Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Dnes jsem si koupil po dlouhém vybíraní jetého bazarového kola, kolo nové. Chtět bych se po 10ti letech vrátit k ježdění, tak jsem musel nečím začít. Dnes jsem dal 15 km po okolí - silnice, les, štěrk, prostě takovej mišmaš. Dojem zatím dobrý, zadek nebolí :-) Kolo jako kolo, šlapat se musí u každého. Psal jsem o něm už i v hospodě, ale dám to i sem.

 

Jinak osazení to má Acera 8mi kolečko, vidlice RST Gila, brzdy kotoučové hydraulické TEKTRO.

 

post-18668-0-82575600-1376417732_thumb.jpg

Upraveno uživatelem bullitson
Odkaz ke komentáři

Ja to tento rok rozjel, nejezdil jsem vice nez s detma po lesoparku a obcas do hospody... Tento rok jsem si rekl, ze shodim a pres zimu trenoval na spinningu haxny a vydrz. Zacal jsem jezdit od zacatku cervna na kole misto autem do prace, v 5:35 budicek, 5:55 odjezd 14km silnice po Praze a za cca 35 minut jsem v praci. Po 12h. sichte vecer zase zpet domu. Zatim mam tuto sezonu 900km, rad bych jeste neco najel. Doposud jsem mel KENDA NEVEGAL 2,10, vylozene plaste na betonovy silnice, vubec to nebyla drina :D :D Zadni jsem sjel a zahodil, dal MAXXIS CROSSMARK a je to vazne dost znat ten rozdil...

Odkaz ke komentáři

váží 11,5kg, ale s doplňkama bez bidonů bude mít určitě o více než 1kg více, přední a zadní světlo nesundavám, pod sedlem mám brašnu a v ní náhradní duši a sadu klíčů a dva držáky na bidony taky něco váží a blatníky dle počasí :-)

Ale na druhou stranu nejsem honič gramů, takže to až tak neřešim.

I co se týče pedálů tak než jsem si na kolo zvyknul tak tam mám obyčejný pedály a po BBL tam prdnu SPD.

SPD jsem ještě nikdy neměl, tak je tam nechci dávat před tím závodem, zase chci mít čas si na ně zvyknout.

 

Kamarád hodně jezdí po závodech, snad každý týden někde závodí a má Specialized a říkal taky že se rozhodoval mezi hliníkem a karbonem, nakonec je prý rád za hliník protože sem tam si dá někde na hubu a ten hliník mu příjde o něco odolnější než karbon.

Navíc je to hobík a tak to kolo má na delší dobu než nějaký profík který to po sezóně nebo i dříve vymění.

Odkaz ke komentáři

Taky uvažuju nad těma SPD..taky ale s nimi zatím nemám zkušenost, ale kdo to má, tak už nic jinýho nechce, tak uvidíme no.

 

Neboj se toho... 99% lidí v tom spadne jen jednou... a to napoprvé před hospodou, když už skoro stojí...

 

Obavy, že v tom při pádu zůstaneš josu zbytečné. Napadal sem toho už docela hodně a nikdy sem nezůstal v pedálech...

 

Navíc se Ti bude asi tak o 400% líp šlapat.

Odkaz ke komentáři

No to věřím, když jedu nějakou delší trasu kolem 100 km, tak mě chodidla bolí jak sviňa...

 

Je to hlavně o tom, že Ti neklouže bota po pedálu. Nepřešlapáváš pořád a máš botu vůči klice pořád ve stejné poloze...

 

Neboj se toho... nebudeš chtít jinak..

Odkaz ke komentáři

Ja si uz jezdeni bez SPDcek nemuzu moc predstavit. I v narocnejsich pasazich mam diky nic pocit lepsiho ovladani kola.

Na silnicce mam LOOKy.

Jinak po montazi SPDcek pocitej s tim, ze minimalne jednou se ti zadari sebou pri zastavovani lisknout na zem. Treba pred krizovatkou na semaforech :-) Pak uz si to budes automaticky pamatovat (podmineny reflex)

Odkaz ke komentáři

Tak se musím pochlubit, po měsíci bez kola jsem absolvoval 50km trasu Bike Babí Léto 2013, byl jsem sice poslední ve své kategorii, ale byl to super zážitek, moje první závody :palec: . A kdybych neměl ten měsíc pauzu tak bych byl i lepší než poslední, na posledního jsem ztratil 4 a půl minuty a kdybych cca 12km před cílem nedostal křeče do stehen a lýtek tak sem poslední být nemusel...

Fotka z průjezdu cílem :pivo:

post-53-0-55144000-1379266801_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Já byl na tom cyklobraní ve Valticích /serial závodů Kolo pro život/ a super.. zvolil jsem 40km jelo se i 54km ale jel sem něco takového - jakože závod poprve tak stacilo..

 

Cely tyden tam chcalo.. a i v den zavodu prselo...:) a s trati ktera nema skoro zadne prevyseni(jen 550m) to udelalo sve.. z cyklo brani bylo bahno brani:) viz fotky..:D

 

Ale sranda byla no.. par kopcu bylo tak prudkych a s vrstvou bahna 15cm ze se muselo kolo nest na zadech.. masakr.. pristi rok ale urcite pojedu zas! A Budu se snazit objet vic zavodu teto serie a klidne i jinych.. je to super zazitek postavit se na start a bojovat..:)

 

Dojel jsem 146 z 350 cca.. pro me uspech letos sem najezdil asi 500km tak aspon je co zlepsovat pristi rok. Jo a od asi 20.km me nesli brzdy.. ani predek ani zadek.. takze z kopce sem brzdil nohou..neprijemne.. defakto cely zavod byl ve smyslu dostan se do cile a jdi s kolem do servisu.. protoze poskozenych kol tam bylo nepocitane..

post-170-0-23769000-1379607646_thumb.jpg

post-170-0-72967300-1379607655_thumb.jpg

post-170-0-04363700-1379607675_thumb.jpg

post-170-0-93083300-1379607683_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...