Přejít na obsah

GSM III


Doporučené příspěvky

Mam maly problem s GSM III v me nove L&K :

- telefon (E65) se perfektne s GSM III spoji, prejde do rezimu rSAP, a v podstate funguje vse co ma, tzn. pretazeni tlf. seznamu se jmeny (je mozne nastavit telefon, SIM, nebo oboji), registry volani, prijem SMSsek atd.

- nicmene musim vzdy po pripojeni mobilu k GSM III zadavat PIN kod SIMky z telefonu - v telefonu mam samozrejme GSM III nastavene jako autoriz. zarizeni, takze se pripoji zcela automaticky, ale v nastaveni GSM III nemohu najit moznost pro pevne nastaveni PINu SIMky mobilu, aby se na to pokazde GSM III neptala

- v manualu se pise cosi o tom, ze poprve pri parovani telefonu s GSM III se na to zepta, nic takoveho se ale nedelo (a nedeje)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Ako som uz pisal do stareho fora ma niekto z vas pripojeny ku GSMIII telefon s WinMobile povedzme znacky HTC?

 

 

1. Podporuje vobec GSMIII telefony HTC (asi zle hladam ale na stranke Skody som zoznam nenasiel)

2. Musia byt kontakty ulozene na sim aby sa skopirovali do riadiacej jednotky? (kedze kontkty vo WM su v ''outlookovej'' podobe ulozene v pameti telefonu

 

 

Dufam ze to pojde pretoze vracat sa mi k nokiam moc nechce, tak diky za rady a tipy.

 

 

GSM III HTCcka podporuje, alespon TouchHD urcite :D Podminkou je pritomnost SAP profilu. Pokud v telefonu nainstalovan neni, da se doinstalovat (odkaz kdyztak najdu).

 

Oficialne (u HD) jdou pouzit pouze kontakty ze SIM, GSM III musi byt nastavena pro stahovani kontaktu pouze ze SIM, jinak se mobil odpojuje. Nicmene pry by melo jit doinstalovanim jine verze SAP profilu stahovat kontakty i z telefonu. Mne se to ale nedari, protoze mi ten jiny profil nainstalovat nejde...

 

Pokud budes mit dalsi dotazy, klidne pis :lol:

Odkaz ke komentáři
GSM III HTCcka podporuje, alespon TouchHD urcite :D Podminkou je pritomnost SAP profilu. Pokud v telefonu nainstalovan neni, da se doinstalovat (odkaz kdyztak najdu).

 

Oficialne (u HD) jdou pouzit pouze kontakty ze SIM, GSM III musi byt nastavena pro stahovani kontaktu pouze ze SIM, jinak se mobil odpojuje. Nicmene pry by melo jit doinstalovanim jine verze SAP profilu stahovat kontakty i z telefonu. Mne se to ale nedari, protoze mi ten jiny profil nainstalovat nejde...

 

Pokud budes mit dalsi dotazy, klidne pis :palec:

 

 

Diky PT za odpoved,

 

Dnes som to akurat nasiel v nastaveniach HTC SAPsettings a funguje to. :palec: Vcera som to ale vzdal a prehodil som sim do N 6300 a stiahol vsetky kontakty do Columbusa. Dnes som hodil Sim do HTC a povolil prostip SAP a fungujem aj s kontaktami ktore boli nakopirovane z N6300 takze super :)

 

Len mam pocit ze ked sadnem do auta tak sa telefon stale bude pytat ci povolit pristup na sim, v nokii to bolo automaticky. No uvidime zatial sa mi zda ze travim viac casu v garazi ako v kancelarii : )

 

Este raz diky za rady.

 

T.

Odkaz ke komentáři

Jj, to je otazka do Columba. Nicmene strucne a jasne :palec: V3 je oficialni posledni verze, V4 pokud vim oficialne nevysla, ale da se sehnat na netu. Dokonce existuje verze upravena z BMW, ta obsahuje celou Evropu a je to momentalne to nejnovejsi, co se da do Columba sehnat. Samo ze ne oficialne..

