Přejít na obsah

Olej z10w40 na 5w40


Doporučené příspěvky

Zdravím mám rok auto z německa 1.9tdi 66kw 2000r...loni jsem tam nalil olej co mi doporučil v autokelly...nějaký co se dává do nových opelů...po 15000 jsem nedolil ani kapku..."olej jsem si loni měnil sám..." teď mi to bude měnit mechanik "známý" řekl mi ,že kvůli turbu by tam dal plnou syntetiku "asi 5w40"....Nevadí,že půjdu z 10w40 na nižší 5w40??? auto má najeto 235000km....je to nějaký olej "značku jsem si nezapamatoval" má litr za 200kč...vyjde mě to i s prací sevším na 1000kč...díky za info...jde mi o to aby se neco nepodělalo a nezačal motor třeba papat olej a být hlučnější...díky

Odkaz ke komentáři

nie nevadí to...dôležité je typové schválenie oleja ktorý chceš použiť. musí byť VW505.00 a samozrejme záleží aj na značke oleja. treba si zvoliť jednu a nestriedať ako ponožky. mám ten istý motor s rovnakým nábehom kilometrov a používam REPSOL ELITE 5W-40. kultivovaný a tichší chod oproti predošlému oleju a aj spotreba málinko klesla.

Odkaz ke komentáři

nie nevadí to...dôležité je typové schválenie oleja ktorý chceš použiť. musí byť VW505.00 a samozrejme záleží aj na značke oleja. treba si zvoliť jednu a nestriedať ako ponožky. mám ten istý motor s rovnakým nábehom kilometrov a používam REPSOL ELITE 5W-40. kultivovaný a tichší chod oproti predošlému oleju a aj spotreba málinko klesla.

 

Díky za odpověď :-) ....dnes olej vyměněn...je tam tedy 5w40 ..zítra si jedu ještě pro litr na dolejvání " u tý 10w40 jsem za 15000km dolejvat nemusel" tak snad to nebudu potřebovat ani u tohoto 5w40...značku zjistím zítra "blbec jsem se nezeptal spěchal jsem s dětmi k vodě :-( ale mechanik mi napsal ,že to je přímo specifikací pro koncern vozy s turbem...Možná to je jen můj dojem...možná kvůli kvalitě oleje,že vím že je kvalitnější než tam byl...ale auto se mi zdá svižnější...:-) jen mám obavy z toho ,že je řidčí a já budu dolévat :-(

Odkaz ke komentáři

jo tak najeto mam zatim od vymeny 600km...doliti zatim neni treba mam to stale na hormi hranici rysky...starty stejny....mozna za tepla trosku lepsi...hlucnost se mi zda trochu mensi :-D spotreba nevim....nejezdim na spotrebu...a ted v tech vedrech jede i klima....ale jeli jsme 70km s klimou a spotreba 4,8 podle budiku...mam pred facelift...auto plny...spotrebu myslim tu aktualni ne dlouhodobou...jinak jsem spokojen...jen proto ze vim ze tam mam kvalitu 5w...a ne 10

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Líbí se mi, jaká se tu kvůli výměně čelního skla rozvinula diskuse ... . Má zkušenost je taková, že mi nikdy nikdo nenutil "zalepení" skla, vždy se sklo měnilo. Ano, vím, že výměna skla má svá rizika, ale stejně to sklo je po nějaké době  a porci kilometrů "osekané" a poškrábané, navíc u staršího auta se už začíná i odlepovat, takže vždy výměna. Mě tedy ca 1000,-kč/rok a spoluúčast 1000,- nezabije, takže sklo mám pojištěné a měním, když je potřeba. 
    • bigfavo vaša objednavka je už pripravena a zajtra ju posielam
    • tak potom si treba nastudovat, ze kedy sa opravuje a kedy meni a ked s tym ides do servisu, tak predsa zhodnotia, v akom je to sklo stave a navrhnu nejake riesenie. ci co len tak niekde das auto s tym, ze netusis, co sa s nim bude diat? to pochybujem.
×
×
  • Vytvořit...