Přejít na obsah

1.9 TDi BXE - padá nahodile do nouzáku


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

OII mi padá nahodile do nouzáku. Tento jev pozoruji poslední půl rok, ale pokaždé v jiných intervalech.

Někdy jednou za měsíc,pak to dva měsíce dalo pokoj a někddy 2x za den a zas dva měsíce pokoj.

Předevčírem jsem jel po dálnici a 4x jsem musel stavět na benzínce, auto přestalo mít absolutně tah.

Jednou přestalo táhnout při předjíždění, pak ve 120 km/h při konstantní rychlosti, pak zas při zpomalování po předjíždění. Říkám si jestli s tím nemůže mít spojitost velká vlhkost vzduchu a zima, protože celý den lilo jak z konve a doposud, když se mi to stalo, tak byly vždy venku "třicítky".

 

Pokaždé stačí zastavit, znovu nastartovat a auto jede zas normálně, Nikdy se mi nerozsvítíla žádná kontrolka až do teď a to kontrolka motoru a pomohlo smazání chyby VAGem. Ten vždy vyhodí stejnou chybu a to Regulace plnícího tlaku/Překročena horní mez.

 

Aktuálně najeto 330tis, nové turbo a EGR mají najeto cca 30tis.

Po pročtení diskuzí všude píší, že může být zatuhlá regulace lopatek, špatná ta plechová baňka pod turbem, špatný EGR, špatné turbo apod... ale píší to u aut, která mají najeto přes 200tis a turbo původní.

 

Dokázali by jste poradit na co se zaměřit, co zkusit otestovat?

Děkuji

 

 

Odkaz ke komentáři

tuto možnost bohužel nemám, takže to budu muset vyřešit jinak, je mi, ale divné, že by po 30tis zatuhla regulace.

Pociťuji, také posledních cca 5tis km, že turbo píská čím dál tím víc. Je to normální? Po výměně nebylo do teď absolutně slyšet. Mám ho stále v záruce, takže při nejhorším ho můžu reklamovat.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...

Zdravím, čím to nakonec bylo? Mám úplně stejný problém akorát se mi to nestává nahodile ale vždy při vyšších otáčkách. Na diagnostice chyba P0234 - regulace tlaku přeplňování a nějakou chybu kolem čidla tlaku. Mám nové: turbo, podtlakové hadičky, váhu vzduchu, čidlo, jednotku podtlaku, vyčištěnou škrtící klapku a nic nepomohlo... Divné je, že po udělání rozvodů to měsíc jezdilo bez problémů a bylo to o dost živější, pak to ale začalo zase. Chyba někde v kabeláži se kterou se nějak pohnulo při dělání rozvodů? 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...