Odkaz ke komentáři

Jakmile mam na sve N E65 (a zena na sve N6300) povoleny automaticky rezim vzdalene SIM (rSAP), a spravne zadany (a ulozeny) PIN v GSMIII, autotelefon GSMIII se nikdy jiz na nic nepta, a telefon pripoji zcela automaticky. Na obou founech mame stale aktivni BT, takze zadny problem.

 

Jen maly problem s tim, ze jako prvni jsem v aute parovali zenin N6300, a nyni ho autotelefon povazuje za nejaky prioritni, a vzdy, kdyz sedame do auta, pripojuje ho prioritne. misto me E65. Jde to samozrejme rucne prepnout, to ale otravuje, zvlaste jiz za jizdy. Da se ta priorita nejak dodatecne zmenit, aniz bych to musel cele znovu parovat (a nastavovat vsechny predvolby na Columbusu) ?

 

Jinak ja osobne v navigaci C. pouzivam to, o cem se zminil P.T ... Jsou vyborne (ale bez topo), a je evidentni, ze Navteq (tvurce techto map) proti TeleAtlasu dost v CR zaspal, na me predchozi navigaci TT910 ve starem aute bylo pokryti daleko lepsi a presnejsi (o funkcich vlastni navigace ani nemluvim :-( ...)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak jsem pořád dumal proč se mi některé příchozí hovory na Maxidotu zobrazí jen jako číslo a jiné jako jméno. (pochopitelně mluvím o číslech a jménech co mám uloženy v seznamu v tlf)

Teď jsem objevil, že číslo musím mít zadáno v plném mezinárodním formátu t.j. +420XXXXXXX a zobrazuje to i jména. Pokud je číslo zadáno jen jako např 602XXXX tak to zobrazuje jen čísla....

 

Telefon je Nokia 6300 FW 7,02 a GSM II MR2008....

 

Třeba to někomu pomůže....

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Tak jsem pořád dumal proč se mi některé příchozí hovory na Maxidotu zobrazí jen jako číslo a jiné jako jméno. (pochopitelně mluvím o číslech a jménech co mám uloženy v seznamu v tlf)

Teď jsem objevil, že číslo musím mít zadáno v plném mezinárodním formátu t.j. +420XXXXXXX a zobrazuje to i jména. Pokud je číslo zadáno jen jako např 602XXXX tak to zobrazuje jen čísla....

 

Telefon je Nokia 6300 FW 7,02 a GSM II MR2008....

 

Třeba to někomu pomůže....

 

 

Neni to samozrejme zadny objev Ameriky (jak se stalo pro "1.8TSI"), ze musi byt cislo v mobilu ulozene v tzv. mezinar. formatu, aby vse fungovalo spravne.

To by jsi se mimoch. ze zahranici pres tak nastaveny zaznam take nedovolal. Tyto problemy (nejen na GSMIII, ale i na vlastnim mobilu) muze zpusobit (zejmen u Nokii) i duplicitni zaznam v telefonnim seznamu. Pote se rovnez zobrazi jen cislo...

Odkaz ke komentáři
Neni to samozrejme zadny objev Ameriky (jak se stalo pro "1.8TSI"), ze musi byt cislo v mobilu ulozene v tzv. mezinar. formatu, aby vse fungovalo spravne.

To by jsi se mimoch. ze zahranici pres tak nastaveny zaznam take nedovolal. Tyto problemy (nejen na GSMIII, ale i na vlastnim mobilu) muze zpusobit (zejmen u Nokii) i duplicitni zaznam v telefonnim seznamu. Pote se rovnez zobrazi jen cislo...

