Přejít na obsah

Vrzání zadních paken


Schuby

Doporučené příspěvky

Taky mi vržou zadní pakny a co jsem vypozoroval, tak za to může asi brzdný prach z těch paken, protože když bubny vyčistím, tak je zase na nějakou dobu klid.

Když nad tím teď ještě přemýšlím, tak v únoru jsem si nechal srovnat na soustruhu bubny a od té doby mi bubny nevržou, tak je možný, že za to může i ovalita bubnů...

Odkaz ke komentáři

witt: to je dobrá otázka :palec: . Jinak mě to dělalo při sešlápnutí brzdy... ;)

Mě to taky dělá při sešlápnutí brzdy a strašně mě to už rozčiluje člověk aby skoro nebrzdil.

Taky mi vržou zadní pakny a co jsem vypozoroval, tak za to může asi brzdný prach z těch paken, protože když bubny vyčistím, tak je zase na nějakou dobu klid.

Když nad tím teď ještě přemýšlím, tak v únoru jsem si nechal srovnat na soustruhu bubny a od té doby mi bubny nevržou, tak je možný, že za to může i ovalita bubnů...

Bubny se mi zdá že byly dávány nové.Nemají žádnou drážku nic.Takže už fakt nevím co s tím.

Odkaz ke komentáři

Tak jak tomu bývá u kotoučů, že si nemusí sednout různé značky kotoučů a destiček, tak je tomu třeba i u bubnů...? Mě vždy na nějakou dobu pomohlo vyčistit a odmastit bubny a pakny, ale kde přesně je problém, netuším...

 

Po stočení těch bubnů, mám zatím klid a to se mi ty bubny taky zdály být v pořádku. Ony kulaté byly, ale byly vůči středu vyosené, takže mi je soustružník srovnal tak, aby byla kulatost přesně na střed bubnu (snad jsem to napsal srozumitelně) ;)

Odkaz ke komentáři

Tak jak tomu bývá u kotoučů, že si nemusí sednout různé značky kotoučů a destiček, tak je tomu třeba i u bubnů...? Mě vždy na nějakou dobu pomohlo vyčistit a odmastit bubny a pakny, ale kde přesně je problém, netuším...

 

Po stočení těch bubnů, mám zatím klid a to se mi ty bubny taky zdály být v pořádku. Ony kulaté byly, ale byly vůči středu vyosené, takže mi je soustružník srovnal tak, aby byla kulatost přesně na střed bubnu (snad jsem to napsal srozumitelně) ;)

Pravda je že jsou tam Starline takže katastrofy.Ale je mi divné že na jedné straně to dělá a na druhé ne a značky čelistí jsou stejné.Chápu co myslíš asi to zkusím nechat také udělat.Protože mi to přijde nějaké zvláštní.Nechce se mi měnit zase celé čelisti když časem tam chci dávat stejnak kotouče,ale zase mi vadí to hrozné vrzání takže aspoň toho se zbavit.Jinak moc díky.

Odkaz ke komentáři

Starline nebude žádná sláva, já mám bubny Zimmermann a už jsem je měl 2x na soustruhu. Jen je potřeba to dát nějakému zručnému soustružníkovi, protože ten první mi je sice srovnal (soustružník přes servis), ale jak jsem napsal, kulatost byla vyosená, tak jsem si sehnal sám a ne servis dobrého soustružníka a ten si s tím pohrál a dopadlo to dobře. Zkus ty bubny nejdřív vyčistit, třeba to pomůže a nebude to vrzat ;) . Jinak že ti to dělá jen na jedné straně, tak třeba je to tím, že ti ta strana víc bezdí a máš tam víc toho brzdného prachu (pokud je to teda tím brzdným prachem)...

Odkaz ke komentáři

Tak jak tomu bývá u kotoučů, že si nemusí sednout různé značky kotoučů a destiček, tak je tomu třeba i u bubnů...? Mě vždy na nějakou dobu pomohlo vyčistit a odmastit bubny a pakny, ale kde přesně je problém, netuším...

 

Po stočení těch bubnů, mám zatím klid a to se mi ty bubny taky zdály být v pořádku. Ony kulaté byly, ale byly vůči středu vyosené, takže mi je soustružník srovnal tak, aby byla kulatost přesně na střed bubnu (snad jsem to napsal srozumitelně) ;)

Ještě mě napadlo zkusit ty bubny prohodit a jestli by to začalo dělat i na druhé straně tak by byl v háji asi ten buben.

Starline nebude žádná sláva, já mám bubny Zimmermann a už jsem je měl 2x na soustruhu. Jen je potřeba to dát nějakému zručnému soustružníkovi, protože ten první mi je sice srovnal (soustružník přes servis), ale jak jsem napsal, kulatost byla vyosená, tak jsem si sehnal sám a ne servis dobrého soustružníka a ten si s tím pohrál a dopadlo to dobře. Zkus ty bubny nejdřív vyčistit, třeba to pomůže a nebude to vrzat ;) . Jinak že ti to dělá jen na jedné straně, tak třeba je to tím, že ti ta strana víc bezdí a máš tam víc toho brzdného prachu (pokud je to teda tím brzdným prachem)...

Právě že jsem to vyčistil kde to jen šlo co šlo kartáčem to jsem udělal kartáčem a zbytek smirkem.Už nevím kde by mohlo něco být.Zkusím to ještě prohodit jestli to třeba nepomůže.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...