Přejít na obsah

Taková NEobyčejná grafitka ...


Doporučené příspěvky

btw xeny si budeš dělat sám?

 

Pokud se mi podaří sehnat kabeláž, tak sám. Xena, jednotku, a čidla náklonů už mám. Pokud kabeláž neseženu, tak využiju služeb místních elektrikářů, protože shánět všechny piny, konektory a průchodky samostatně se mi nechce.

 

Celej víkend jsem se vrtal v autech kamarádů, tak dnes jsem se rozhodl věnovat své grafitce. A k mé smůle se vše zase pořádně zkomplikovalo. Takže plán byl hodit auto na zvedák sundat ramena vylisovat staré siláče a nalisovat nové vrátit ramena zpět udělat geošku a pak to jet protáhnout do "Farinek", což jsem odhadl tak na hodinu práce max na dvě i s přestávkou na kafe a pokec. Jenže šrouby od předních siláčů jsem nemohl vyšroubovat. Šlo to těžko jako prase. Na pravé straně se to nakonec s obtížema povedlo, ale na druhé straně rupl šroub :( a to už bylo jasné, že to nebude žádná prdel. Nakonec po dlouhé uvaze padlo rozhodnutí, že musíme povolit celou nápravnici a sundat konzolu, která drží rameno. Flexou se nakonec musel zalomej šroub uříznout, aby šlo vyndat rameno. Potom už bez problému šlo vylisovat a nalisovat nové siláče. Mrknutím na net jsem zjistil, že nová konzola stojí ve Škodovce 3 762,- (u Jeldy cca 2 600,- jenže do druhého dne na doručení jsem čekat nemohl). Zajelo se tedy k soustružníkům, zda s tím zvládnou něco udělat, ale nějak se jim do toho nechtělo, že to nepůjde ideálně upnout, aby šel rovně odvrtat šroub. Tak jsme s Fidem obvolali pár vrakovišť a naštěstí se nám podařilo jednu konzolu najít na vrakáču pár kilometrů za Brnem. Pak následovala montáž nové konzole na nápravnicu a přidělání povolené nápravnice zpět + montáž ramen. Nakonec to vše trvalo 6 hodin. Auto zůstalo v dílně, protože musím zítra zajet na geošku. Dnes už jsem ji nestihl, takže ani nevím zda je po montáži vše v pořádku, neboť jsem s autem ještě neujel ani metr. Tak snad bude vše v cajku. Jo a ještě se musí namontovat zpět zadní světla, které mi mezitím zatmavil miata11 za což mu děkuji :palec: . A velké poděkování patří i Fidovi za pomoc při výměně a objížděním vrakovišť :pivo:.

post-547-0-29261400-1372706806_thumb.jpg

post-547-0-59771900-1372706807_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Alessi
Odkaz ke komentáři

Tuším pri každej práci ktorú si chceš urobiť sám sa musí niečo skomplikovať... :( ale hlavne že sa to nakoniec podarilo.. :palec:

 

 

Lubino to je normální, však to znáš :lool:, Já to mám stejný :(

 

 

Aleši, tohle je prostě normální.. Na cizích autech si to vyzkoušíš, vše OK a na svým se zasekneš.. Takhle už jsem se spálil několikrát :)))

 

jj máte pravdu to je zákon schválnosti, ale na druhou stranu lepší než kdyby se nedařilo na cizích autech B)

 

Jinak dnes dolazeny poslední drobnosti + geoška a autíčko už zas funguje jak má :palec: . Hned mám lepší náladu B)

Odkaz ke komentáři

Sobotní cesta do Německa na Skoda Treffen málem skončila dřív než začala stačilo být o pár vteřin rychlejší a ten kamion nás s Ol@fem sejmul. Tím že se to stalo hned před náma, tak se nám s Ondrou podařilo ještě tak tak protáhnout, ale bylo to o zrcátka. Nakonec se podařilo dojet bez problému i když byla D1 uzavřena pro bourání mostů. Na Skoda Treffen to bylo super. Přidám pár fotek a dvě jsem si půjčil od DanTeho ostaní fotky jsou zde http://forum.octavia...dpost&p=1382788

post-547-0-39788700-1373359105_thumb.jpg

post-547-0-57257500-1373359106_thumb.jpg

post-547-0-76951200-1373359107_thumb.jpg

post-547-0-78298100-1373359108_thumb.jpg

post-547-0-31484600-1373359110_thumb.jpg

post-547-0-46402200-1373359111_thumb.jpg

post-547-0-57239800-1373359112_thumb.jpg

post-547-0-70191000-1373359113_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Alessi pocuj co si robil s tym oknom? moje soferove trosku vrzga a spolujazdcove sa z 10tich krat 7krat vrati dole ked ho zatvaram :rolleyes:

 

Je potřeba sundat tapec a oddělat těsnění okna a WDčkem prostříknout mechanismus stahovačky. Pak to zase funguje jak má. Lze to udělat i bez sundání tapecu a to tak, že tu hadičku od WDčka prostrčíš mezi oknem a těsněním, ale je potřeba vědět kde se nachází kolejnice stahovačky. Se sundaným tapecem to jde líp a dá se to nastříkat i otvorama na demontáž skla.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...