Přejít na obsah

coming home leaving home a iné problémy


Doporučené příspěvky

Ahoj Kolegovia

 

Mám pár dotazov a preto by som sa chcel poradiť pretože som čítal fórum ale z prečítaného som moc múdry neni.

 

Ja mam octavia 2 FL rok vyr 2009, chcel by som mať v aute funkcie coming home leaving home ale čítal som tu na fóre že je to problém nakódovať (celkovo že je problém kódovať O2 FL) a že to nejde ako v prípade O2 pred face. Ja mam originál zakúpený program od p. Svobodu (cooding calculátor) ale ten sa mi zda nespoľahlivý. Kódovať môžem cez VAG. Otázky:

 

1. coming home leaving home - Na aute sú xenóny aj daždový a svetelný senzor ale nemám vypínač na svetlá s funkciou AUTO. Pri O2 predface som musel vymeniť vypínač na svetlá a potom prepoiť s BSG jednotkou. Toto musím urobiť aj teraz? a potom riešiť kódovanie?

 

2. Dve zadné hmlovky - Je možné aby fungovali obe zadné mlhovky? Podľa fóra je s tým problém. Dá sa to už nakódovať cez VAG alebo to vôbec nejde?

 

3. Ako môžem zapnúť funkciu na MAXI DOTE aby mi ukazovalo teplotu oleja?

 

4. Chyby z diagnostiky - No posledná prosba urobil som diagnostiku a našlo mi nejaké chyby. Tieto čísla chýb som nevedel dekódovať. Vie mi niekto povedať čo chyba znamená a ako ju môžem odstrániť?

 

Moc ďakujem na pomoc.

 

 

Odkaz ke komentáři

1. Ano, sensor máš nakódovaný jen jako dešťový, nikoliv světelný a aby ti po nakódování fungoval jako světelný, musíš mít ovladač s auto/tunelem.

 

3. Pokud jí tam nemáš, tak jedině úpravou EEPROM => Ferda25

 

4. A jaké chyby to prosím jsou? :)

 

A ke coding calculator... ten se prodává samostatně? Já myslel, že je to součást VCDS a s tím jsem nikdy neměl problémy... A jinak asi budeš kódovat přes VAS;)

Odkaz ke komentáři

Pouzivas starou verzi vcds, ta nema jeste ani popisky pro tvoje auto, pokud mas legalni kabel stahni posledni verzi, klidne v anglictine. Pokud nemas, pro svoje potreby si kup cinana za 500. Lcode calculator je soucasti tehle instalaci:/

 

Nemam ted cas hledat jednotlive kody, ale skoro to vypada, ze mas neco s canem podle problemu s komunikaci apod

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...