Přejít na obsah

STK EMISIE - moc kyslíku


Doporučené příspěvky

Zdravím páni,

Včera som bol na STK a technik ma nepotešil. Auto neprešlo emisiami, má moc kyslíku. Technik tvrdil, že mal problém uržať auto v otáčkach 2500 no a pri tomto teste vyšla labda mimo rozsah. Teraz musím zsitiť, kde sa bere kyslík. Nemáte s tým prosím vás skúsenosti?

Typ motoru : BGU

Nájezd: 259 000 km

Na aute nový EGR (Autex) , stredný a koncový tlmič (Eberspacher), kyslíková sonda (NGK) , nova hadica odvetrávania klukovky spolu s nasávaním (od filtra po škritacu klapku), rozvody menené pri 251 000 km.

Ďakujem vopred za rady.

Marek

IMG_5431.JPG

Odkaz ke komentáři

Ja som mal obdobny problem. Tiež motor BGU, ale na LPG. Hodnota lambdy cez OBD nebola v rozmedzí povolených hodnôt. Mal som netesnosť na výfukovom potrubí, takže som dúfal že to po oprave bude OK. Nebolo. Vymenil som lambdu (širokospektralna NGK/ resp. NTK) a čakal som na výsledok. Na STK dostali dovtedy novy stroj s bezkablovym OBD pripojením, avšak nový stroj nevedel nadviazať komunikaciu s mojim autom. Urobili to tak, že dostali výnimku a urobili emisnú ako na staršie auto bez pripojenia sa na auto. Auto prešlo ale doteraz neviem, či by prešlo aj bez toho.

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku

Veľa som ti nepomohol. Ale kolega má teraz presne ten istý problém. Tiež BGU a LPG. Som zvedavy ako sa to dorieši a dám ti vedieť. Kedy si menil lamda sondu? Máš LPG?

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři

Páni, včera som sledoval na nete čo sa dalo.

Moja úvaha je nasledovná: so spalovaním by nemal byť problém (vstriky, sviečky) a ani s kompresiou pretože HC má normálne hodnoty. Horný limit je 100ppm a ja mám 11ppm. Čo sa týka katalyzátora, tam so sa dočítal, že kebyže je vadný, sme na úrovni medzi 500 - 1000ppm a naviac pri readiness je všetko OK.

Podľa viacerých a aj technik spomínal, že to bude s najväčšou pravdepodobnosťou prisávanie cez niektorý zo spojov, za katalyzátorom. Než začnem "vyšetrovať" spoje, čo všetko mám prosím vás skotrolovať cez VAG? A akú pastu na spoje výfukov by ste doporučili?

Ďakujem vopred za reakcie.

Marek

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...