Přejít na obsah

Odkud teče chlazení ?


Doporučené příspěvky

Spojka nema nic spolocne s G12.

 

To je mi jasné, ale mám podezření, jestli v prostoru spojky, pod setvračníkem, není třeba nějaká mrazová zátka, která by mohla proreznout nebo netěsnit v bloku, což je to, na co se snažím získat odpověď. Voda mi prostě mizí z okruhu, ukapává přímo z prostoru spojky a není mi jasné, kudy se tam bere.

 

Odkaz ke komentáři

Tak jsem dnes zajel za kamarádem do servisu a po tom co jsem mu řekl kde mi vykapává ta voda, tak šel najisto...

Je prasklá tato příruba http://www.autodilyplus.cz/search/?keyword=06A121132&carId=8009 (je na boku motoru) a mě to teče přímo ve spoji mezi hlavou a tou přírubou (zbytek příruby s hadicemi je OK). Takže jsme rovnou objednali novou přírubu a zítra jdu na výměnu, takže se na to šipane a Béreci podívejte, asi budete mít stejný problém... ;)

Odkaz ke komentáři

No já to teď taky prohmatal znovu,jak mamině kozy a nezjistil jsem nic.My máme na 75kw ještě tu věc,že v té přírubě je ukryt i termostat a těch hadic tam je víc.Je to toto

 

http://www.skoda-dily.cz/eshop/06a121111-termostat-kompletni-1-6-75kw.html

¨¨

No zatím to asi nechám být.Zkusím to ale ještě prozkoumat pomocí zrcátka,jestli se tam něco zjeví.

Odkaz ke komentáři

Takže dneska opětovná kontrola místa odkud mi kape Fridex a nezjištěn tentokrát žádný problém.

Venkovní teplota totiž vystoupala opět na nějakých skoro 10°C a v noci se taky drží do 5°C a je klid.

Už nic nekape.Takže pracuje roztažnost materiálu.Ale jen pro kontrolu jsem předevčírem zkusil opatrně dotáhnout zmiňovanou přírubu(viz výše) a o něco se to dalo dotáhnout,takže možná i to pomohlo.I tak v tom spíše hraje roli ta teplota venku.

Uvidím co s tím udělají větší mrazy.

Odkaz ke komentáři

Tak právě vyřešeno, teda snad... U 75kw verze to není jen ta příruba, ale takový komlikovaný vemeno s x hadicema a termostatem uvnitř http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-550761-termostat-kompletni-se-skrini-mechan.prevodovka.html .

Plast se rozpadal po obvodu o-kroužku těsnícího k hlavě a to stylem, že pod tlakem to těsnilo, ale jakmile motor vychladnul, podtlak těsnění jakoby vcucnul dovnitř a začalo to téct. Paradoxně za poslední týden voda skoro neubyla... Ale vzhledem k tomu, že navzdory předchozí výměně chladiče a mrazové zátky (taky plast, prostě se rozpadla, pěkný kurvítko), nacházím růžový kapky na x dalších místech, nasypal jsem tam ještě nějakej utěsňující prášek, tak jsem zvědavej, jestli se tím vyřeší všechny úniky.

Odkaz ke komentáři

Bérec: to je vlastně to samý co jsem psal, jen u 75kw je to trochu jiný, protože je v tom i elektronický termostat, ale je to na stejným místě jako je tomu u 74kw ;)

 

Chtěl bych se ještě zeptat, co je to ta mrazová zátka (na co slouží) a kde se vůbec nachází? Nikdy jsem totiž o ni neslyšel... :)


Takže dneska opětovná kontrola místa odkud mi kape Fridex a nezjištěn tentokrát žádný problém.

Venkovní teplota totiž vystoupala opět na nějakých skoro 10°C a v noci se taky drží do 5°C a je klid.

Už nic nekape.Takže pracuje roztažnost materiálu.Ale jen pro kontrolu jsem předevčírem zkusil opatrně dotáhnout zmiňovanou přírubu(viz výše) a o něco se to dalo dotáhnout,takže možná i to pomohlo.I tak v tom spíše hraje roli ta teplota venku.

Uvidím co s tím udělají větší mrazy.

 

Možná pomohlo to dotažení, no uvidíš časem, až budou nižší teploty, jestli ti to pořád poteče ;)

Odkaz ke komentáři

Bérec: to je vlastně to samý co jsem psal, jen u 75kw je to trochu jiný, protože je v tom i elektronický termostat, ale je to na stejným místě jako je tomu u 74kw ;)

 

Chtěl bych se ještě zeptat, co je to ta mrazová zátka (na co slouží) a kde se vůbec nachází? Nikdy jsem totiž o ni neslyšel... :)

 

Možná pomohlo to dotažení, no uvidíš časem, až budou nižší teploty, jestli ti to pořád poteče ;)

 

No, "trochu" jiný to je hlavně cenově, cca dvanáctinásobně :-( Bohužel na všech eshopech, kde jsem hledal, mají jak u tý příruby, tak u kompletního tělesa el. termostatu, uvedený 74 i 75kw verze motoru. Takže jsem napřed objednal tu přírubu a hned v krámě vyměnil za tu dražší variantu :-(

Mrazových zátek bejvá několik v bloku i hlavě - pokud by došlo ke zmrznutí vody v motoru, síla ledu vyrazí kovovou nebo plastovou zátku (zátky) a otvorem vyleze ven nebo do oleje (např. škoda ohv motory mají v hlavě 3 zátky mezi vodou a olejem).