 

 

já je mam uložené různě a vše funguje N97

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Mám OctaviiII s GSM III a jsem zatím hodně zklamaný z funkčností tohoto zařízení, Mám N73 všechno jsem spároval a rozchodil. Co je můj obrovký problém je telefonní seznam. Mám v něm 890 kontaktů a po načtení do auta není možnost v tomto seznamu listovat jako v mobilu podle počátečních písmenek. Najít proto jméno od např. "L" trvá kolečkem na volantu několik minut. Katastrofa. Auto je bez navigace a jinde než na displeji mezi budíky se telefonní seznam nezobrazuje. Hlasové vytáčení na 50 čísel je taky k ničemu. Kterých 50 čísle z 800 je těch peravých když bez telefonování nemůžu funguvat. Asi to hodím škodovce na hlavu. Zadarmo je to drahé. Pokud by byla nějaké rada, děkuji za ni.

Odkaz ke komentáři
Mám OctaviiII s GSM III a jsem zatím hodně zklamaný z funkčností tohoto zařízení, Mám N73 všechno jsem spároval a rozchodil. Co je můj obrovký problém je telefonní seznam. Mám v něm 890 kontaktů a po načtení do auta není možnost v tomto seznamu listovat jako v mobilu podle počátečních písmenek. Najít proto jméno od např. "L" trvá kolečkem na volantu několik minut. Katastrofa. Auto je bez navigace a jinde než na displeji mezi budíky se telefonní seznam nezobrazuje. Hlasové vytáčení na 50 čísel je taky k ničemu. Kterých 50 čísle z 800 je těch peravých když bez telefonování nemůžu funguvat. Asi to hodím škodovce na hlavu. Zadarmo je to drahé. Pokud by byla nějaké rada, děkuji za ni.

Není třeba zakládat nový topic když tu jeden o GSM III je!

problém bude někde jinde.

A Ty mu Michale nechceš odpovědět jestli něco víš? Už začínáš být jak ten ferda :DOH:

Odkaz ke komentáři
Mám OctaviiII s GSM III a jsem zatím hodně zklamaný z funkčností tohoto zařízení, Mám N73 všechno jsem spároval a rozchodil. Co je můj obrovký problém je telefonní seznam. Mám v něm 890 kontaktů a po načtení do auta není možnost v tomto seznamu listovat jako v mobilu podle počátečních písmenek. Najít proto jméno od např. "L" trvá kolečkem na volantu několik minut. Katastrofa. Auto je bez navigace a jinde než na displeji mezi budíky se telefonní seznam nezobrazuje. Hlasové vytáčení na 50 čísel je taky k ničemu. Kterých 50 čísle z 800 je těch peravých když bez telefonování nemůžu funguvat. Asi to hodím škodovce na hlavu. Zadarmo je to drahé. Pokud by byla nějaké rada, děkuji za ni.

 

Ad listování - když otáčíš kolečkem na volantu "rychle" (resp. jakoby protočíš kolečko), tak se ti seznam posouvá po počátečních písmenech.. Chce to trošku cviku :lool:

 

A poznámka - buď rád že ti to načetlo celý telefonní seznam, z mého HTC Touch HD načítá HF jen SIMku, nikoliv telefonní seznam.. To pak je dilema které kontakty hodit na SIM :)

 

Jinak si na HF nemůžu stěžovat - SMS je skvélá věc, ovládání přes Columba taky, po propojení mikrofonu do navi a tím po získání hlasového ovládání Columba to bude (témeř) dokonalé - hlasové vytáčení celého seznamu...

Upraveno uživatelem P.T.
Odkaz ke komentáři

A máš GSMIII? Protože GSMII funguje bez problémů, ale GSMIII nikoliv.. Aspoň co vím..

 

Jinak co se tohoto týká, na starém fóru se mluvilo něco o tom, že novější jednotky GSMIII mají nový SW (jiný než 2800 nebo 4100), který už umí pracovat s telefonním seznamem i u novějších telefonů. Musím se na to podívat, co mám já..

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Konečně jsem se dostal k sepsání návodu na připojení notebooku ke GSM III a zprovoznění internetu.

