Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic
LadikRS

Nová lepší videa - Horší start, cvakání

Recommended Posts

TDi je pro mě španělská vesnice, tak bych se chtěl poradit. Měnili mi těsnění pod hlavou a dávali i nové žhavičky. Od doby, co se mi vrátilo auto, tak pozoruju občas horší starty. Vždy se jedná o studený start, ale nestane se to u každého studeného startu. Třeba z 10 studených startů se to stane 4x. Auto 3-5x točí a má tendenci nastartovat, až nakonec chytne. Všiml jsem si i, že je slyšet cvakání u studeného motoru (dokud není voda třeba na 60°C), řekl bych z hlavy. Nejvíce je to slyšet v interiéru a v rozmezí 1600 - 2000 ot. A nakonec mám pocit, že mám vyšší spotřeba o pár desetin. Ale to nevím jistě, zatím nebyly úplně vhodné podmínky pro kontrolu.

Dostal jsem radu blbě nastavené rozvody/vačka. Ale nebyl by horší každý start? Cvakání mě napadly hydroštely, ale s TDi nemám zkušenosti a je tam na mě "moc divných" zvuků :biggrin:

Přikládám video ze startu motoru. Na videu chytlo dobře, přikládám spíš na poslechnutí zvuku. Cvakání, které je nejlépe slyšet v interiéru bohužel nahrát nejde uvnitř, ale na videu je trochu patrné. Ke konci videa jsem vytočil motor do cca 2000 ot.

 

Edited by LadikRS

Share this post


Link to post

Než cvakání mi to příjde jak kdyby ti někde unikal vzduch. Když ti měnili žhaviče, tak měnili i ty měděný těsnění kolem nich? Nastartuj a dej k žhavičům ruku, jestli to nefouká někde kolem nich. Kdysi mi to dělalo u ALH s automatem, kde jsem měl na jednom valci trochu nižší tlak a bylo to tím, že kolem žhaviče mi to foukalo...

Share this post


Link to post

Tak mám tu konečně slušná videa.

Dnešní první start, kdy auto stálo cca 20 hodin. Start začíná v šesté vteřině.

 

A tady je slyšet to cvakání. Asi to jde spíš ze spodu motoru. Nahrával jsem to od předního levého kola. Ke konci videa to vytočím do 2000 ot. Na volnoběh je to dobře slyšet od osmé vteřiny.

 

Share this post


Link to post

To máš na mysli na ten zvuk nebo starty? Rozvody měly najeto před výměnou těsnění cca 10 tisíc km, takže se nekupovaly nové. Momentálně mají rozvody asi 11 tisíc km. Ale klínový řemen se nedělal.

Jinak pokud by byly blbě nastavené rozvody nebo vačka, startovalo by to vždy špatně nebo by to mohlo být jen občasné?

Děkuju

Share this post


Link to post

To já vím. Mám pocit, že tohle je původní. Altík byl měněný asi 2 roky zpět, ale myslím, že se nic jiného neměnilo. Až budu u auta, tak kouknu, jestli je rozvod altíku tichý.

Share this post


Link to post

No teď to řeším taky. To cvakání vnímám už delší dobu. Napadly mě hydroštely. Nejvíc se to rozezní až po zahřátí. Nevím jestli to tam je od začátku , ale všimnul jsem si toho až nedávno. Nevím jestli to řešit nebo to nechat vyhnít a myslet na něco pozitivního. Na druhou stranu nechci v létě skončit někde v Chorvatsku s manželkou a miminem u krajinice.

 

Share this post


Link to post

Případá mi, že špatné starty se objevují, pokud je vlhko a auto stojí přes noc. Dřív byly dlouhé starty výjimečné, teď jsou výjimečné krátké starty. Nenapadá někoho něco? Je to opravdu od té doby, co se dělalo těsnění pod hlavou a měnily žhavičky.

K tomu alternátoru, tak z místa rozvodu alternátor/rozvody je slyšet něco, ale nejde identifikovat, z kterého rozvodu zvuk pochází. Stejně tak se nedá zjistit, odkud vychází to bouchání/klepání. Dobře je to slyšet pokud stojím u řidičových dvěři.

 

Dawe81: Ty tam máš jiný zvuk. Máš spíš cvakání oproti mně.

 

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...