Přejít na obsah

Příliš cítit spaliny


Doporučené příspěvky

Zdravím. Nedávno mi z ničoho nič začal intenzívne páchnuť benzín pri chode motora. Vo vnútri auta to našťastie necítit pokiaľ neotvorím okno. Pod autom som nespozoroval žiadny únik benzínu. Teoreticky by to mohlo byť odídením filtra s aktívnym uhlím. Ale problém je v tom, že ako zistit či je K.O. alebo nie. Niekedy ho po pár kilometroch bolo počuť tak, že mierne klepkal. Dozvedel som sa ale, že to je normálne. Mal by to spôsobovať elektromagnetický ventil. To cvakanie bolo ale len zriedkavé. Neviem teda ako sa dá zistit či je už nefunkčný. Alebo v čom inom môže byť problém? Ale môžu to byť aj spaliny a nie benzín. Výfuk ale vyzerá tesný.

Tá fotka nie je moja je len ilustračná filtra s aktívnym uhlím. Ja mám skoda octavia 1.6 74kw.

 

motor1du4.jpg

Odkaz ke komentáři

Zdar.Zkontroluj si hadici,kterou jsem označil na fotce.Já ji měl prdlou v té pružné části a při zastavení mi ten spalinovej pach šel přes ventilaci do auta.Běž po ní od začátku až do konce.Já ji měl nakonec vyrvanou i dole v motoru a byla už tvrdá ja umělá hmota.Vyměnil jsem a bylo po smradu.

post-1545-0-48748500-1360186104_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Marto, ja mam to odvetrani od klikovky i od tech vetilu svedeno hadici ven pod auto aby to neslo zpet do sani a pokud pri nastarovanym motoru cuchnes k te hadici tak je to presne tak citit ale treba u neho to bude jeste neco jineho pockame az to zitra omrkne :)

Odkaz ke komentáři

No takže vyzerá to na filter s aktívným uhlím. Elektromagnetický ventil už vôbec nepočuť pričom predtým ho bolo niekedy počut klepkať. Neviete mi poradit čo tam mohlo odísť, ako to opraviť a kde zohnať náhradný diel? Predpokladám že odišla cievka elektromagnetického ventilu. Neviete ktorá poistka to istí? Můj odkaz

Odkaz ke komentáři

To je nádobka s aktívným uhlím. Ja by som potreboval elektromagnetický ventil. Tú cievku. Najlepšie keby mám V.A.G. len v servise 20 euro len za to ze mi to pozrú cez V.A.G.

 

edit: Poistka 43 je OK a vie mi niekto povedať kde najdem túto "The fuse 132 in fuse holder on battery must be O.K." ?

Tieš som zmeral podla toho návodu konektory napajacieho kabla a sú v pohode. Ďalej už asi nič nezistím bez V.A.G. Inak dá sa nejako dostať k tej cievke? Viem len odpojiť tú hadičku pred ňou ale ako sa k nej dostat. Je tu niekto kto to už robil alebo vie ako na to?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...