Přejít na obsah

Olej okolo víčka


Doporučené příspěvky

Ve středu si jedu pro O2 FL obyč ambiente s 1.9 tdi BXE motorem, stav je řekl bych dobrý, až na pár "maličkostí". Jednou věcí co mě trošku děsí, je unik oleje okolo víčka. Což podle všeho bylo způsobené, při dolévání oleje. Ale přeci jen se raději zeptám. Další maličkostí je kolébání auta na volnoběh, řekl bych, že to bude od motoru, problém někde u silentbloků.

post-35951-0-59867900-1391425434_thumb.jpg

post-35951-0-45948000-1391425443_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Hm chápu, no to auto už má pár kilásků za sebou (351tkm), ale motor má po výbrusu, je tam nová spojka, a spoustu dalšího. Ale motor se za jízdy chová normálně a nemá žádné příznaky nerovnoměrného chodu apod, ani zvláštní pazvuky, počítám po koupi s nějakou malou výměnou. To auto jezdilo hlavně dálky, má prodloužený servisní interval, tj. olej je longlife, a snad i původní turbo. Přemýšlím nad tím co všechno od toho očekávat. Pro mě tohle auto má jednu nespornou výhodu, znám jeho historii.

Odkaz ke komentáři

Tak na diagnostice to bylo a žádné chyby nenalezeny, mimo jedné žhavící svíčky, která hlásila chybu před 2 lety a jednoho vstřikovače, který zahlásil chybu před 1000km, což jen svědčí o tom jak se o servis auta starali ve značkových servisech (kam to jako služební vozidlo pravidelně docházelo). Ten olej uniká zkrz víčko nebo spíš zkrz to samotné hrdlo(to mi při demontáži víčka zustalo v ruce i s víčkem), je taky možné, že je ho tam nad míru, je přesně na maximu teď. Budu to sledovat dál a uvidím co to udělá a pokusím se informovat.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • auto dotlmené a mal som pocit na dialnici že to hučí pri 150km/h ako keby som šiel cca 130km/h takže niečo to určite spravilo 🙂 sedačky už idú ale ešte treba toho dosť dorobiť čo sa týka elektriky a pozapájanie. Posed paráda ale sedím v nich o poznanie vyššie tak neviem či je potreba aby sa ešte vysedeli (dorábal tam peny čalumník) alebo to je tým že sú elektrické a nejdú tak nízko ako manuálne. Opäť pocitovo cítim sa že som tak o 5cm vyššie ako by som chcel..
    • Aktuální nájezd 249 tis. km. nová cena 159 tis. Kč.
    • Ahoj, moc děkuju za vysvětlení, ale bohužel to tím nebude. Zkoušel jsem volnant v jiném autě (v Golfu a tam funguje). Stejně tak multifunkce z toho Golfu funguje i v Oktávce. Přijde mi to jako vzájemná nekompatibilita té multifunkce s podvolantovkou 😞  
×
×
  • Vytvořit...