Přejít na obsah

Startuje ale nechytne


Doporučené příspěvky

Ahoj prosim vas o radu kdyz jsem jel z prace nebylo kde natankovat a tak jsem dojel s rucickou v rezerve. Večer téhož dne uz jsem nenastartoval.  Starter točí ale motor nechytne. Dolil jsem cca 10 litru a nic . Vzduchová klapka chodi normalne. Zkontroloval jsem pojistky i ty u baterky. Prisly rady zkontroluj relé 103 a 109. Prvni zklamani 109 tam neni vubec. 103 jsem mel nahradni vymeneno a beze zmeny.  Sundal  jsem hadicky od palivoveho filtru ,vymenil ho za novej plus tesnenicka na ventilu sestavil  a nic, sundal zadni sedacky  odpojil hadice a konektor vytahl ten pazmekt poklepal sestavil a nic . Napadlo me zda li tam jde vubec nafta. A prisel hacek ty s ventilem jsou jen prepadove? Ty zbyle dve dle meho nazoru privod do filtru a odchod do motoru . Tak ta privodni totalne sucha kdyz jsem strikl naftu do hadicky k motoru tak pri startu zmizela ale to bylo tak vse. Mate nejake zkusenosti co stim je?? Nebo kde je problem proc to nechytne? Rok výroby 98, 1.9 ,81kw.diesel.

Odkaz ke komentáři

Ahoj filtr jsem zalil naftou , mel jsem v podezreni ze netahne cerpadlo,sundal jsem hadicku vrazil ji do petky  s naftou a naftu ai bralo a prepadem sla zpet   ale nastarovalo to. Saci kos jsem nekontroloval nenapadlo me to. Ted k tomu rele 109.  Mas tu foto nad tou 103 je jska si krabicka do ktere vede taky dost dratku ale sundat asi nejde

IMG_20200826_170936.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj ,mám ten sami problém ,co tu psal pan viz horní příspěvek ,mám Octavia 1 1.9TDi  66kw, r.v. 2006 startuje ale nechytne,prvně to začlo tím ,když sem startovala za tepla ..vždy to chytlo ,ale “motalo” to chvilku déle ,než na studených start ,který byl vždy na “drnc” pak se startovani na teplý start zhoršovalo ,(chytalo to déle ) a zacla sem to řešit u mechaniků,ale pokaždé když sem někam přijela ,tak octa nastartovala na “drnc” tak mi řekli ať jezdím dal ,pak šlo auto na servis (kvůli něčemu jinému ) a poté co byla v servise už nechytla ani na studených start ,nyní je už 14dni u mechanika ,který udělal rozvody ,vyměnil čidlo kliky vačkové  hřídele ,a auto stejně nenastartuje.,prolezl všechny kabely a nikdo už vážně nevi si rady čím by to mohlo být ,prý snad vstřiky- ale to mě přijde hloupost když sem ještě nedávno ,jezdila s octou 160km /hod prosím poradil by někdo ?
situace je fakt opravdu urgentní !!!! Proto zde nechám i svůj kontakt 702826691 

dekuji Daja 

V 26. 8. 2020 at 16:06, Dieselpower napsal:

Ahoj prosim vas o radu kdyz jsem jel z prace nebylo kde natankovat a tak jsem dojel s rucickou v rezerve. Večer téhož dne uz jsem nenastartoval.  Starter točí ale motor nechytne. Dolil jsem cca 10 litru a nic . Vzduchová klapka chodi normalne. Zkontroloval jsem pojistky i ty u baterky. Prisly rady zkontroluj relé 103 a 109. Prvni zklamani 109 tam neni vubec. 103 jsem mel nahradni vymeneno a beze zmeny.  Sundal  jsem hadicky od palivoveho filtru ,vymenil ho za novej plus tesnenicka na ventilu sestavil  a nic, sundal zadni sedacky  odpojil hadice a konektor vytahl ten pazmekt poklepal sestavil a nic . Napadlo me zda li tam jde vubec nafta. A prisel hacek ty s ventilem jsou jen prepadove? Ty zbyle dve dle meho nazoru privod do filtru a odchod do motoru . Tak ta privodni totalne sucha kdyz jsem strikl naftu do hadicky k motoru tak pri startu zmizela ale to bylo tak vse. Mate nejake zkusenosti co stim je?? Nebo kde je problem proc to nechytne? Rok výroby 98, 1.9 ,81kw.diesel.

Dobrý den ,mám asi ten podobný problém ,mohu se zeptat čím to bylo - a jak jste situaci vyřešil ? Děkuji Daja 

V 26. 8. 2020 at 16:06, Dieselpower napsal:

Ahoj prosim vas o radu kdyz jsem jel z prace nebylo kde natankovat a tak jsem dojel s rucickou v rezerve. Večer téhož dne uz jsem nenastartoval.  Starter točí ale motor nechytne. Dolil jsem cca 10 litru a nic . Vzduchová klapka chodi normalne. Zkontroloval jsem pojistky i ty u baterky. Prisly rady zkontroluj relé 103 a 109. Prvni zklamani 109 tam neni vubec. 103 jsem mel nahradni vymeneno a beze zmeny.  Sundal  jsem hadicky od palivoveho filtru ,vymenil ho za novej plus tesnenicka na ventilu sestavil  a nic, sundal zadni sedacky  odpojil hadice a konektor vytahl ten pazmekt poklepal sestavil a nic . Napadlo me zda li tam jde vubec nafta. A prisel hacek ty s ventilem jsou jen prepadove? Ty zbyle dve dle meho nazoru privod do filtru a odchod do motoru . Tak ta privodni totalne sucha kdyz jsem strikl naftu do hadicky k motoru tak pri startu zmizela ale to bylo tak vse. Mate nejake zkusenosti co stim je?? Nebo kde je problem proc to nechytne? Rok výroby 98, 1.9 ,81kw.diesel.

Dobrý den ,mám asi ten podobný problém ,mohu se zeptat čím to bylo - a jak jste situaci vyřešil ? Děkuji Daja 

Odkaz ke komentáři

Startuje ale nechytne , dobrý. 

Mechanik potřebuje poradit? 

Kdybych potřeboval poradit já(nebo někdo takový samodomo mechanik), tak to beru . To nemá diagnostiku? Nebo s ní neumí pracovat? Nevyčetl chyby - hodnoty čidel před další opravou ? Pokud už byly problém y se startováním. 

Teď jde o to jestli je problém v nastavení rozvodů, nebo je to předchozí závadou .

Rozvody řešit nebudu, to bych musel vidět. 

Předchozí závada-přesto že to tak nějak startovalo a jezdilo ?, může být v nastavení bohatosti směsi, tj teploty vody , vnější vzduch , nasavaný vzduch teplota/tlak .

Nemusí to být závady které rozsvítí kontrolku motoru . Zoxidovaná svorkovnice , nebo i jen připojení vodiče do pinu . Typicky svorkovnice čidla teploty vody , ale i svorkovnice T14b (za akumulátorem) pěkně oxiduje a jde přes ni většina čidel. 

Se směsí dokáže pěkně zablbnout i spolupráce čidel tlaku vzduchu před/za turbem při netěsnosti potrubí. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...