Jump to content

Gufero převodovky - pravá strana, výměna i s pouzdrem


MROZ

Recommended Posts

Ahoj přátelé tohoto vozu.

Měnil jsem tekoucí gufero na hřídeli poloosy na levé straně. Když už jsem to měl vypuštěné, tak jsem preventivně vyměnil i kroužek na straně pravé, což jsem neměl dělat, protože teď je levá strana suchá a pravá teče. Při vyndavání kroužku jsem trošku zohnul ten rantlík pouzdra gufera (ano já vím, jsem idiot, netřeba na to více upozorňovat), ale pouze ten vnější krycí, nicméně se to mohlo celé trošku hnout a mohla vzniknout netěsnost, kterou to teď kape. Dle DP se má to pouzdro vypáčit šroubovákem a pak přes závit v diferenciálu nalisovat nové pouzdro i s kroužkem. Trošku se bojím toho páčení šroubovákem, abych pravdu řekl.

Nedělal jste to někdo někdy? Je to v pohodě? Nerad bych se dostal do dalšího kroku, kterým je vyndání převodovky 🙂

Ještě doplním, že jsem měl auto při plnění převodovky na nájezdech a do převodovky jsem dostal asi o 0,5 l oleje více, než je předpis, ale to by na těsnění nemělo mít žádný vliv.

Díky za rady 🙂

krouzek.PNG

priruba.PNG

Link to comment

Super, naklepávání se nebojím, spíše toho páčení ven :) Přesně podle tohoto návodu jsem to dělal, šlo to dobře, akorát jsem na pravé straně vyndal ten symering z toho pouzdra a to se neosvědčilo, kape to. Pouzdro s kroužkem mám febi, snad se to povede :) Už bych byl rád, kdyby chvilku z toho auto nic co nemá neteklo :)

Link to comment

je to tam natlačený na fest normálne plochej tupej šroubovák kladívko de to ven

ven mi to šlo poměrně na pohodu kapku horší to bylo naklepnout zpět nový chce to mít rovně a zpočátku to naklepávat z citem než se to chytí a budeš vidět že to tam de rovně

jo a já si to ještě pro jistotu než to tam šlo omáz silikonem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Příspěvky

  • Dobrý den, jdu za váma s otázkou. Mám Škodu Octavia 2 combi. 1,9 TDI 77kw rok 2008, s nájezdem 48 tis. Km. V zimě nejeta. Jakou může mít v dnešní době cenu. Díky za info Petr Vajnar 
  • Ahoj, a jak je to s tou komfortkou AH..? Motordiag ji nedá... A jde dojezd oken případně přes vag..?
  • Tak vyřešeno, problém byl v příliš dotáhlé ruční brzdě. Po výměně všeho stále hřaloleve zadní kolo tak jsem povolil o dva zuby ručku a je klid. To mě nenapadlo zkoušela se jestli chodí na doraz a zda brzdí pak se šlo cestou zatáhnout na jeden zub a pokračovalo se dál tak se povolila trošku a je klid ..
×
×
 • Create New...