Přejít na obsah

Odtsraněni chipu


Doporučené příspěvky

Zdravím :-) měl bych na Vás dotaz ohledně odstranění chiptuningu... Vlastním octavii I RS AUQ.. Na autě je udělán chiptuning, který podle mého názoru stojí za totální vyliž. Už jsem se setkal s pár lidma co kvůli chiptunigu měli problémy s autem jako já... např. jedu 100 km/h chci zrychlit, tak podřadím ale auto jakoby celý kvalt projede bez turba občas se chytne, pak přeřadím a zase jakoby bez turba.... a navíc mi na autě praskli svody i litina na turbu... četl jsem že to bývá také následek špatného chiptuningu ( že to hoří ještě ve svodech...) ... tak jsem byl ve Škodovce jestli by mi nahráli origo software v jedné mi řekli že bez problému za 300 kč online z Mladé Bol. nahrajou... a v druhé mi řekli že ti mi to neudělají že s tím mají špatnou zkušenost, když to dělali někomu že mu zablokovali celou řídící jednotku ( jednotka v háji).... Tak se chci zeptat na nějaké zkušenosti nebo rady... I jestli nevíte o nějakém klubovém specialistovi v okolí Olomouce.... Moc díky

Odkaz ke komentáři

Nedivím se, že Škodovka od toho dává ruce pryč. Nejsou totiž odborníci. Mají jisté vybavení, které jim ale v případě problémů selhává. Tvá jednotka může být upravená způsobem, že již nejde jednoduše přes kabel nahrát zpět jakýkoliv software, ať už origo nebo upravený. Potom je jediné řešení demonáž z vozu, otevření a její přehrátí (bez mechanického zásahu do ní).

Odkaz ke komentáři

Nedivím se, že Škodovka od toho dává ruce pryč. Nejsou totiž odborníci. Mají jisté vybavení, které jim ale v případě problémů selhává. Tvá jednotka může být upravená způsobem, že již nejde jednoduše přes kabel nahrát zpět jakýkoliv software, ať už origo nebo upravený. Potom je jediné řešení demonáž z vozu, otevření a její přehrátí (bez mechanického zásahu do ní).

 

A někomu kdo dělá normálně chip. by se to stát nemohlo ? ( myslím to zablokování... jestli je to jen kvůli nejakým bezpečnostním prvkům Škodovky...nebo by se to mohlo stát i někomu ´´normálnímu,,) a celkově jestli by to chování vozu mohlo být tim chipem, protože jsem samozdřejmě četl že by to mohla být i Výha vzuchu, n75 ventil.... už fakt nevím :-/) nevíte o nějakém klubovém specialistov okolo Olomouce nebo nejblíž odtamtud, kterého bych mohl kontaktovat co má dílnu a mrkl nato.... prostě cokoliv.. Díky

Odkaz ke komentáři

Nema smysl zde popisovat co vsechno ma vliv na zablokovani jednotky, ale spravnemu chiptunerovi by se to stat nemelo. To jestli je tvuj chip dobry nebo ne zjistis tak jedine na brzde a pokud tam bude nekdo kdo rozumi temto motorum,tim lip. Pokud ti jde jen o nahrati origo softu, pomoc je jednodussi, hlavne pak muzes odstranit poruchy a pak teprve se rozhodovat o nejakem chipu. Olomouc moc neznam, ale kdybys byl vylozene v nouzi nebo mel cestu pres Brno, stav se za mnou. Dilnu sice nemam,ale s opravou ci klonovanim jednotek zkusenosti mam.

Odkaz ke komentáři

Nema smysl zde popisovat co vsechno ma vliv na zablokovani jednotky, ale spravnemu chiptunerovi by se to stat nemelo. To jestli je tvuj chip dobry nebo ne zjistis tak jedine na brzde a pokud tam bude nekdo kdo rozumi temto motorum,tim lip. Pokud ti jde jen o nahrati origo softu, pomoc je jednodussi, hlavne pak muzes odstranit poruchy a pak teprve se rozhodovat o nejakem chipu. Olomouc moc neznam, ale kdybys byl vylozene v nouzi nebo mel cestu pres Brno, stav se za mnou. Dilnu sice nemam,ale s opravou ci klonovanim jednotek zkusenosti mam.

 

ty by jsi mi zvladl nahrát origo soft ?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • No myslím, že jsi určitě neudělal chybu. Tak ať jsi taky spokojený. Já jsem zatím max. spokojený 😉👍 
    • Gratulujem k autu, inak ja som vyberal medzi Octavia 3, O4, Touran, Leon tolko, az som kupil superb 🙂
    • V nasom pripade ako nahrada za octu bol kupeny hyundai i30 kombi s 1.5dpi motorom v rozumnej vybave tak, aby tam nebolo nic zbytocne, co by cloveka otravovalo, musim povedat ze paradne auto do mesta a okolia, pri predbiehani a dialnici sice straca dych ale inak super. Superb je urceny na vozenie rodiny, vylety, dlhe trasy, predsa len bezpecnost, pohodlie, priestor (mam skoro 190cm a aktualne mozno aj blizko k 120kg) viem ze to nieje zadarmo oproti tej octavii, ale doba sa pohla a to co som si v minulosti uzival - hrabanie sa v aute, menenie veci a pod, na to uz nemam cas ani chut. Ako pise Konny, octavia 1 je nadcasove auto, vzdy sa za nou otocim ked niekde vidim zachovalu, po facelifte naozaj vizualne vydarene, s nesmetelnou technikou.
×
×
  • Vytvořit...