Přejít na obsah

couvací senzory octavia 3


Doporučené příspěvky

Dělalo mi to u Octavia II podobně. Byl jeden senzor prasklý, teklo do něj. A pak takhle zlobil. O dvojek se to dělo běžně.
První bych udělal diagnostiku aby se vědělo COM to je, případně jaký senzor. Jednotka logicky odstaví celý systém, kdy jeden dává špatný signál.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny od Škodovek.🙂

Na mojí Octavii III jsem si poškodil zadní difuzor ve kterém jsou instalovány parkovací senzory. Takže jsem ojednal nový. Nový difuzor se v současnosti  prodává již pouze bez oněch otvorů na senzory. Otvory se musí prostřihnout takovým přípravkem co udělá 18 mm díru. Starý difuzor ovšem obsahoval vevnitř takové příchytky do kterých se senzory jednoduše zacvakly. Nový difuzor je zevnitř hladký, takže nevím jak tam budu přidělávat ty senzory, aby z těch dírek nevypadávaly. Snad nějak lepit? Jenže na plast difuzoru musí být asi nějaké speciální lepidlo. Obyčejné se nechytají...Dokázal by někdo poradit??

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Děkuju všem za odpovědi ohledně výměny difuzoru a lepení držáků na senzory.

Protože se mi nepodařilo sehnat nikde na vrakovišti opravdu pěkný a nepoškozený difuzor (toto doporučuji jako nejrychlejší, nejlevnější a nejméně pracnou opravu), nakonec jsem se dal do lepení těch držáků na difuzor. Nové jsem kvůli ceně 149 Kč/ kus x 4 ks kupovat nechtěl, tak jsem odlepil ty stávající ze starého difuzoru. Kupodivu to šlo, jsou nalepeny opravdu jen oboustrannou lepící páskou. Stačí malý, pevný nožík a trochu opatrnosti. Jde to podebrat, odříznout a trochu zapáčit. Pak lihem odstranit starou pásku a držák je jako nový. Jsou tam dva typy, krajní a vnitřní. Je dobré si poznačit polohu a umístění na autě. Stejně tak konektory kvůli otočení. Na prostřihnutí děr 18 mm doporučuji přiobjednat vysekávací přípravek (bohužel dalších cca 300 Kč), ale výsledek je 100%. K lepení držáků nedoporučuji lepidlo, protože dosedací plochy k sobě nedoléhají, je tam mezírka kterou dělá/vymezuje těsnící gumový kroužek na senzoru. Lepidlo na plast PP navíc stojí cca 150 Kč, obyčejné vteřinové na to nefunguje. Takže lepit zase kvalitní oboustrannou páskou s tloušťkou 1 mm. Já použil Pattex pásku Power fix, která udrží na 1,5 metru 120 kg. je to ta červená, stojí přes 200,-kč za 1,5 m. Naštěstí mi zbyla od posledně, když jsem lepil rámeček třetího brzdového světla za oknem kufru.   No tak dílo se zdařilo, ale každopádně doporučuji raději sehnat na vrakovišti již "hotový" díl s dírami i držáky.🤪🙂

 

IMG_20220912_165201.jpg

IMG_20220913_144559.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...