Přejít na obsah

Columbus mi ukazuje spatne pozici GPS


Doporučené příspěvky

50m je jen odhad, třeba je to 30m, je to ale mimo natolik, že se podle toho nedá jezdit, stáhnul sem mapu V13, zkusím ji nainstalovat a uvidím. V PC si poradím s leč číms, ale v tomhle sem neandrtálec. Dost se píše že Columba můžu blbou instalací mapy nadobro uspat, víte jaká mapa by v tomhle chodila?

Cosby dej mi tedy vědět co by stála ta oprava - díky.

Ještě mi napadá, nemohlo by dělat bordel vyhřívané čelní sklo? Proto sem ale dal GPS do rohu kde nevedou ty vlásečnice ve skle aby bylo čisto pro signál.

Odkaz ke komentáři

Ještě mě napadá jedna věc která třeba přispěje k identifikaci problému - šipka v navi vždycky najde silnici, myslím to tak, že na křižovatce odbočím a chvíli jede šipka mimo silnici, pak se chytne ale vždycky je z mnou - minu benzinu ale na navigaci k ní teprve přijíždím. Je to na zblbnutí


Tu GPS zkusím dát na zrcátko

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Od chvíle, co jsi si nechal namontovat do svého Superba tažné zařízení s nastavením odepnutí zadních čidel v případě, kdy je zapojen vozík, jsem začal mít problémy s navigací Columbus tak jak tady bylo již několikrát popsáno. Navigace je opožděna, mnohdy "jedu" přes pole, případně po městě úplně po jiných ulicích. Na navigaci se nedá vůbec spolehnout.

 

Nevíte někdo, jestli by se to mohlo přihodit v souvislosti s montáží toho tažného zařízení a nastavením odepínání čidel?

 

Děkuji mnohokráte za případné reakce.

 

Odkaz ke komentáři

Děkuji za rekaci, takže jak už to bývá, zase je to jakási podivná shoda okolností, kdy při nějakém zásahu do něčeho přestane fungovat úplně něco jiného....což se mně nestalo bohužel poprvé.

Faktem je, že při instalaci TZ byla odpojená elektrika, převzal jsem Columba zakódovaného a jelikož jsem neznal kód, musel jsem si jej nechat odkódovat, pak se Columbus vrátil zpět do auta. Podle dokumentace k autu měla být totiž v autě originálně navigace Bolero. Původní majitel si tam však nechal dát Coumbus. Od koupě auta jsem navigaci používal bez problémů asi 3/4 roku až do instalace toho TZ.

V tom taky nemůže být problém?

Děkuji.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 roky později...

Zdravím vespolek.. Tohle už je pekelně staré vlákno, ale zkusím štěstí.

Mám Superba II r.v. 2010 s Columbusem, ploutev na střeše. V systému nedokážu najít žádné údaje o přesné verzi Columbusu ani map 😞 Servisní menu nemám.

V nějakou dobu se navigace zničehonic rozhodila, najednou ukazovala, že jsem na druhou stranu od Prahy, než jsem byl. No a po čase se to zbláznilo úplně, teď vytrvale ukazuje někde kolem Regensburgu. Nepomůže ani restart trojhmatem. Když jsem byl na výměně oleje, říkal jsem to servismanovi. Ten prý zkusil jinou anténu, ale ta nefungovala, tak usoudil, že je to GPS modulem. Ten vyměnit neumí, neb je sám, šikula, ale žádný elektroservis.

CO S TÍM? Musí se vyměnit GPS modul? Umí to každý servis? Co to stojí? Nebo je jiné řešení? Potenciálně jenom flashnout nové mapy, jak někdo tvrdil výše?

(A na okraj: servisní menu mi můžou taky aktivovat v servisu?)

Moc díky předem za jakoukoliv odpověď!
Honza

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...