V mým případě se uvnitř rozpůlil špunt s označením 06A103035A , teklo mi to přesně jako třeba na fotce na týhle stránce http://www.drive2.ru/l/144678/ .

Odkaz ke komentáři

Díky za vysvětlení té mrazové zátky, ani jsem netušil, že něco takovýho v motoru je :D . Ohledně toho tělesa el. termostatu, vím že cena je oproti té příruby úplně někde jinde, protože když to těleso měníš, tak ho měníš i s tím el. termostatem apod., proto je to tak drahý... :(

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak jak jsem psal výšše,taky jsem měl problém s tím únikem fridexu někdě kolem asi termostatu.Kolega mi donesl utěsnovač chladící soustavy.Je to taková hliníková drť s nějakým dalším připravkem.On už to má ve své Fábii přes 5let co mu taky pídila voda někde kolem vod.čerpadla.Donesl mi dá se říct dávku odpovídající pro můj motor.Bylo toho tak 1/4 štamprle 0,02(malej prcek).Tak jsem to tam v pondělí nasypal a ujel 40km.

Celý minulý týden mi to z auta v noci kapalo jak bylo to konstantno mrazivo tady na Moravě.Teď ráno -4°C

a pod autem za dva dny ani kapka.Schválně jsem tu mastnotu odstranil za pomoci popela,aby bylo pod autem absolutně nemastno.No asi to funguje.Akorát mě teda upozornil,že se to v žádném případě nesmí s dávkou přehnat a že to zacelí opravdu jen lehké úniky,nikoliv větší prskliny,nebo dírky.

No nejásám,ale uvidím...

Corsa má taky podobný problém,takže tam asi dávka půjde taky.Donesl mi ty dávky dvě,takže si asi taky Corsár "šňupne" :palec:

 

Je to myslím toto pokud jsem dobře viděl co měl v ruce:

 

http://www.shop-naradi.cz/k2-stop-leak-20-g-praskovy-utesnovac-chladice/d-80800/?gclid=CjwKEAiA-5-kBRDylPG5096R8mASJABqEdm4q-NOeGvgUbovsDlXtO_xGF55z2-9197cBzmnWnsvUBoCn6fw_wcB

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • No ono po výměně brzd vibrace nejsou, ale kolo se hřeje vyměnilo se vše kolem brzd a bez výsledku. Proto se ptám jestli to může dělat náboj když při jízdě nehučí, každopádně už je objednaný takže v úterý by měl dorazit a ve středu se hned vymění tak doufám že bude klid už.
    • Při brzdění vibruje volant a zahřívá se Ti zadní pravé kolo. Pokud víš, že je zadní ložisko v háji, tak jej vyměň. Pokládat otázku, když jsem si vědom toho, že mám závadu na autě je trochu mimo, nemyslíš ?
    • Ahoj,prosím o radu začalo mi vibrovat pri brzdění auto a volant ... Přední brzdy a ložiska jsou rok staré, zvednul jsem auto na hever a pravé zadní kolo šlo hůř otáčet, tak jsem koupi zadní kotouče a destičky po výměně je klid ale zadní kotouč pravý  po jízdě o proti zbytku auta pálí aj litak byl teplý. Původní kotouč byl zkroucený ale desky sjeté rovnoměrně. Při výměně šel aj pistek hůř zatlačit oproti levé straně, tak jsem koupil nový třmen a brzdovku vyměnilo se to ale výsledek beze změny, takže včera ještě výměna držáku destiček + vodící čepy a vyměnil jsem i brzdovou hadici a trubku znovu se to odvzdusnilo ručka chodí nádherné na doraz kolo se točí úplně samo volně takže v brzdě problém není ale kotouč je stále rozpálený takže v brzde problém nebyl ... Moje otázka zní, může to dělat zadní náboj? Kolo nemá vůli s nábojem jde točit v pohodě ani nehuci nic ale prostě se to hřeje a hodně. Po zchladnutí jsem projel k večeru auto nebyl provoz asi 10 km zkoušel jsem nebrzdit jel jsem pomalu zastavil jsem a pravý kotouč horký takže jedině zbývá už jen náboj. Ale projevuje se takto náboj? Vím že hučí ale může se i hřát už nevím co by to mohlo dělat.
×
×
  • Vytvořit...