Přejít na obsah

Vymena brzd. valcekov+co treba vymenit


jofa

Doporučené příspěvky

Zdravim.mam problem s mojou octou r.v.02 1,9sdi,bubnove brzdy vzadu. Zacalo sa mi obcas hriat prave zadne koleso,nerobi to stale ale iba obcas.pedal sa niekedy tvari ako by som mal zatiahnutu rucnu aj ked ju skoro vobec nepouzivam.ked za jazdy zatiahnem rucnu,tak obcas je citit spomalenie,inokedy nic,navyse rucna vydava taky vrzgavy zvuk.mozu to sposobovat lanka?pri kontrole som zistil ze jeden valcek zacina prepustat kvapalinu,tak ich rovno vymenim obidva.ako sa potom odvzdusnuju brzdy ked to ma abs,normalnym sposobom?teda bez vagu?tak som sa todocital v dm.este sa chcem spytat,ci mam vymenit aj pruzinky,pripadne aj rozperky a samostav alebo to staci len ocistit a premastit?auto ma nabehane 200 000 a boli menene iba pakne.

Odkaz ke komentáři

ok, ale popravde si mi moc nepomohol teraz. ked vymením valčeky, odvzdušňujem klasickým spôsobom, s vypnutým zapalovaním, bez vagu atd... ano? dalej, mám vybraté valčeky brembo hliníkové, dúfam že takisto môžu byť, dilemu mám ale pri pružinkách, mám vybrané ate, ale nie sú k nim samostavy a tie samostatne nemôžem nejak zohnať, teda možem ale zaplatím viac za dopravu,preto som chcel vedieť či je treba aj to vymneiť, ked fungujú, teda vycvaknú sa aj sa znovu zacvaknú. dalej by som chcel ešte poradiť ohladom lanka, zvažujem či značka a.b.s. je schopná alebo radšej trw alebo ate.

Odkaz ke komentáři

ČUDLO,kto podla teba nechce???ake dovody podla teba hladam,hm?to ze nechcem zbytocne vrazat peniaze do veci ktore su funkcne?pokial viem tak otazka znela jasne ako zistim ci su samostavy funkcne.ak nemas ziadnu rozumnu radu ako napr Prochy tak radsej nekomentuj!ak mas radu typu daj to do servisu,tak tu nemas co robit,zadne brzdy boli v servise 2 roky dozadu,vymenili iba oblozenie a bubny,ostatne udajne ok,a pozri,problem na svete a ja nehodlam financovat nejakych zmrdov co si uctuju uz len to ze tam auto pride.

 

PROCHY,vdaka,vymenim to radsej komplet a budem mat zase pokoj na chvilu.skoda ze mam menene oblozenie,inak by som urcite kupil tu predmontovanu sadu komplet.tu stranku mam aj ja zrejme,teda skoro vsade to stoji cca 5e.

Odkaz ke komentáři

tak ja teda nevim ale dva roky je dost dlouha doba na to aby ti bubny fungovaly bezvadne takze bych se hned nenavazel do mechaniku ze to spatne udelali spravne by se meli brzdy pravidelne cistit aby fungovali jak maj ja to delam vzdy pri prezouvani a vymenil jsem pouze lana a pakny, bubny jsou puvodni pruzinky klinek i rozperka taky takze jestli ty pruzinky nejsou schnily jak hovado myslim ze je tam muzes v klidu nechat jestli ti chodi samostav poznas tek ze klinek vystrcis do minimalni polohy nasadis buben a po par slapnuti na brzdu musi bejt klinek zapadlej a krok vymezenej

Odkaz ke komentáři

Lupa89,pruzinky vyzeraju dobre,nie su hrdzave ani nijak poskodene,ten samostav skusim par krat hore dole ci ide ale asi ich radsej vymenim a urcite lanka a valceky vymenim.co sa tyka tych mechanikov,tak som mal na mysli jeden nemenovany servis u nas v meste udajne najlepsi a casom som sa dozvedel ze pracu flakaju,davaju smejdy a uctuju original diely.nebol som prvy ani posledny koho takto osr...ale vdaka za radu ;)

Odkaz ke komentáři

to ze nechcem zbytocne vrazat peniaze do veci ktore su funkcne?....

Ak chceš šetriť na brzdách, tak najprv napíš testament, ak vieš čo to je. Ak nemáš peniaze na auto a údržbu, tak si kúp hojdačku a máš to lacnejšie. A či tu mám čo robiť, to ty posudzovať nebudeš.

Odkaz ke komentáři

tak ja teda nevim ale dva roky je dost dlouha doba na to aby ti bubny fungovaly bezvadne takze bych se hned nenavazel do mechaniku ze to spatne udelali spravne by se meli brzdy pravidelne cistit aby fungovali jak maj ja to delam vzdy pri prezouvani a vymenil jsem pouze lana a pakny, bubny jsou puvodni pruzinky klinek i rozperka taky takze jestli ty pruzinky nejsou schnily jak hovado myslim ze je tam muzes v klidu nechat jestli ti chodi samostav poznas tek ze klinek vystrcis do minimalni polohy nasadis buben a po par slapnuti na brzdu musi bejt klinek zapadlej a krok vymezenej

 

 

:smich::palec::lol:

 

Blbost strunky aj ked nie su hnile neplnia svoju funkciu!!!! Su vytahane a unavene!!!

 

Komplet sada struniek na brzdy su tam aj klinky stoji 15eur. :palec: :palec:

Odkaz ke komentáři

Uz som ich objednal aj s lankom a valeckami ;) skoda ze som to nespravil pred dvomi rokmi,cela sada by ma vysla lacnejsie...

