Přejít na obsah

reellerov dopravnik bicyklov


Doporučené příspěvky

OctaviaCombi business 1.8TSI 132 kW 6MP

Farba vozidla/obj. kód: čierna magic s perleťovým efektom / 1Z1Z

Doplnkova vybava:

Digitálny rádiopríjem - DAB

Disky kolies z ľahkých zliatin ALARIS 7,5J x 18 ́ ́ (225/40 R18)
DRIVE SET UP - voľba jazdného profilu
Komfortné telefonovanie s Bluetooth, s hlasovým ovládaním
Navigačný systém AMUNDSEN s CD, so vstupom pre SD kartu a USB, s mapovými podkladmi Európa
Osvetlenie priestoru pre nohy vpredu a vzadu
Parkovacia kamera
Parkovacie senzory vpredu a vzadu
Predĺžená záruka na 5 rokov, do 150 000km
Predné hmlové svetlomety s Corner funkciou - čierne
SOUND SYSTEM CANTON (10 reproduktorov, digitálny equalizér, subwoofer)
SUNSET - sklá s vyšším stupňom tónovania od B stĺpika (možné len s PH4)
Športový paket Dynamic - športové
sedadlá vpredu s integrovanými hlavovými opierkami, prahové nástupné lišty
PKX Športový podvozok
PH5 Vyhrievané čelné sklo
PW7 Vyhrievanie predných a zadných sedadiel
Planovane vylepsenia
Objednane disky GEMINI 7,5J x 18 ́ ́ (225/40 R18) v antracitovej farbe na leto

Pridavam svoje prve auto tu na fore, na ktore sa cakalo peknych par mesiacov. Bolo mi uz trapne, ze moj bicykel ma skoro dvojnasobnu hodnotu ako moja jednotkova Octavia, tak som sa po dlhom rozhodovani rozhodol pre Octaviu Combi 1.8TSI. Zakladnym parametrom pre mna bola pri vybere velkost kufru, kvoli prevozu uz spominanych bicyklov, preto bola Octavia uz dopredu favoritom, ale pravdu povediat sa mi pacil viac Seat Leon ST. Jeden z hlavnych rozdielov bol adaptivny podvozok, ktory sa bohuzial do Octavie nemontuje. Po zvezeni sa s oboma autami, ale padla volba jednoznacne na Octaviu, prisla mi o pol triedy vacsia, spracovanie interieru serioznejsie a celkovy pocit z auta som mal ovela lepsi.

 

Najvacsim sokom pre mna bola asi cakacia doba, ktora sa pohybovala az okolo 24 tyzdnov, auto som objednal 17. Septembra, vyrobene bolo 13.1. a momentalne je v takom stave ako vidite na fotkach, stoji v salone a caka sa na dovybavenie papierov. Pravdu povediac som ho bol uz dvakrat okuknut po tom ako som sa dozvedel, ze je uz vyrobena a dovezena.

 

Dufam, ze bude sluzit aspon tak dobre ako moja jednotvoka Octavia 2.0MPi, to auto mam nesmierne rad hlavne kvoli motoru a jeho charakteru, ktory mi strasne chyba v novych TSIckach, ale vyssi vykon mi snad pomoze rychlo nam zabudnut :).

 

 

post-27609-0-52648400-1454757066_thumb.jpg

post-27609-0-09870800-1454757083_thumb.jpg

post-27609-0-80463800-1454757102_thumb.jpg

post-27609-0-85251100-1454757120_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Takze vcera auto odovzdane, bohuzial som ho nestihol pofotit, kym sa nezaspinilo (vcera lialo ako z krhli cely den).

Najazdil som vcera skoro 400km, takze uplne zakladne prvotne dojmy su:

