Jump to content

Návrh změny pravidel Škoda Economy Run


Recommended Posts

Já bych spíš než konstatování uvítal širší zapojení do diskuse tak, aby z toho něco použitelného vzešlo. Třebas po změnách valná většina ani netouží, či mnohé může napadnout i diametrálně odlišné pojetí toho závodu. Prostě si nedělám patent na chytrost, ale právě naopak a rád bych znal názory všech, co to jezdí, či se o ten závod zajímají.

Link to comment

No, my už jsem se o tom v jiném tématu bavili. Za mě určitě zvednout průměrnou rychlost takovým způsobem, aby více odpovídala zákonným rychlostním limitům. Dálnici bych určitě vynechal - tam při 130 km/h není prakticky žádný prostor pro to dokázat nějakým způsobem umění jet úsporně. Zapnout tempomat na 130 umí každý. Rychlost sledovat a její překročení penalizovat na celé trase, ne jenom na určitém úseku. To by měla technologie GPS zvládnout.

Link to comment

Asi s Tebou souhlasím. Stejně není vůle ji tam zařadit. Navíc i s tím zvedáním průměru se budou držet při zemi, jak naznačujou a 55km/hod. není řešení. Pokud to nebude přes 60km/hod., tak se stejně bude "ploužit" mezi obcema. A zmenšení tolerance ve městech zase jenom nahraje lehkým autům. Maj jinak odstupňovaný převody (klidně i poté pojedou na pětku místo 60km/hod. těch 50km/hod.) a jsou vhodnější na zrychlování díky nižší hmotnosti.

Link to comment
  • 2 months later...

Bohužel o žádným nevím. Jen jsem ještě na facebookové stránky soutěže přidal příspěvek ohledně sjednocení huštění po vzoru Finů a na základě porovnání, jak to maj u shodných rozměrů kol a gum moderní škodovky (Fabia, Rapid). U příspěvku zatím žádná reakce.

U prvního návrhu reakce jsou, ale to jsi už asi čet.

Možná by pomohlo, kdyby se do diskuse zapojilo víc lidí. Přístup pořadatelů vidím jako vstřícný.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...