Přejít na obsah

Testy benzínů N95 a N98 (N100)


Doporučené příspěvky

Och, jak ehm "nečekané", že skvělý a marketingově všude tak extra chválený Shell skončil v řadách řekněme "běžných sítí" na posledním místě, lehce nad úplně levnými sračkami... Hlavně, že tam musím kvůli firmě jezdit :wallbash:

 

Silně mi Shell jako takový připomíná AAA Auto - také vše nejlepší, skvělé, úžasné a perfektně fungující, ale ve výsledku jen jeden velký podvod a průser za průserem.

Odkaz ke komentáři

no tak jsem se nemylil v tvrzeni, ze Shell je strasnej za tu cenu. Shell premium vs. Agip premium, spotreba u Shellu byla 7.5l a u Agipu 6.7l.

 

u nafty to bylo jeste znatelnejsi.

 

Pumpa (klasicka nafta bez aditiv) - Dosazena maximalni rychlost:

Globus - 140km/h

Makro - 140km/h

Shell - 160km/h

Agip - 180+km/h, spotreba sla lehce dolu

Benzina - 180+km/h, spotreba sla hodne dolu

 

 

dneska uz tyhle marketingovy masturbace neresim, beru naftu za 33.90-34.50 z Petronalu a aditivuju VIFem.

Upraveno uživatelem Laurin Klement
Odkaz ke komentáři

Tak to je nějaké divné. Shell sice taky nemám rád, ale i na Shell mi to jede rychleji - zatím jsem s tím autem nejel až nadoraz, maximum dle GPS mám 185km/h, čili cca tachometrových 190 a to jsem měl ještě rezervu, zrychlil jsem jen krátkodobě kvůli jednoho debílka, který se se mnou na dálnici pořád předháněl..

A to musíme jezdit na 95-ku a tehdy jsem aditiva ještě nepoužíval. Kola 205/55 R16.

Upraveno uživatelem Stickler
Odkaz ke komentáři

napodobne.

 

u meho 2.0 TDI CR 103 kW na standardni FuelSave, ktery taky propadl nemam problem jet dle GPS po rovince cca 210, dal uz jsem nemeril, musel jsem brzdit.

 

nedavam zadna aditiva nic, jen proste do sluzebaku tankuju. prumerna dlohodobe letos cca 5.7, za 3 roky je to cca 6.0 (hodne jezdim dalnice), motor jde porad krasne za plynem uz od zacatku co to auto mam

Odkaz ke komentáři

no tak jsem se nemylil v tvrzeni, ze Shell je strasnej za tu cenu. Shell premium vs. Agip premium, spotreba u Shellu byla 7.5l a u Agipu 6.7l.

 

u nafty to bylo jeste znatelnejsi.

 

Pumpa (klasicka nafta bez aditiv) - Dosazena maximalni rychlost:

Globus - 140km/h

Makro - 140km/h

Shell - 160km/h

Agip - 180+km/h, spotreba sla lehce dolu

Benzina - 180+km/h, spotreba sla hodne dolu

 

 

dneska uz tyhle marketingovy masturbace neresim, beru naftu za 33.90-34.50 z Petronalu a aditivuju VIFem.

 

hochu a nezapoměl si u těch prvních třech vyndat pistoli z nádrže, že bys táhnul stojan i s pumpařem ??? Nechci znehodnocovat tvojí práci ale tohle je nějaký divný

Odkaz ke komentáři

No a co je na tom presne divnyho? Auto pri testu bylo sice stary ale v super stavu a motoricky defacto novy. Jezdene spise dalnice, okresky. Od ty doby najelo dalsich cca 45k km s jedinym problemem.. Pred asi 20k km se utrhla zavlacka od regulace turba, takze netlacilo turbo. Kdyz v tom byl globus nebo makro tak to nechtelo moc jet ani pri rozjezdu, zde naopak rozdil mezi shell, agip a benzinou nebyl.

 

A ta spotreba vyse je benzin, testovano na funglovce Cliu (viz. podpis). Opet palivo od Shellu bylo slabsi, nemelo silu v porovnani s Agipem. Nejvic to bylo citit ve strednich otackach, auto melo vykonnostni maximalku jen 130km/h takze jsem tuhle cast neresil.

Odkaz ke komentáři

Agip taky konci? Kurna, za chvili nebude zadna konkurence a budou tu jen rusky, rakousky a polsky pumpy :(

 

Co se Shellu tyka, no comment, uz jsem na jednu poslal i COIku, ta teda udajne nic nezjistila, ale auto nejelo, nechtelo ani naskocit... (to byla nafta teda). A to nebylo poprve... o cene nemluve. A benzinova Octa sezere (temer) vsechno, holt EURO2 :)

Odkaz ke komentáři

nn, u 1.9 66kW (kod AGR)

 

tehdy najeto nejakych 100k km

kdy (v jakém roce) jsi dělal to porovnání? Před zhruba 3 lety totiž byly Makro i Globus známé tím, že se občas "vyplachovali" nádrže... Taky jsem takhle natankoval u Globusu naftu a auto jelo za 9,5 litru (téměř dvojnásobek běžné spotřeby!) a na nádrž jsem najel asi 400 dálničních kilometrů. A výkonu jsem se z auta domáhal zbytečně...

 

S benzíny a jejich kvalitou v ČR zatím nemám relevantní zkušenosti; Felda tenkrát spálila téměř cokoliv, co se alespoň jako benzín tvářilo. A nemělo smysl tam měřit nějaký zrychlení apod. :D

 

A Fabie jezdila vždy na naftu od Petr Caru v Nových Jirnech, nebo pak na ARAL paliva. Shell jsem musel tankovat 4,5 roku práce u DHL a kvalita byla fakt hodně rozdílná; nakonec jsem v Praze bral pouze na dvou pumpách, kde byla kvalita ok. Jedna v Limuzský a druhá na Švehlovce směrem k Pragovce (k Lanovýmu mostu). A v nouzi jsem ještě bral v MB hned u dálnice, ale i tam to bylo tak pade na pade, co zrovna bylo přivezeno...

Odkaz ke komentáři

Takže v současnosti z velkých zahraničních firem tady zůstává jen OMV a Shell. A to jsem někde četl spekulaci, že to tady chce prodat i Shell - má to mít souvislost s prodejem jeho podílu v Unipetrolu. OMV to třeba zabalilo i na balkáně. Z ČR už tedy utekly Aral, BP, ESSO, Total a teď Agip...

Odkaz ke komentáři

k tem pumpam, spis bych rekl madarsky. i s ohledem na to ze MOL aktualne koupil site Agip, LukOil, PapOil, Slovnaft

a co sem cetl tak ve velkem se spekuluje o prodeji RobinOil a OMV - a podle nekterych deniku neni tajemstvim, ze MOL by se o ne chtel uchazet...

 

Tak to je mozna jeste ta lepsi varianta, pokud je kupujici MOL opravdu MOL...

 

Takže v současnosti z velkých zahraničních firem tady zůstává jen OMV a Shell. A to jsem někde četl spekulaci, že to tady chce prodat i Shell - má to mít souvislost s prodejem jeho podílu v Unipetrolu. OMV to třeba zabalilo i na balkáně. Z ČR už tedy utekly Aral, BP, ESSO, Total a teď Agip...

 

Bohuzel odesly samy lepsi... asi i to o necem svedci :(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...