  • do spojkoveho pedalu sa prenasaju mierne vybracie od motora v bode zaberu, ked je zaradena rychlost, otazka na ostatnych majitelov 1.8TSI je ci im to robi tiez?
  • 50l nadrz je mala a robi psychologicky natlak na cloveka, ze zasa musi ist na benzinku :)
  • sportovy podvozok a 18"ky mi uplne vyhovuju, auto sa neda nazvat komfortnym na styl francuzkych, ale rozhodne to nie je uskakana koza, v ktorej drkotaju zuby.
  • sedacky z dynamic paketu su velmi pohodlne a nie su priliz uzke, ale pritom prijemne v zakrutach podrzia, robia to viac menej tak, ze o tom neviete. Vacsinou v sportovych sedackach mam problem, ze mi tlacia do rebier aj ked ostatnym nie a cely cas viem o tom, ze sedim v sportovej sedacke.
  • Xenony super, nie su to najsilnejsie svetla ake som kedy videl, ale rozhodne nie su zle
  • automaticke dialkove svetla funguju ako maju, zatial sa mi stala raz situacia, ked oprotiiduce auto malo jedno svetlo vypalene uplne a druhe mu svietilo tiez ako 30W ziarovka v lustri, tak vypli priliz neskoro, takze som ho musel oslnit.
  • dazdovy senzor by mohol byt citlivejsi pri pomalej jazde, boli situacie, ked uz by som chcel zotrete okno, ale auto nezaregistrovalo stojace kvapky na okne. Akonahle auto ide rychlejsie a kvapky sa pohybuje, tak funguje ako ma.
  • Canton ma moc neoslnil, cakal som priestorovejsi zvuk, momentalne mam pocit, ze zvuk ide hlavne z predu zo stredu auta. Co si pamatam zo superbu, tak tam to funguje lepsie. Treba ale povedat, ze by som si ho aj tak objednal.
  • hmlovky s corner funkciou vyhodene peniaze, mam problem si vobec vsimnut, ci sa hmlovka zapla, lebo je daleko presvietena s natacanymi xenonami
  • vyhrievanie sedadiel je moc silne aj na najmensom stupni, toto by malo ist prekodovat
  • vyhrievane celne sklo, dratiky vidiet, ale prekvapivo nevadia, aj ked som na tieto veci dost haklivy
  • parkovacia kamera je super, ale stale spinava, takze v dazdi na dve veci, to je velka skoda, ze ju nespravili vyklapatelnu. Tiez trocha chyba, aby znacila natocanie kolies
  • disky Geminy su krasne, auto vyzera o triedu sportovejsie
  • Amundsen nie je zly, ale navigacia by mohla byt este o nieco rychlejsia, clovek je zvyknuty na ovladanie mobilnych telefonov, tak potom zrazu ma divny pocit, ked sa nedeje vsetko instatne, ked zacne smatrat po displayi. Tiez si myslim, ze dotykove ovladanie v aute je zly vymysel a ovela lepsie to maju spravene premiovky, holt za to si treba priplatit dalsich 40k€, aby dostal premiovku v podobnej vybave.
  • jaj a DAB je super, iste niekde, niekomu niekedy chyti signal :)

Fotky prihodim coskoro, ked ho dam znova do poriadku, lebo momentalne vyzera ako keby malo tri roky.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

super, gratulujem.

ja som objednal v januári a bude asi až v júni. objednal som business 1,4 tsi + columbus s cantonom. predávam dvojročnú ambition. možno vyzerám ako blázon, ale musím ísť do lepšej a myslím, že boli odvtedy nejaké tie mušky vychytané. rozmýšľal som tiež nad 1,8 ale tam už cena skočila. jazdil som 1,4 a je v pohode.

ešte mám as na rozhodnutie či moon alebo black

uži si to

:rolleyes:

Odkaz ke komentáři

Takze vcera auto odovzdane, bohuzial som ho nestihol pofotit, kym sa nezaspinilo (vcera lialo ako z krhli cely den).

Najazdil som vcera skoro 400km, takze uplne zakladne prvotne dojmy su:

