Přejít na obsah

Vysoká spotřeba s DSG


Doporučené příspěvky

Zdravím místní osazenstvo, jsem nový na foru i novým vlastníkem starší O2 1,9TDi 77kW DSG kombi a mám problém s vysokou spotřebou. Pár údajů:

 

Stáří vozu 10let

Najeto poctivých 135tis

Autorizovaný servis po celou dobu provozu

Auto mám od včerejška

 

Přejížděl jsem po Brně, kde jsem ho koupil a tam nešla spotřeba průměrně pod 9l. Pak dálnice a cesta do Jihlavy. Jel jsem opravdu langsam (100-120 km/h) a spotřebu jsem stáhl na průměrných 6,1l. Vzhledem k tomu, že jsem si o DSG v 1,9 trochu přečetl, čekal jsem po deseti letech o něco vyšší spotřebu, ale tohle se mi zdá moc. Do práce to mám 10km, takže relativně se studeným motorem, spotřeba 7,2l

 

Volnoběh se vším vypnutým (klima, světla, rádio) a s plně zahřátým motorem ukazuje 0,5l, což si myslím že je OK. Rozvody byly dělané ve 114tis, poslední výměna oleje 123tis

 

Nějaká rada čím by to mohlo být? Spojka je bez problémů, ředí v pohodě, bez prodlev nebo škubání, na poslech klidná.

 

Děsí mě hlavně parametr spotřeby, když se snažím akcelerovat do kopce třeba na 4st, podřazení na 3st a okamžitá spotřeba přes 24l?

 

Díky

 

Odkaz ke komentáři

Mam tez dsg a kombinace mesto statni silnice 6,5 s klimou bez klimi 5,5 , po meste klidne i 7-8 zalezi na provozu rozjizdeni atd. Jinak to podrazovani tam tak je nastavene podle toho jak slapes na pedal rididici jednotka zvoli o kolik podradi atd , jde jen o zvyk aby jsi vedel jak slapnout na plyn aby ti to moc zbytecne nevytacelo.

<br />

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdravím místní osazenstvo, jsem nový na foru i novým vlastníkem starší O2 1,9TDi 77kW DSG kombi a mám problém s vysokou spotřebou. Pár údajů:

 

Stáří vozu 10let

Najeto poctivých 135tis

Autorizovaný servis po celou dobu provozu

Auto mám od včerejška

 

Přejížděl jsem po Brně, kde jsem ho koupil a tam nešla spotřeba průměrně pod 9l. Pak dálnice a cesta do Jihlavy. Jel jsem opravdu langsam (100-120 km/h) a spotřebu jsem stáhl na průměrných 6,1l. Vzhledem k tomu, že jsem si o DSG v 1,9 trochu přečetl, čekal jsem po deseti letech o něco vyšší spotřebu, ale tohle se mi zdá moc. Do práce to mám 10km, takže relativně se studeným motorem, spotřeba 7,2l

 

Volnoběh se vším vypnutým (klima, světla, rádio) a s plně zahřátým motorem ukazuje 0,5l, což si myslím že je OK. Rozvody byly dělané ve 114tis, poslední výměna oleje 123tis

 

Nějaká rada čím by to mohlo být? Spojka je bez problémů, ředí v pohodě, bez prodlev nebo škubání, na poslech klidná.

 

Děsí mě hlavně parametr spotřeby, když se snažím akcelerovat do kopce třeba na 4st, podřazení na 3st a okamžitá spotřeba přes 24l?

 

Díky

 

Zdravím místní osazenstvo, jsem nový na foru i novým vlastníkem starší O2 1,9TDi 77kW DSG kombi a mám problém s vysokou spotřebou. Pár údajů:

 

Stáří vozu 10let

Najeto poctivých 135tis

Autorizovaný servis po celou dobu provozu

Auto mám od včerejška

 

Přejížděl jsem po Brně, kde jsem ho koupil a tam nešla spotřeba průměrně pod 9l. Pak dálnice a cesta do Jihlavy. Jel jsem opravdu langsam (100-120 km/h) a spotřebu jsem stáhl na průměrných 6,1l. Vzhledem k tomu, že jsem si o DSG v 1,9 trochu přečetl, čekal jsem po deseti letech o něco vyšší spotřebu, ale tohle se mi zdá moc. Do práce to mám 10km, takže relativně se studeným motorem, spotřeba 7,2l

 

Volnoběh se vším vypnutým (klima, světla, rádio) a s plně zahřátým motorem ukazuje 0,5l, což si myslím že je OK. Rozvody byly dělané ve 114tis, poslední výměna oleje 123tis

 

Nějaká rada čím by to mohlo být? Spojka je bez problémů, ředí v pohodě, bez prodlev nebo škubání, na poslech klidná.

 

Děsí mě hlavně parametr spotřeby, když se snažím akcelerovat do kopce třeba na 4st, podřazení na 3st a okamžitá spotřeba přes 24l?

 

Díky

 

Predevsim Trysky

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...