Přejít na obsah

Kontrola DPF u BLS cez VAG


Doporučené příspěvky

Chalani potrebujem radu od niekoto kto mám motor BLS alebo sa vyzná v DPF, zo zvedavosti som si kukol cez VAG ako je zanesený. Čakalo ma nepríjemné prekvapenie, resp. aspon si to myslím. Na nete som našiel tabulku ktorá hovorí že ak mám viac ako 60g celkovo zanesený DPF tak už je na odpis. Podla môjho odsledovania som zistil že mám ,,asi,, 59g.
Jeden mi radí aby som kúpil nový DPF druhý aby som si z toho nerobil hlavu že to je nejak prepočítaná hodnota zo spotreby nafty a počtu km a neznamená celkové zanesenie. Prikladám aj fotku ktorú som urobil cez víkend, odvtedy sa auto nepohlo z garáže lebo neviem či to nezhorším.
Prelúskal som aj tu fórum ale nič konkrétne som nenašiel. Skúste mi poradiť čo s tým alebo či som nameral správne hodnoty a DPF je fakt v riti alebo sa nič nedeje a hodnoty sú v poriadku.....
Podla toho čo som kukal, sa posledná regenerácia urobila pred 290km a teraz je filter zanesený na 9,1%
Len neviem či skutočne hodnota v bloku 068.2 (tých 59) je v gramoch a znamená to celkové zanesenie.

Vďaka.

post-31720-0-08071400-1426095553_thumb.jpg

post-31720-0-72693700-1426095629_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Kocina
Odkaz ke komentáři

Aktuálne mám najazdených 148000km, pravých.

Maroš vďaka, takže ten udaj bude nejaký divný. Ty máš koľko najazdených? Po kolko sa regeneruje neviem, ale čoskoro to zistím, teraz som si zapísal stav km, a budem to sledovať po každej jazde.

Kyselinka, víme podla nečeho jaký je rozdíl medzi tým karbonem, olejovým popílkem a sadzemi? Lebo sa v tom nevyznám a mám len anglickú verziu, po víkende si pučim od kamoša novšiu CZ verziu a skontrolujem to ešte raz.

Každopádne díky za rady. Myslím že ak by tých 60g bola hranice životnosti tak Maroš už preťahuje a mne by musela aspon vyletet kontrolka alebo nejaký problém. A zatím všecko šlape jak má.

Odkaz ke komentáři

Chlapi díky moc, týchto porovnaní bude treba kopec nech vieme aspon odhadnuť jak to meria alebo počíta.
Horsie je ze teraz to aj mna zvádza na to stocenie na mojom aute, Ale doteraz tomu nič nenasvedčovalo, práve naopak, ale je tiež možné ze predchádzajúci majitel jazdil jak prasa a preto je tam také zanesenie.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Servus tak som sa dopátral k ďalším novým info ktoré súčasne vyvracajú ten údaj 60g ako zivotnost DPF u BLS motora. Kamošova origo diagnostika ukázala na mojom aute tiež hodnotu 59g ako moja čínska verzia ale po umiestení kurzora myši sa objavila žltá bublina ktorá poukazovala na rozsah merania 0-100% zaplnenia čo znamená že hodnota nieje 59g ale 59% a tiež že 60% je niečo ako provozná hodnota. Nie koniec životnosti filtra! Odteraz na forum www.tdipower.sk prestávam chodiť. Píšu tam bludy....

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

zdravim mam octavku 1.9tdi 77kw BLS 2007r.a mam vysoku spotrebu cca 6l a otacky pri pohybe na volnobeh 950 a ked uplne zastavim tak klesnu na cca 800 850.moze byt ze sa regeneruje ten filter alebo co?ma s tym niekto skusenost?neviem co s tym je ani mi nikto nevie poradit

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...