Přejít na obsah

podivné zvuky - převodovka?


ramoes

Doporučené příspěvky

Čaues pročítám si tady vaše příspěvky o prasklých převodovkách, vytečeném oleji, urvaných nýtech u diferáku.. ale zajímalo by mě jak se takové závady můžou projevovat.

Moje 1.6 55KW 1997 (170 000Km) jezdí dnes a denně ale už poslední rok pozoruji podivné zvuky a za poslední dobu se situace zhoršila na tolik že to musím začít řešit i když mi servisák říkal že o nic zásadního nejde...

Pokud při zařazené rychlosti pustím plyn (čím více ot/min tím horší - u nízkých se problém skoro neprojevuje) nejlépe z kopce a do alespon mírně pravé zatáčky, začnou se mi autem ozývat křupavé - drnčící zvuky ( ze začátku jsem to přirovnával k praskání dřeva u starých dřevěných lodí :D)

někdy zvuky vycházejí z pravé strany mot. prostoru, jindy mám zase pocit že se ozývají středem auta od motoru až po kufr

pokud pojedu zatáčku pod alespoň mírným plynem je vše OK

pokud vyřadím kvalt nebo zmáčknu spojku je vše OK 

drnčí to opravdu jen když dám nohu z plynu a auto je nakloněno vlivem zatáčení do prava. např. na 3 při 90km/h...    5st. při stejné rychlosti je v pohodě

aktuálně BUDEME měnit olej v převodovce

ale co když to nepomůže.. není to celé třeba předzvěst něčeho horšího? 

za zmínku stojí napsat, že mi klouže spojka - i když byla 2-3 roky zpět komplet udělaná nová Sachs tak po dvou dnech povolila a nedrží na 100% - zvykl jsem si.. jezdit se s tím dá..

za jakoukoliv radu budu rád 😉

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...