Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
nene

Jak používat vosk?

Recommended Posts

Chtěl bych se zeptat, jak správně používat vosk? Na mytí a přípravu laku jsou tady krásné návody, ale na voskování mi chybí.

Je mi jasné, že karosérie musí být suchá a čistá. Tipuju, že jeden z posledních kroků před voskováním je clay. Pak asi nějaký způsob na opravu případných škrábanců (jak je vlastně opravit? V dnešní době je i parkování před nákupními domy životu nebezpečená činnost. O ulici ani nemluvě).

Jaký je správný způsob nanášení vosku a čím? Má se každá vrstva leštit? Lze voskovat í skla? Jak moc je vhodné použít vosky pro různé druhy barvy karosérie?

Jsem začátečník a mám moc otázek.

Tak ono pod vosk by měla přijít zásadně leštěnka kterou víceméně opravíš i jemné škrábance, co se týče aplikace tak na suchý vyleštěný povrch naneseš vosk (nemělo by se to dělat na přímém slunci) viz obrázek necháš chvilku zaschnout a pak rozleštíš mikrovláknem potom by měl vosk chvíli odpočinout a pak idelálně aplikovat ještě jednu nebo s dalším odstupem dvě vrstvy. Jinak všeobecně platí že důkladné mytí->usušení->chemická dekontaminace(ironX, tarX apod)-> opláchnutí -> clay -> opláchnutí -> sušení -> leštěnka -> vosk (více vrstev)... Doufám že jsem na nic nezapoměl a michi nebo cubecnik mi nedaj za uši :). Co se týče nanášení vosku tak někdo to dělá prstama já jsem si koupil molitanovej aplikátor

http://www.detailingshop.cz/protekce-vosky-a-sealanty/774-dodo-juice-basics-of-bling-wax-applicator-penovy-aplikator.html

Jinak co se týče voskování skel tak názory jsou různý, já je voskuju na čelnim skle to moc dlouho nevydrží protože to stěrače a ostřikovače odrbou ale třeba na bočních sklech nebo na zrcátkách to není vůbec špatná věc. Jinak co se týče barevnejch vosků tak já nevím o čem mluvíš ale předpokládám že o supermárketovejch polishích jako je želva nebo třeba sonax to jsou jakési kombinace leštěnky a vosku, když jsem to kdysi používal a vyhodil za to spoustu peněz tak mě to vydrželo vždycky jen chvíli 1-2 mytí.... Klidně se ptej dál, teď stejně nikdo nedetailuje protože je zima hnusně a nemá to cenu :D

post-2335-0-18786000-1392059185_thumb.jpg

Edited by header009

Díky moc. Takto to vypadá, jako zábava na celý den :-). Jenom mám problém najít v Praze nějaké místo, kde by na takovéto hrátky byl čas. Znáte někdo nějaké místo, kde bych mohl použít vlastní šampón, pak ironx, clay,....?

jaja, ale ten postup headera je tak jak ho treba delam ja :) tak snad je dobre

jinak ja si iron hezky prasim na dlazbu a ono to odtece, zamkovka to prezila uz nekolikrat, takze pohoda, jen mi vadi ze nemam strisku, prootze kdyz to delam v lete tak cekam na mraky :D