  • do spojkoveho pedalu sa prenasaju mierne vybracie od motora v bode zaberu, ked je zaradena rychlost, otazka na ostatnych majitelov 1.8TSI je ci im to robi tiez?
  • 50l nadrz je mala a robi psychologicky natlak na cloveka, ze zasa musi ist na benzinku :)
  • sportovy podvozok a 18"ky mi uplne vyhovuju, auto sa neda nazvat komfortnym na styl francuzkych, ale rozhodne to nie je uskakana koza, v ktorej drkotaju zuby.
  • sedacky z dynamic paketu su velmi pohodlne a nie su priliz uzke, ale pritom prijemne v zakrutach podrzia, robia to viac menej tak, ze o tom neviete. Vacsinou v sportovych sedackach mam problem, ze mi tlacia do rebier aj ked ostatnym nie a cely cas viem o tom, ze sedim v sportovej sedacke.
  • Xenony super, nie su to najsilnejsie svetla ake som kedy videl, ale rozhodne nie su zle
  • automaticke dialkove svetla funguju ako maju, zatial sa mi stala raz situacia, ked oprotiiduce auto malo jedno svetlo vypalene uplne a druhe mu svietilo tiez ako 30W ziarovka v lustri, tak vypli priliz neskoro, takze som ho musel oslnit.
  • dazdovy senzor by mohol byt citlivejsi pri pomalej jazde, boli situacie, ked uz by som chcel zotrete okno, ale auto nezaregistrovalo stojace kvapky na okne. Akonahle auto ide rychlejsie a kvapky sa pohybuje, tak funguje ako ma.
  • Canton ma moc neoslnil, cakal som priestorovejsi zvuk, momentalne mam pocit, ze zvuk ide hlavne z predu zo stredu auta. Co si pamatam zo superbu, tak tam to funguje lepsie. Treba ale povedat, ze by som si ho aj tak objednal.
  • hmlovky s corner funkciou vyhodene peniaze, mam problem si vobec vsimnut, ci sa hmlovka zapla, lebo je daleko presvietena s natacanymi xenonami
  • vyhrievanie sedadiel je moc silne aj na najmensom stupni, toto by malo ist prekodovat
  • vyhrievane celne sklo, dratiky vidiet, ale prekvapivo nevadia, aj ked som na tieto veci dost haklivy
  • parkovacia kamera je super, ale stale spinava, takze v dazdi na dve veci, to je velka skoda, ze ju nespravili vyklapatelnu. Tiez trocha chyba, aby znacila natocanie kolies
  • disky Geminy su krasne, auto vyzera o triedu sportovejsie
  • Amundsen nie je zly, ale navigacia by mohla byt este o nieco rychlejsia, clovek je zvyknuty na ovladanie mobilnych telefonov, tak potom zrazu ma divny pocit, ked sa nedeje vsetko instatne, ked zacne smatrat po displayi. Tiez si myslim, ze dotykove ovladanie v aute je zly vymysel a ovela lepsie to maju spravene premiovky, holt za to si treba priplatit dalsich 40k€, aby dostal premiovku v podobnej vybave.
  • jaj a DAB je super, iste niekde, niekomu niekedy chyti signal :)

Fotky prihodim coskoro, ked ho dam znova do poriadku, lebo momentalne vyzera ako keby malo tri roky.

ahoj

stále mám možnosť meniť konfiguráciu. naozaj sú za corner funkciu vyhodené peniaze? mám ju tiež objednanú a možno by sa mi zišlo niečo iné za tie peniaze. posielam moju konfiguráciu a budem vďačný za tvoj názor:

 

octavia combi business 1,4 6mp čierna perleť

 

doplnková:

proaktívna ochrana + vzadu bočné airbagy

sunset

disky teron 17

paket pre zlé cesty

sklopné pr. operadlo spolujazdca

columbus

corner hmlovky

canton

osvetlenie nôh

rezerva

 

Dik

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Bohuzial,ak si extra narocny,tak Canton je fakt sklamanie.Bohuzial nevychytali.Museli by tlmit a na to fabrika nema cas.Fakt tych 500 priplatok daj do niecoho ineho,vytlm dvere,popripade vymen repro/nieje ozaj nutne/ a budes spokojny.

Tak isto v tom DAB u nas vela stanic nevysiela.Vsetko je iba v plienkach.

http://www.satelitnatv.sk/2015/12/na-slovensku-bol-spusteny-prvy-dab-vysielac-prinasame-podrobnosti-a-nase-skusenosti-s-prijmom/

Odkaz ke komentáři

Ono podľa mna ten Canton v MR2016 hra lepšie, lebo sa mi vôbec nezdá, že by to hralo tak zle, teraz keď som si už našiel nastavenia aj na mobile aj na amundsene. Drncat nedrnčí ani pri hlasitosti, keď to je už bolestivé pre uši. Akurát som sa minule smial, že v kine strašne reklamujú ten nový dolby souround, co ma take bassy, že to cítiť v sedačkách a že na Cantone stačí dať hlasitosť nad polovicu a mám to tiež. Jediný problém v ňom vidím momentálne v tom, že je ten zvyk taký smerovejsii ako som už písal.

