Přejít na obsah

Jaké brzdy


Doporučené příspěvky

Dírované jsou vždy a od každého výrobce slyšet a to jenom proto, že máme špatné odhlučnění od kol ( stejné Zimmermany co má kámoš v O2 jsou v A4 tiché jak pěna ). Na větší ticho a stejný účinek jsou drážkované a měkčí desky se taky tolik nehlučí jako tvrdé keramiky ( jen se rychleji sjíždějí a více špiní ). Ale já nejsem závodník, tak mi stačí plné chlazené.

Odkaz ke komentáři

lumi:

je fakt, že po nějaké době jsem si na to zvykl, a dostatečně zesílené rádio to taky řeší :lool: .

Ty bremba jsem chtěl kvůli věčí odolnosti, čištění desek ( lepší za mokra atd.) Mají povrchovou úpravu tudíž snad nebudou tak rezivět. Obyč kotouče taky nastříkáš, ale práce navíc.

Jako závodník nejezdím a za mokra jsou dobrý. Jen strašně dlouho trvalo, než si sedly desky ( brembo ).

Dnes bych zkusil ATE POWER DISC. které mají sice také drážky, ale jiné a mají vyšší tepelnou odolnost.

Dost se tady toho na foru řešilo, ale pokud nezkusíš, nevíš :palec: B)

Upraveno uživatelem Adoks
Odkaz ke komentáři

No většinou je prvních cca 200km šetříš lehká noha na pedálu a po ujetí této hodnoty je pořádně párkrát probrzdíš třeba z 200 na 80km/h. Prostě nouzové brzdění. Koukám, že všichni propagují Ate power disk i když je na netu odborná diskuze design Vs účinost takto vyfrézované drážky samozřejmě ve prospěch design, účinnost zůstala stejná. Bohužel pravý opak je to u produktu Brembo Max. :palec: mluvím z vlastní zkušenosti měl jsem Ate Power disk, teď mám Brembo Max a pokud bych teď měnil tak bych šel do děrovaných Zimmermannů. ;) Co se týká destiček je lepší použít měkčí než keramiku, protože brzdí lépe, ale na druhou strunu špiní. Za mě je nejlepší použití originálních destiček. :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

1)Taky potřebuju měnit kotouče,přečetl jsem kde co, už jsem byl rozhodnutý pro Brembo MAX, ale někdo říká že jsou hlučné a někdo zas že ne, ale že brzdí líp, tak ted trochu nevím... Je tu někdo, kdo je má a je s něma spokojenej natolik (i s tím hlukem), aby si je dal znovu? Desky Textar nebo Brembo? Jinak dozadu jsem chtěl dát obyč Brembo + Brembo desky k tomu...

2) Už poněkolikáte čtu, že prvovýroba je ATE nebo TRW... mám tam zatím asi origo, ale zvlnily se, proto měním. Kdybych nakonec upustil od Brembo Max, tak by tedy mělo být jedno jestli vezmu rovné ATE nebo "orignál", ne? Dokud se to nezvlnilo tak jsem s tím byl celkem spokojený, ale asi už na to měly nárok, vpředu 19,3 mm a vzadu 8,5 mm...

Odkaz ke komentáři

No já mám na přední nápravě Brembo Max s originál škoda destičkami. Na zadku mám Zimmermany (obyč) a také s original destičkami. Najeto na této konfiguraci mám cca 25 tis a vše v naprosté pohodě. :palec: Brzdění je intenzivnější a dokonce bych řekl, že skoro nerozeznává sucho od mokra. Hluk je malinko vyšší, ale není to nic extra protivného spíš se to jeví jako hukot pneu. ;) Pokud bych dnes měl volit znovu tak bych si Brembo Max vzal klidně znovu, nebo bych šel do děrovaných Zimmermanů. Nic jiného bych ze svých zkušeností nevolil. :palec:

Odkaz ke komentáři

Díky za postřeh, už jsem byl rozhodnutý pro kombinaci Brembo Max + Textar, jenže chci natřít třmeny na žluto a začínám mít obavy, abych to pak vůbec ještě někdy umyl... tak přemýšlím nad variantou ATE ceramic + Brembo MAX :-D to asi nikdo nezkoušel,že? Jen na cc jsem je teda ani nenašel v nabídce pro kotouč 280, zkusím se ještě zeptat šéfa jELDY co on na to.

 

Jinak našel jsem zajímavý článek na elit.cz. Jestli je to pravda, tak směs destiček pro ATE, BOSCH, TRW z prvovýroby je stejná jako má Textar, ale aftermarket teda už můžou mít směs jinou...

Odkaz ke komentáři

OK, díky :-) A kterou máš? Já koupil ten set od Motipu http://www.motipdupli.cz/dep/183-sada-na-brzdova-prasatka/ Byla na Aukru asi za 350,- i s poštou... hodně lidí teda doporučovalo Hammerite, ale tohle by snad mohlo být dobrý.

 

Jinak otázka do placu, měníte někdo s deskami a kotouči pro jistotu i toto? =0&brands[16]=0&sort=cena_dph&order=desc"]Sada vodicich pouzder Nebo to vyměnit jen kdyby to mělo vůli? Je to mezi třmenem a čepy po kterých třmen chodí. Nebo jen namazat? Mám tam vazelínu do vysoké teploty, můžu to použít?

Odkaz ke komentáři

Resim taky dilema. Vzadu mam kotouce 260x12. Chci dat ATE Power Disc ale dle popisu je tento disc 258 nekde dokonce pisou ze 256x12. Číslo dílu je stejnejako original tudiz predpokladam ze to je "adekvatni" nahrada za original 260 a jak v AutoKelly tak v CC mi tvrdili ze je to OK a ze to bude pasovat. Nemate s timto nekdo zkusenost?

Dik

Odkaz ke komentáři

Kdo přemýšlí nad novými kotouči, v cc (kde jinde že) mají ted akci na Brembo Max a Textar :pivo: Jednou se mi aspon vyplatilo to že jsem se nemohl rozhodnout co vzít :lool:

P.S. Sám velký jELDA je prý nemocný, psal jsem mail a odepsal kolega... stačí udělat objednávku a do poznámky napsat že jste z OC, však to znáte :rolleyes:

Odkaz ke komentáři

Fakt?? to já tam nikdy nepsal :wallbash: už tak díky tomu co beru mám na to slevu, a ještě k tomu další? :wallbash:

 

No ale halvní dotaz zní jsou třmeny z OI RS čili na 312 stejný jak na OII RS 312 můžu je mít za symboliku zrepasovaný, jen dokoupit kotouče a ty plechy a podle etky se to liší jen v tom písmenu pro co je to určený čili, J, Z, K, ale jinak číslo je stejný a na pohled jsou stejný taky, a desky maj to stejný číslo taky jen jak jsem psal je tam J místo Z takže se ptám jde to???

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...