Přejít na obsah

Problém elektrika, palubný doska a PPC


Doporučené příspěvky

Zdravím vás.

 

Potrebujem poradiť kde hladat lebo som bol aj s servise a po napojení na diagnostiku ne ukazuje žiadne zásady.

 

Problémy:

1, Stane sa že keď idem zamknúť auto tak mi zámky iba zarapčia a po otvorení dverí sa správa ako keby bola slabá batéria. Svieti slabúčko kontrolka s baterkou, ale keď dam kľúč do zapalovania a pretočim ho do 1 polohy tak sa rozsvietia všetky kontrolky a vsetko je v poriadku a auto normálne zamknem.

2, Pri vlozenom kľúči do spaľovania a následnom nastartovani, alebo pri vypnutí motora a vytiahnuti kľúča zo spaľovania sa mi vymaže palubný počítač + spodné km. Zavada sa prejavuje tak že zhasnú obidva displeje a pri opätovnom rozšírení je čas a ppc + spodné km vynulovane

3, Rozsvieti sa kontrolka ABS + 3x zapipa a blika kontrolka ručnej brzdy. Pomôže až vypnúť motor a znova naštartovať.

4, Rozsvieti sa kontrolka ABS a v pravidelných intervaloch preblikne a zároveň pri pustenom rádiu sa výplne a znova zapnem zvuk. Je to iba ako keby sa niečo vyplo a v priebehu sekundy zaplo.

 

Závady sa prejavujú niekedy 1x za týždeň a niekedy 3x na deň.

Ďakujem za všetky rady.

 

Edit: ešte som zabudol - octavia combi 1.9 tdi , 81 kw, r.v.2000

Odkaz ke komentáři

sundej ten levej plast co je na něm spínač světel za nim sou relátka a pod nima šroubovaný spoje koukni jestli neni nákej povolenej

a z boku na sloupku sou myslím kostry tak je taky omrkni

dále bych juknul na baterii jak je tam ta černá krabička s tavnejma pojistkama a ty kable, oka, a spoje bejvaj vyhřátý a zoxidovaný

Odkaz ke komentáři

Ďakujem za tip. Určite pozriem a dám vedieť.

 

Pavel 71 máš na mysli ten plast pod volantom na torxy alebo konkrétne ten kde je zapínanie svetiel?

 

Tiež si myslím že to bude nejaká somarina typu kostra alebo povolený kablik. Len som nemal šajnu kde začať hľadať. V električke som lama.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím.

Tak po čase som sa dostal k riešeniu môjho problému. Rozoberal som palubovku a dal dokopy káble a káble okolo poistiek. Boli dosť zaoxidovane a niektoré trocha voľne. Vyriešilo sa viacero problémov ale jeden mi ostal. Stále sa mi s času na čas vymaže palubný počítač +tie spodné km. Prišiel som na to náhodou keď som stál na parkovisku.

Popis problematike nasledovný: keď som stlačil brzdový pedál tak mi zhasli oba dislpeje a po uvoľnení sa opäť rozsvietili už z vykázaný pal. Pc. Napadá vás kde by mohol byť problém?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...