 

Zatím je to bohužel jen pro Windows Vista. W7 a XP jsem testoval taky, ale skončil jsem na tom, že v ntb jsem neměl ovladače k bluetooth modemu, takže se mi nepodařilo připojit. Nicméně postup by měl být obdobný i v těchto systémech..

Pripojeni_notebooku_GSM_III.pdf

Upraveno uživatelem P.T.
Odkaz ke komentáři
Guest Shaker80

Ahoj, jsem v tomhle laik a ať jsem hledal jak jsem hledal nenašel jsem. Mám OII 2006 bez maxidotu a MF volantu, jde tam namontovat origo BT handsfree? Popř je někdo z Prahy popř okolí, kdo umí dodat materiál i práci za levný peníz? Předem mod díky

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Mám OctaviiII s GSM III a jsem zatím hodně zklamaný z funkčností tohoto zařízení, Mám N73 všechno jsem spároval a rozchodil. Co je můj obrovký problém je telefonní seznam. Mám v něm 890 kontaktů a po načtení do auta není možnost v tomto seznamu listovat jako v mobilu podle počátečních písmenek. Najít proto jméno od např. "L" trvá kolečkem na volantu několik minut. Katastrofa. Auto je bez navigace a jinde než na displeji mezi budíky se telefonní seznam nezobrazuje. Hlasové vytáčení na 50 čísel je taky k ničemu. Kterých 50 čísle z 800 je těch peravých když bez telefonování nemůžu funguvat. Asi to hodím škodovce na hlavu. Zadarmo je to drahé. Pokud by byla nějaké rada, děkuji za ni.

 

Vyřešeno: Bude provedena výměna radia Swing za radio Bolero s dotykovým displejem. Za cenu příplatkové výbavy.

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Zdravím, ve své Octavii II FL mám jednotku GSM III a tento týden jsem si koupil telefon Samsung i9000 Galaxy. Spárování proběhne, ale problém nastane když chci načíst kontakty. Ze SIM je to v pohodě, načte všechno, ale z telefonu nevytáhne nic. Lze to nějak vyřešit? Předem díky!!!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Inzerát platí jen do 14.5.!Prodám Škodu Octavia, 1.9 TDI, v provedení TourRegistrováno 12.11.2009Najeto 437 000 KmVIN TMBDS41U4A8840113Typ 1U, Variante: STAXRX01, Verze NFM5S5Barva: šedá tmavá metalízaHistorie:Do r. 2009 – 2019 firemní vozidlo otce, který spravuje vozový park firmy. Sám staví veterány, takže vozidlo bylo pravidelně servisováno a udržováno v perfektním stavu.2019 – 2024 odkoupeno od firmy, řídila jsem jen já, (jezdím 16 let bez vážnější nehody).Průběh nehody: Řidič přede mnou z vysoké rychlosti prudce zabrzdil aby vpustil chodce, kterého přehlédl kvůli špatné viditelnosti. Na mokré silnici jsem nestihla dobrzdit.Opravy a změny:Do r. 2019 vše zapsáno v servisní knížcePo r. 2020 měněn pouze startér a kloub s manžetou na LP kole, levé zrcátkoPovrchové škrábance laku jsem letos plánovala rozleštit a nechala jsem namíchat lak – přenechám.Plánovala jsem ji opravit a udržovat co nejdéle ideálně až do stavu veterána, ale bohužel dlouhodobě nevyhovuje mým aktivitám, nyní odkupujeme od firmy combi.Pojišťovna vyčíslila hodnotu vozu před poškozením na 37 000 a nabízí odkup (do 14.5.), ale rozhodli jsme se nabídnout ho touto formou i jiným zájemcům.Pro více informací volejte 722 706 180.
    • No ono po výměně brzd vibrace nejsou, ale kolo se hřeje vyměnilo se vše kolem brzd a bez výsledku. Proto se ptám jestli to může dělat náboj když při jízdě nehučí, každopádně už je objednaný takže v úterý by měl dorazit a ve středu se hned vymění tak doufám že bude klid už.
×
×
  • Vytvořit...