Přejít na obsah

DPF svítí, žhavení bliká .. nouzový režim ?


Doporučené příspěvky

Zdravím, mám Octavia 2 RS TDI PD 125Kw, tuhle jsem jel a potřeboval jsem vyjet rychle z křižovatky, tak jsem na to šlapl a hned jak jsem přeřadil na dvojku tak se rozsvítila kontrolka motoru. Auto se mi zdálo na volnoběh jakoby vynechávalo. Pak to ustálo a kontrolka zhasla. Po cca. 10km se rozsvítila kontrolka DPF, říkám fajn, chce to regeneraci. Jenže už jsem ujel velkou vzdálenost a kontrolka pořád ne a ne zhasnout. Dneska jsem auto potřeboval, tak jsem jel a najednou auto přestalo táhnout, rozblikala se kontrolka žhavení a na palubním PC se rozsvítilo: "Motor do dílny!". Auto jede max do 3000 otáček, pak škubne a otáčky padají. Nevíte čím by to mohlo být ? Nucená regeneraci filtru před VAG nejde :( Do servisu jsem se stavoval a řekli mi, že mám přijet v úterý. Ale já to auto potřebuji už v pondělí.

Předem díky za opovědi a rady.

Odkaz ke komentáři

Teď k večeru mi to nedalo, tak jsem šel vyzkoušet jen zapnout zapalování a kontrolka žhavení pořád bliká a tak jsem to projel jiným kabelem od souseda a přibyla tato chyba :

 

008194 - filtr pevnych castic rada valcu 1: efektivita na spodni mezi
P2002 - 006 - zkrat na plus

 

Je to jen důsledek toho, že regenerace neproběhla nebo je po filtru ? ... doufám že filtr je v pohodě :( Celkem by mě to naštvalo

Odkaz ke komentáři

Tak jsme si teď byl pro auto v servise. Tam mi řekli že lamda normálně funguje, jen že asi bylo malé napětí tak proto to vyhodilo tu chybu a regeneraci udělali přes vag. Tak aspoň že tak. Ale nějak se mi to nezdá. Abych při každé regeneraci nemusel jezdit do servisu.

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...