Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdravím oktávkáře....

Vlastním 1.9tdi 77kw bez DPF a shodou náhod vše vyšlo tak, že bydlím 4km od práce. Asi tušíte kam tím mířím -> dojíždění do práce.

Neustále mě čím dál tím více lidí straší, jak si ničím naftu na takto krátkých trasách. 95% lidí na všech diskusních fórech je stejného názoru, že nafta na tento způsob je řízená demolice motoru.

Mám proto strach, jelikož můj kousek je nadstandartně opečovaný s pravidelným servisem, sice najeto 309tis, ale bez jediné poruchy. Jezdím na kvalitní paliva, ob-tankování beru Vervu, a olej měním vždy po 12tis. a dolévám ještě olejovým aditivem pro zvýšení mazivosti a šetrnosti.

Pokud jedu krátkou trasu, tak bez vytáčení, max do 1800ot, velice šetrně.

Myslíte, že i tak je to rychlá zaručená cesta do plechového pohřebiště? Nerad bych totiž svoji pohodlnou, suprovou OII měnil za nějaký benzínový dojížděč do práce ala felda.

 

Předem děkuji za názory.

Odkaz ke komentáři

Pravda je,že pro naftaka je lepší, když se motor ohřeje.

Podívej - taxikáři taky jezděj po městě,v zimě maj nastartováno aby jim nebylo zima - to taky nesvěčí motoru.

Ber to tak,že bys nemohl ani jezdit,protože jezděj lidi sfetovaný,telefonujou atd.

Pokud chceš autu pomoc,aby tak netrpělo dej do něj nez.topení-bufíka a máš klid-hlavně se z toho nezblázni-každej ví ale málokdo dělá vše jak má.

 

Přeji hodně štastných km.

 

ps můj známej je taxikář a má s timto motorem něco málo přes 600tkm a jezdí

Odkaz ke komentáři

Ja mam též 1,9 77 kw, bxe bez dpf , zacal jsem jezdit krátké trasy a po roce to odneslo turbo, vyměním ho a auto jde do světa nechci čekat na další závady a přejdu na 1,6 mpi .

<br />

Jinak naježděno 160 000 , servis pravidelny kazdych 15 000 , jizdy na chladnem motoru pomale, po ohrati normal plny , ale zacali prevladat ty s chladnejsim tak sem to nehonil jizdy do 2t.ot. a podle znameho co mi dela servis zakarbonovane turbo.

<br />

Odkaz ke komentáři

Krkovička , to ano jezdi tak za 7,5l a zadny zavodnik to neni, ale musis si sam rozmyslet jak jezdis a jake trasy , me to na moje jizdy stylu prace , kram , navsteva bude stacit , uz nelitam mezi mesty dlouhe trasy jak driv tak mi to postaci, nehlede na to ze jeho servis je mnohokrat levnejsi.

<br />

<br />

Odkaz ke komentáři

Mam na 1.9tdi 350t km a jedina oprava bola vymena vacky a zdvihatiek pri 308t km.. do prace to mam 1km a neraz hlavne v zime prejdem po meste 4-5 krat za den max 2-3km v podstate stale zo studenym motorom.. je to o uhle pohladu, tie 4 km nie su az tak malo a ak napr. kazdy druhy vikend spravis dlhsiu cestu tak by som sa vobec nebal nejakeho znicenia motora..

A nejako stale neviem v com je servis 1.6 benzinu "MNOHOKRAT" lacnejsi.. olej a filtre musis vymenit tak isto, sviecky menis castejsie ako zhavice.. :D

Upraveno uživatelem lubinob
Odkaz ke komentáři

Mam na 1.9tdi 350t km a jedina oprava bola vymena vacky a zdvihatiek pri 308t km.. do prace to mam 1km a neraz hlavne v zime prejdem po meste 4-5 krat za den max 2-3km v podstate stale zo studenym motorom.. je to o uhle pohladu, tie 4 km nie su az tak malo a ak napr. kazdy druhy vikend spravis dlhsiu cestu tak by som sa vobec nebal nejakeho znicenia motora..

A nejako stale neviem v com je servis 1.6 benzinu "MNOHOKRAT" lacnejsi.. olej a filtre musis vymenit tak isto, sviecky menis castejsie ako zhavice.. :D

Myšlena byla cena náhradních dílů......

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím pánové,

 

mám podobný problém.

Vlastním Octavii 2 r.v. 2006, 1.6 MPI 75kw 156tkm, Elegance - s autem jsem spokojený, spotřeba 6,5/100, hodně slušně vybavená, a jezdím s ní do práce Po-Pá 21 km tam a 21km k nám, terén členitý - rovina kopec rovina sráz dolů kopec rovina... + nějaké pocuky, výlety atd. Sešteno podrtženo najedu minimálně 1000 km za měsíc.

Láká mě myšlenka koupě 1.9 TDI bez DPF, ale nevím, zda bych motoru neuškodil co se týče kratší trasy.

Co myslíte? Dle mých propočtů by mě nafta při spotřebě žádné poruše uspořila 5000 CZK, ale je tomu tak? Jak je to se spolehlivostí? Mám na obzoru Octavii v 1.9 TDI 77kw 196tkm, ve výbavě Elegance, garážovanou, udržovanou, vše origo, původní stav, tak váhám, zda zůstat u benálu či jít do nafty.

Díky za názory :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...