Přejít na obsah

Jaké 2,0 TDI koupit


Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o měsíc později...

Ja mam 2.0TDI 16V 103kw r.v. 2005. Elegance. Motor BKD. Jedina vada co bylo je to snimač hladini oleje. A pak se zistilo že je to zamek kapoty)) jinak kupoval jsem z vadnim turbem. Nechal jsem vymnenit a jezdi jako diabel. Super motor. A moc zaleži na předchozi majitele. Kamoš kupoval 2.0 tdi 103kw 8v. Taky spokojen.

Odkaz ke komentáři

hlavně bych mrknul na to na kolik je zanesené DPF, to je drahá sranda potom

jinak mám už nějakých pár tisíc najeto s BKD 2005 a potom co se udělalo těsnění pod vstřikama a spojka tak úplně bomba motor, krásně jede, tichý a spotřeba je 5,3-5,5 a to jezdím celkem svižně a po dálnicích

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Ahoj,

 

plánuju koupi O2 s motorem 2.0 TDI 103kW, ale pořád váhám jaký.

na Common-Rail nejsou peníze, takže se budu muset spokojit s PD.

 

Tady jsou BMM - s DPF fitrem

a BKD - kde praskaj hlavy, ale jen ty starší.

Dále jsem četl že mají tyhle motory problém s náhonem olejového čerpadla.

 

Mám možnost koupit ročníky 2007, tam už by ty BKD měly být dobrý ne?

 

Opravte mě prosím, jestli se pletu (jakože beztak jo...)

Odkaz ke komentáři

Na olejovy cerpadla trpeli "skvosty" Passaty a tam se BKD ani BMM nedavalo. Meli vyvazovaky a podobny kravoviny. Osobne znam nekolik Passatu, ktery jsou motorove po smrti a znam i cloveka, co si koupil druhyho novyho Passata kvuli nahradnim dilum :D

BMM s Haldexem (2007-2008) praskaly klikovy hridele, KO pul motoru - oprava kolem 100k. Navic ma DPF a to si s PD moc nerozumi.
BKD hlavy A,B nebrat. Ber C revizi hlavy (jak to zjistit najdes tady na OC v navodech) a v roce 2007 meli revizi B. Jestli pre-FL tak jedine rok 2008, MR2009, ktery ma novejsi elektroniku a nekdy i plne FL pri vyssich vybavach.

BKD mam, revize hlavy C. Je to hlucny, je to traktor, je to tezky na predek, ale dokaze to v serii jet za 5.5l, nema to DPF. Jezdim s tim z 60% po meste a menil jsem chcipaci klapku (klasika u tehlech motoru, cena cca 5000, vymenis si sam doma).

Dal si musis zkontrolovat vstriky podle diagnostiky a zkontrolovat setrvak (rad odchazi, ja mam skoro 200 000 km a obcas cvakne, spojka uz neni v top kondici, ale nekterym kouskum to odchazi docela brzo).

 

Jakmile se rozhodnes pro BKD, tak ihned zmen vymenu oleje na 15k km nebo 1rok a 5W40 dle specifikace v manualu. U BMM nech klidne ten Castrol, ale taky menit.

Mimochodem, CRku taky praskaj hlavy, kolem 200 000 km ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...