Přejít na obsah

Octavia III


Doporučené příspěvky

Niki: Driv to nedelalo. Zaclo se to ozyvat kolem 1600km..

 

Nemohl by to byt spis spinac Start-Stop systemu? Spinac spojky bude asi dal pri seslapnuti (skoro az u zabehu spojky) si myslim.

 

Volal jsem do servisu jestli naahodou nevi co by to mohlo byt a naverbovali me at prijedu. Radsi bych si to spravil sam, nez v servisu, kde se k tomu chovaj jak se chovaj... nechal jsem si tam delat Construct a udelali to dost prasacky (poskrabany plasty + nejakej humus, ktery se mi doposud nepodarilo umyt) :wallbash:

Odkaz ke komentáři

zajímavé hodnocení, ale asi trocha pravdy tam bude: http://www.autoweb.cz/skoda-octavia-20-tdi-2013/

 

Jedna z mála recenzií, kde je to napísané tak, ako to s tým autom naozaj je - že je to len auto, ktoré nie je ničím výnimočné a rozhodne nanadviazalo na OII, ktorá pri svojom príchode v roku 2004 naozaj bola niekde úplne inde.

 

Nevie niekto, kedy presne bude vyrobená úplne posledná OII? Malo by to byť teraz niekedy v máji, ak dobre viem.

Odkaz ke komentáři

Poznatky z dvoulitru DSG 110kW - Start stop se dá očurat když nestojite "pevně" na brzdě ale přitom je auto zabržděné,nechcipne to :)

 

Jinak mě překvapilo jak rychle jde teplota oleje nahoru.Auto stálo tři hodiny před kanclem a během pěti minut tam bylo 84 st.To jsem fakt koukal.

 

Interier mě zklamal trošku vic než jsem čekal,exterier docela v pohodě.Nemyslim si že to auto "ustřeluje" na nerovnostech a v zatáčkách jak tu někdo psal(jde nejvic asi o hluk pro ty spolucestujicí vzádu) Myslím si že se v zatáčkách nová Octávie nenaklání tolik jako jeji předchudce-je to jen můj postřeh po najeti cca 150 km.Zitra mě čeká dalších 200km tak třeba změním názor ale nemyslim si.Podvozkově k tomu nemám výhrady.

 

Co se týče spotřeby tak dlouhodobě to je 6,3 l(50% město,10% dálnice a zbytek okrsky)

 

Překvapilo mě že auto je vybaveno plnohodnotným dojezdovým kolem R16 :palec: a ta připlatková výbava neni až tak drahá jako u konkurence-přiklad bixenony -adaptivní světlomety s LED denním svícením si ŠKODA cení na 39 tisíc u BMW to je přes 80 tisic.

 

Chybí mi tam misto na PET lahev a plynová vzpěra v motorovém prostoru.Co se týče místa tak vepředu to je o něco "širší a prostornější" než u dvojkové Octávii.O kufru asi psat je zbytečny,to je bez konkurence(až zbytečně moc velký)

 

Co mě nevyhovuje u nové trojky tak to je volant a jeho multifunkce-děsny.Při parkování nebo při předjíždění se mi několikrát stalo že zesílím zvuk(vždy se leknu :wallbash: ) a nebo přeladim stanici-to je podle mě nepovedené.

 

Jako služební vůz bych to bral ale 600 tisic bych za něj nedal kdyby mě to mělo stát pod barákem ;) ale zase je pravda že to auto působí reprezentativně a moderně.Já osobně bych vybral toho dvoulitra 110kW před TSi ;)

post-81-0-80461200-1367861005_thumb.jpg

post-81-0-30355300-1367861017_thumb.jpg

post-81-0-57510600-1367861031_thumb.jpg

post-81-0-37524100-1367861050_thumb.jpg

post-81-0-24408200-1367862474_thumb.jpg

post-81-0-94416200-1367862488_thumb.jpg

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

Novinka pre SK trh od dnešného dňa - pre veľký predajný "úspech" (nemyslím to ironicky, mám na mysli opačný význam slova úspech) bola predajná akcia "Tretinky špeciál" rozšírená aj na Octaviu A7.

 

Moja poznámka pod čiarou, ku ktorej sa nemusíte vyjadrovať, lebo ma zasa obviníte, že som voči OIII zaujatý a som "hater". Len sa nad tým aspoň trocha zamyslite:

V obežníku je napísané citujem "z dôvodu zatraktívnenia predaja". Prečo? No nemohli tam napísať, že z dôvodu tlaku predajcov, ktorí plačú, že OIII sa predáva zúfalo biedne a je to zatiaľ najhoršie prijatý nový model v histórii automobilky Škoda, aspoň na SK trhu. Predajné čísla sú úplne smutné, tí čo OIII chceli, ju už kúpili a predajné čísla zvyšujú len zazmluvnené fleety s ročnými plánmi odberu... Za zamyslenie stojí aj fakt, že ešte nikdy sa nestalo, aby bol nový model podporený akciou typu tretinky t.j. nulovým leasingom hneď pri nástupe predaja, čo svedčí o tom, aká je zlá situácia s predajom OIII :o Snažil som sa dopracovať ku konkrétnym číslam, ale sú strážené. Ale podľa zoznamov vin kódov k zvolávacím akciám je to možno do 40 zákazníckych vozov. Pomaly 3 mesiace od uvedenia na trh a stretnúť na ceste civilnú OIII bez reklamých polepov a aby to nebolo importérske auto je rarita. Som škodovák už pomaly 14 rokov, ale toto tu nikdy nebolo :blink:

Odkaz ke komentáři

Hodnocení nárustu prodeje je věc dost pokroucená, protože pokud nekdo v předchozím roce prodal padesát aut a letos stovku je něco jiného na procenta než u toho, kdo prodal 5000 kousků loni a letos 5500 třeba.

 

Je to jen hra čísel, spíše jsou vypovídající vlastní kusy ........

 

 

Odkaz ke komentáři

Igor: obecně trh s auty nejde, takže to bude asi ten důvod.. Nastává podobná situace jako na konci roku 2008/začátku 2009.. Nikdo si to nechce přiznat, ale ano, krize začíná... V okolí mám pár lidí, kteří dříve měli OII a teď si kupují Rapida - starší ročníky, kteří s autem jezdí víkendově a jezdí sami, Fabie se jim nelíbí a Rapid je dostačující.. Takže bych neřekl, že je to špatnou OIII, ale v podstatě si Škodovak na sebe ušila bič v podobě "konkurenčních" vozů...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...