují a hlavně vibrace jsou pryč a brzdí to 2x lépe,samostavy jsou nyní tak 1/5 chodu.......Jo ještě jsem si všiml,když jsem tenkrát kupoval obložení MEYLE a nové bubny ,tak jsem zkoušel ty nové pakny jen tak holé do bubnu a vůbec neseděl rádius obložení,prostě to viselo na prostředku a kraje odstávali a to dost,když jsem toto samé vyzkoušel s TEXTAR,tak vše přesně sedělo,pakna seděla v rádiusu bubnu po celé ploše ,z toho plyne...MEYLE -NASRAT!!!!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...