Přejít na obsah

Motor nestartuje


Doporučené příspěvky

Ahoj všem. Mám Octavii 1 s motorem 1.6 MPI 55 KW, Teď řeším záhadu. Auto z ničeho nic přestalo startovat. Do práce jsem dojel v pohodě a z práce už jsem šel pěšky.

Při otočení klíčem se chová standartně. Kontrolky OK. Ale když se otočí na poslední polohu klíčkem tak motor jenom točí a nechytne.

Nikdy se mi tohle ještě nestalo. Bude někdo vědět co s tím ?

Mám r.v. 98

Odkaz ke komentáři

Ahoj, došel benzín :D Ne, to by bylo moc jednoduchý. Buď nemá palivo nebo jiskru. Když po odemčení otevřeš dveře řidiče, měl bys slyšet zavrčení palivového čerpadla a cvaknutí relátka, děje se tak? Další možnost je třeba mrtvá zapalovací cívka. Ještě můžeš zkusit odpojit čidlo teploty vody. Když odejde, dokáže taky dost znepříjemnit start hlavně při ohřátém motoru, ale ani za studena za vyzkoušení nic nedáš. Bylo by fajn taky mrknout na diagnostiku.

Odkaz ke komentáři

Ještě nikdy jsem po odemčení a otevření dveří řidiče neslyšel čerpadlo. Je to problém?

 

Ne vlastně ono spíná až po otočení klíčku do polohy kontrolek :D


A k problému, nejdřív bych udělal diag a pak šel dál. Tohle mi udělala ta má když mi praskl ten plastovej čuček v rozdělovači (ten co přenaší otáčení z vačky na rozzdělovač) Na diag nebylo nic a docela mě to sralo. Za bohe jsem na to 2dny nemohl přijít.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...