ČUDLO,tvoje rady su uzitocne asi ako to ze dychas,teda cisto iba pre teba ;) a hojdacku si mozes kupit akurat tak ty a pemyslat na nej ake akoze rady tu davas.ak ta bavi kazdy mesiac stale vrazat prachy iba do auta,tak prosim,ja mam aj ine priority ;)jasne ze brzdy su zaklad,ale ak vymenis komplet napravu,vrazis do motora,prevodovky a elektroniky slusnu sumu,ocakavas ze bude chvilu klud,ale nie,zase nieco dalsie sa vyserie.co vsetko som do toho auta uz natlacil sa mi asi nikdy uz nevrati...peace ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak som tu spat,vymenene vsetko okrem valcekov,lebo mi nejde povolit trubka,toci sa cela.ked som tocil valcekom tak to bolo bez vysledku lebo zavit v novom valceku mal inak rezany zavit.takze moja otazka znie,ked vymenim trubky ci to dokazem odvzdusnit doma s pomocnikom alebo radsej skocit do servisu aby to poriesili s odsavackou aby som nezavzdusnil abs?

Inak PROCHY603,vdaka za rady,tie pruzinky a hlavne samostavy boli k.o.brzdi to uz lepsie,pedal ma rovnaku polohu,sice niekde v polovici,ale brzdi dobre.ten dlhy chod davam este za vinu tym valcekom ze uz sliznu a nedokazu sa zrejme dobre nastavit samostavy.

Odkaz ke komentáři

Veru mal si pravdu,odteraz ked budem niekedy menit oblozenie tak jedine cely komplet,tak ako si radil aj v inych vlaknach druhym clenom. Klobuk dole Prochy,je vidiet ze sa vyznas a vies o com pises ;)takze na zaver,vymenim este trubky a odvzdusnim klasika slapanim s pomocnikom na pedal ;) vdaka za rady,cenim si to.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak po dlhych porodoch sa mi podarilo rozhybat zavity na trubkach,takze valceky su vymenene.chcem sa ale spytat,ked ste menili lanka rucnej,ako sa vam podarilo vytiahnut lanka z tych hlinikovych trubiek co idu do tunela k pake.skusal som to tocit aj tahat smerom von a nic.

Odkaz ke komentáři

Hej,zase si mal pravdu ;)uz som mal aj kupenu trubku co nesla ale po uvolneni valceka si to rozmyslela :D takze iba tahat,ok,ked bude cas tak sa na to pustim,najdolezitejsie uz mam spravene.a zase si mal pravdu aj s tou polohou pedalu ze teraz zabera na jednom mieste,nie ako pred tym a navyse zmizlo aj trasenie zadnej casti auta pri brzdeni :D mam radost z toho ze si mi poradil a ze som hlavne dal na tvoje rady ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

zdravim nevi te někdo kdo soustruzi kotoce na aute brno (jizní morava)

Zdravim.mam problem s mojou octou r.v.02 1,9sdi,bubnove brzdy vzadu. Zacalo sa mi obcas hriat prave zadne koleso,nerobi to stale ale iba obcas.pedal sa niekedy tvari ako by som mal zatiahnutu rucnu aj ked ju skoro vobec nepouzivam.ked za jazdy zatiahnem rucnu,tak obcas je citit spomalenie,inokedy nic,navyse rucna vydava taky vrzgavy zvuk.mozu to sposobovat lanka?pri kontrole som zistil ze jeden valcek zacina prepustat kvapalinu,tak ich rovno vymenim obidva.ako sa potom odvzdusnuju brzdy ked to ma abs,normalnym sposobom?teda bez vagu?tak som sa todocital v dm.este sa chcem spytat,ci mam vymenit aj pruzinky,pripadne aj rozperky a samostav alebo to staci len ocistit a premastit?auto ma nabehane 200 000 a boli menene iba pakne.

 

Odkaz ke komentáři

PROCHY: divil by ses, ale i v dnešní době se kotouče soustruží (a to dost často) :D . Třeba já jsem v květnu dával nové destičky a jelikož měly kotouče mezi 20,5/21mm, tak jsem je nechal stáhnout a jsou zase jako nové a to pořád mají 20mm a jelikož by nové kotouče stály 1600 Kč a stáhnutí na soustruhu 200 Kč, tak nebylo co řešit :palec:

Odkaz ke komentáři

V tomto se bohužel neshodnem. Co vím, tak jsou 2 tábory, tzn. soustružit vs nesoustružit a tyto tábory se nikdy nedohodnou... :(

Mě nejde o peníze, ale když má nový kotouč 22mm a po ujetí 80tis km měly kotouče 20,5 a 21mm, tak je přece nebudu vyhazovat, ne? Navíc o minimální tloušťce (19mm) nebyla ani zmíňka (znovu si přečti co jsem psal), přece kdyby měly mít kotouče po soustružení 19mm, tak je na auto asi dávat nebudu, ale když teď mají 20mm, tak jsou v pohodě a takových 50tis km určitě ještě najedou ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravim, zistil som, ze mi prepusta zadny brzdovy valecek, bubnova brzda. Ked som dal dole bubon, vsetko tam bolo mokre, predpokladam od brzdovky. Takze planujem vymenu. Ale otazka znie, vymenit aj oblozenie? Znicilo sa tou brzdovkou alebo staci vycistit cisticom brzd a pouzit zase? Vyzera ako nove, hrube, kedze zadok asi vela toho nenabrzdi...

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...