Přejít na obsah

Turbo netlačí tolik, kolik má


Doporučené příspěvky

Ahoj, vychytávám poslední mouchy na mojí Octavii 99 1.9 tdi AGR 66 kW.

 

Auto předtím skoro vůbec nejelo, dali jsme novou váhu a konečně začalo tahat ale pořád to není ono. Zjistili jsme že turbo místo toho aby tlačilo 1800 tlačí jen 1500 mbar.

 

Nevíte někdo čím by to mohlo být způsobeno? :pivo: Přikládám log turba i váhy...

 

post-25483-0-14840000-1362820138_thumb.png

 

Taky to auto žere o něco víc než by mělo mi přijde..

logy.zip

Odkaz ke komentáři

Ahoj, mám ten stejnej problém už dlouho, v zátěži nenatlačím víc jak 1.7 baru. Jsem zvědav, jak se to vyklube. :palec:

Někdo mi radil, že to může být zaseknutá výfuková klapka u turbu, ale nešlo mě sundat táhlo od baňky, tak jsem nemohl zkusit jestli se volně hýbe. Mělo by být k té klapce pojištěný segerovkou, ale tu jsem tam neměl a i tak mě to nešlo.

Odkaz ke komentáři

Zatím jsem nebyl u mechanika, ale s kamarádem jsme zjistili, že v ŘJ motoru se objevila chyba:

 

17958 - Plnici tlak Regulacni odchylka

P1550 - 35-00 - -

 

I když jsem googloval, tak si nejsem pořád jistej - znamená to že ventil N75 je v hajzlu nebo je někde teda problém v hadičce/podtlaku, nebo zkontrolovat obojí? :-)

 

EDIT: Asi půjdu první po hadicích :-) Prý to můžou bejt všechny možný hadice, nebo ventil, v nejhorším případě turbo - http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17958/P1550/005456 :blink:

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o 4 měsíce později...
Guest Venca-Tdi

u motorů agr se běžně utrhne hadička podtlaku ovládacího ventilu u turba několikrát sem to vyděl a komplet vyměnit hadičky kolem podtlaku turba a ještě zaslepit klidně egr ventil pokud to pomůže nic se nestane ;)

Odkaz ke komentáři

zdravim,potřebuju poradit,zdá se mi že turbo nebo nevim co asi nepracuje jak má nebo jak kdy, protože při sešlápnutí plynu nejde tak jako dřív od spoda,turbo je repasovaný v roce 2010,u předního nárazníku je trochu oleje na tý mřížce, tak nevim zdali už není před svým koncem to turbo a nebo co to je,nevim jestli taky nezměřit tlak jak tu píšete, prosím o radu, díky

Odkaz ke komentáři

zdravim,potřebuju poradit,zdá se mi že turbo nebo nevim co asi nepracuje jak má nebo jak kdy, protože při sešlápnutí plynu nejde tak jako dřív od spoda,turbo je repasovaný v roce 2010,u předního nárazníku je trochu oleje na tý mřížce, tak nevim zdali už není před svým koncem to turbo a nebo co to je,nevim jestli taky nezměřit tlak jak tu píšete, prosím o radu, díky

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...