 

A pridávam nový update o aute, minulú stredu sa podarilo jednému expertovi na starej A4 nacúvať mi do predného nárazníka, takze niekedy v priebehu budúcich týždňov auto ide na prestriekaniu nárazníka. Zaráža ma ta bezohľadnosť ostatných vodičov, parkoval som na parkovisku, kde je umenie trafiť druhé auto.

post-27609-0-20582900-1457335795_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři

Nechal mi cislo za stieracom, takze aspon spravny pristup mal, dnes som bol na obhliadke poistovnou a zaroven servisom, budem to riesit cez svoju havarijnu s tym, ze oni to nasledne budu vymahat od jeho poistovne a tiez som sa pytal, ci to nebude vidno alebo nieco, ale ze cierna je celkom bezproblemova z takehoto hladiska.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

OctaviaCombi business 1.8TSI 132 kW 6MP

Farba vozidla/obj. kód: čierna magic s perleťovým efektom / 1Z1Z

Doplnkova vybava:

Digitálny rádiopríjem - DAB

Disky kolies z ľahkých zliatin ALARIS 7,5J x 18 ́ ́ (225/40 R18)
DRIVE SET UP - voľba jazdného profilu
Komfortné telefonovanie s Bluetooth, s hlasovým ovládaním
Navigačný systém AMUNDSEN s CD, so vstupom pre SD kartu a USB, s mapovými podkladmi Európa
Osvetlenie priestoru pre nohy vpredu a vzadu
Parkovacia kamera
Parkovacie senzory vpredu a vzadu
Predĺžená záruka na 5 rokov, do 150 000km
Predné hmlové svetlomety s Corner funkciou - čierne
SOUND SYSTEM CANTON (10 reproduktorov, digitálny equalizér, subwoofer)
SUNSET - sklá s vyšším stupňom tónovania od B stĺpika (možné len s PH4)
Športový paket Dynamic - športové
sedadlá vpredu s integrovanými hlavovými opierkami, prahové nástupné lišty
PKX Športový podvozok
PH5 Vyhrievané čelné sklo
PW7 Vyhrievanie predných a zadných sedadiel
Planovane vylepsenia
Objednane disky GEMINI 7,5J x 18 ́ ́ (225/40 R18) v antracitovej farbe na leto

Pridavam svoje prve auto tu na fore, na ktore sa cakalo peknych par mesiacov. Bolo mi uz trapne, ze moj bicykel ma skoro dvojnasobnu hodnotu ako moja jednotkova Octavia, tak som sa po dlhom rozhodovani rozhodol pre Octaviu Combi 1.8TSI. Zakladnym parametrom pre mna bola pri vybere velkost kufru, kvoli prevozu uz spominanych bicyklov, preto bola Octavia uz dopredu favoritom, ale pravdu povediat sa mi pacil viac Seat Leon ST. Jeden z hlavnych rozdielov bol adaptivny podvozok, ktory sa bohuzial do Octavie nemontuje. Po zvezeni sa s oboma autami, ale padla volba jednoznacne na Octaviu, prisla mi o pol triedy vacsia, spracovanie interieru serioznejsie a celkovy pocit z auta som mal ovela lepsi.

 

Najvacsim sokom pre mna bola asi cakacia doba, ktora sa pohybovala az okolo 24 tyzdnov, auto som objednal 17. Septembra, vyrobene bolo 13.1. a momentalne je v takom stave ako vidite na fotkach, stoji v salone a caka sa na dovybavenie papierov. Pravdu povediac som ho bol uz dvakrat okuknut po tom ako som sa dozvedel, ze je uz vyrobena a dovezena.

 

Dufam, ze bude sluzit aspon tak dobre ako moja jednotvoka Octavia 2.0MPi, to auto mam nesmierne rad hlavne kvoli motoru a jeho charakteru, ktory mi strasne chyba v novych TSIckach, ale vyssi vykon mi snad pomoze rychlo nam zabudnut :).

 

 

... a čože si už nešiel do superba??

Odkaz ke komentáři

No veru som nad tym aj uvazoval, ale za tie peniaze mi vychadzal super v strednej vybave s 1.8 mickou trocha drahsie a stale mi tam chybalo zopar veci, ktore by som tam urcite chcel mat. Ked som si nakonfiguroval superba s ktorym by som bol spokojny tak som bol na 33k a to som si povedal, ze uz za auto nechcem dat.

 

Inak mam momentalne najazdenych okolo 4700km, minuly weekend som bol v Prahe a nasledne v Pardubiciach, takze prva dlhsia trasa cez dialnice, motor velmi prijemne taha aj vo vacsich rychlostiach akurat uz ta spotreba sa potom celkom dost zdvyha. Predny naraznik je po prelakovani a odviedli dobru pracu, nie je vidiet vobec, ze bolo nieco robene.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...