Přejít na obsah

Palubní počítač okamžité spotřeby u Octávie 2 1,6 TDi CR DPF rv. 2012 najeto 116 000 km.


Doporučené příspěvky

Ahoj kluci, moc vás prosím o radu a případnou pomoc.

Když ráno sednu do auta, natočím motor a palubní počítač okamžité spotřeby mě za studena na neutrál ukazuje cca 1 litr za hodinu spotřeby, což by bylo v pořádku za studeného motoru.

Potom se pomale rozjíždím na jedničku a jelikož u nás před domem sjíždím kopec, tak ho sjíždím s neutrálem asi 30 km/h ( motorem nebrzdím ) a najednou mě spotřeba skáče na 8,10,13 litrů na 100 km. Když plynule zpomaluji, nebo-li dojíždím, tak spotřeba jde dolů ze 13,12,8 atd. Jakmile zastavím, tak se to uklidní a spotřeba spadne opět na ten cca 1 litr za hodinu při studeném motoru.

Je tohle chování normální?

Všimnul jsem si, že se mě tento jev děje i při zahřátém motoru, ale pouze a jen, když na neutrál dojíždím při odbočování, pomalá jízda z kopce cca 30-40 km/h apod. Pokuď jedu vyšší rychlostí na neutrál s kopce je to normální a palubní počítač mě při zahřátém motoru ukazuje normální hodnotu 0,5 l/h.

Octávii mám krátce, tak nechci na tom hned něco hledat, ale tento jev se mě zdá poněkud zvláštní.

Moc všem děkuji za případné postřehy a rady. Přeji všem krásný předjarní den a ať vám autíčka jedou tak jak mají a hlavně bez nehody. Díky moc.

 

 

Odesláno z  iPhone 7 Plus.

Odkaz ke komentáři

Je to normální. Nehledej problém tam kde není. Přepni si ať ti neukazuje okamžitou spotřebu nebo z toho zblbneš ;) Spotřebu máš zřejmě OK tak není co řešit. l/h ti to ukazuje jen když stojíš. btw zruš si prosím ten podpis z Tapatalku.

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...