Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

mám na mojej ochcávke 1,6 75kW problém s neustálym tvorením kondenzátu vo forme žltého slizkého nánosu na spodnej strane olejového víčka. Aj keď to vyutieram, po týždni je to tam znova. S týmto som sa naposledy stretol na svojej Škode 120L...

 

Mám si robiť starosti alebo je to bežná vec u tohto motora? Auto inak jazdí normálne, voda sa nestráca, olej vyzerá normálne. Robí to aj Vám?

 

T.

Odkaz ke komentáři

Vyměň olej a dobrý. Taky mi to dělá, hlavně když už olej má něco za sebou a taky že je zima, je větší vlhkost.

 

Ahojte,

 

mám na mojej ochcávke 1,6 75kW problém s neustálym tvorením kondenzátu vo forme žltého slizkého nánosu na spodnej strane olejového víčka. Aj keď to vyutieram, po týždni je to tam znova. S týmto som sa naposledy stretol na svojej Škode 120L...

 

Mám si robiť starosti alebo je to bežná vec u tohto motora? Auto inak jazdí normálne, voda sa nestráca, olej vyzerá normálne. Robí to aj Vám?

 

T.

Odkaz ke komentáři

Čaute,

 

ďakujem za rady, som rád, že je to bežné a nemusím sa zasa o niečo starať.

 

Olej je takmer nový, menil som ho pred zhruba 3tis. km. Ale máte pravdu, na aute sa jazdia prevažne krátke trasy a často len so studeným motorom, tak to bude skutočne asi tým. Len ma zarazilo, že to isté, čo robil 25 rokov starý motor robí aj tento. Dlhé roky som jazdil výlučne na diesloch a u tých sa to nevyskytuje, tak som sa chcel poradiť.

 

Tak ešte raz díky.

 

T.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...